SVĚT SE ZBLÁZNIL?

SVĚT SE ZBLÁZNIL?

Moc rád načítám Teletext České televize, neboť mi připadá, že slogan „Internet je moc, noviny málo – nejlepší je Teletext!“ je vtipný (čímž jsem si přihřál svoji polívčičku, neboť mne napadl někdy cca před týdnem). 

Teletext ČT, akt. str. 168:

Trest za sundání kondomu??? A já si vždycky myslel, že v takovém vztahu muže a ženy jde z právního hlediska spíše o jakési kondominium, totiž v přeneseném slova smyslu o dvěma entitami společně spravované území (ať už kuchyně, stůl či lože), k němuž aspoň v tuto chvíli nejsou soudy potřeba.

Dle takto předestřené logiky by pak mohl muž ženu žalovat za to, že bez jeho vědomí přestala užívat antikoncepci (na níž byli domluveni), když v důsledku toho (záměrně) otěhotněla, čímž se dopustila evidentního trestného činu podvodu a způsobila mu škodu, neb za následně vymahatelné výživné jej tento jeden pohlavní styk vyšel cca na 1 milion korun. A náhradu škody v této způsobené výši by logicky muž po ženě zpětně vymáhal, čímž bychom se v případě jeho úspěchu dostali tzv. na nulu, jinými slovy „šulin – nulin“. 

Ano, trochu to připomíná dříve diskutovaný nutný předchozí písemný souhlas k souloži, anebo obdobně absurdní severský zákaz dát děcku výchovnou facku. 

Svět se už asi opravdu zbláznil, a to bohužel i v zemích, od nichž bych to já osobně před X lety ještě vůbec nečekal.

Nicméně – samozřejmě s potřebnou mírou hyperboly - konečně jsem zřejmě pochopil, o čem vlastně přesně je hit Aleše Brichty Jednou to pochopíš :-)…

Sestavil Dědek.

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>