Thrashoví matadoři SHAARK vydávají singl „The Right to Kill“

Thrashoví matadoři SHAARK vydávají singl „The Right to Kill“

O SHAARK nebylo v českém hudebním rybníčku po jistou dobu slyšet, přestože se jedná o kapelu důvěrně známou každému thrashovému přívrženci. Na scénu však naběhli v plné polní a do návštěv studia vnášejí znovu pravidelnost a řád.

SHAARK nepolevují v přímočarosti úderného metalu naplněného thrash metalovými riffy, rozhýbávaného groovy houpačkami a hnaného death metalovým válcem. V takovém duchu se nese i první singl - agresivní„The Right to Kill“, k němuž vychází i lyric video.

Klip „The Right to Kill“:

 

Alex vysvětluje, jaké záměry s prvním singlem kapela původně měla: „Skladba „The Right to Kill“ byla pro novou desku složená jako první. Začátek a refrén zněl původněúplně jinak. Měla být zároveň otvírákem k nové desce a bylo pro ni připravené i intro. Ale nakonec při změně aranžmá byla přesunuta tak, aby otevřela druhou stranu LP. Celkový proces byl hodně rychlý, písničku jsme zmákli během jedné zkoušky.“ Zpěvák Peroon doplňuje okolnosti vzniku a práci na aranžmá skladby poznámkou k textu: "Song je o situaci, kdy národ stojí před volbou mezi porobením nebo sebezničující krutou válkou. Zvolí válku. Jinými slovy pak píseň sděluje, že ne každé válce se dá vyhnout, a ne každý mír je spravedlivý".

Nová deska, která vyjde 16. února 2024 pod názvem "Hybrid War", potěší i sběratele retro nosičů. Kapela se ji opět rozhodla vydat na klasickém černém vinylu, tentokrát ve formátu gatefold.

Co do stručné historie SHAARK vznikli roku 1991, momentálně patří k nejstarším aktivním kapelám na naší scéně, v umělecké pauze dva z kmenových členů kapely hráli s americkou death metalovou legendou MASTER. Kromě pěti řadovek mají na kontě předskakování velikánům jako jsou SODOM, HOLY MOSES, EXODUS nebo TESTAMENT.

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>