Six Degrees Of Separation vypustili staré psy

Six Degrees Of Separation vypustili staré psy

Jedineční Six Degrees Of Separation mají venku novou desku! Dostala název Old Dogs a o její vydání se tradičně postarali pražští MetalGate. Ač pojmenování může navozovat pocit, že na fanoušky čeká unavenější materiál s viklajícími zuby, opak je samozřejmě pravdou. Six Degrees Of Separation opět namíchali tvrděmetalový koktejl s obrovskou dávkou energie. Nebojte… pořád kousají ze všech sil a s náramnou chutí!

Sedmá řadovka byla pořízena ve studiu Šopa, stejně jako předešlá alba. Nachází se na ní dvanáct skladeb, které plynule navazují na předešlou tvorbu Six Degrees Of Separation. Žádných výrazných změn se fanoušci bát nemusí, byť několik nových prvků muziku na albu koření. Osobitý a okamžitě rozpoznatelný rukopis kapely se ale nemění.

Původním záměrem konceptu alba měla být rekapitulace toho, co bylo, pokus o uvědomění si toho, co je, a možná trochu výhled na to, co bude. „Podvědomí však provedlo naprosto nenápadný palácový převrat, a když jsem revidoval texty pro grafické zpracování, uvědomil jsem si, že ač původní koncept v zásadě zůstal platný, hlavním motivem se stala pomoc,“ líčí bubeník Pickard, který je autorem textů i názvu alba, a pokračuje: „Schopnost nebo chuť pomoci. Stud, strach a někdy odvaha si o pomoc říct. Dilema, kdy je žádost o pomoc vnímána jako slabost, nebo neschopnost si přiznat, že člověk potřebuje pomoci. Nevyžádaná nebo vnucená pomoc. A tak. Možná v tom je ten výhled do budoucna. Staří psi se děsí momentu, kdy si ten kus flákoty bez cizí pomoci od kosti už neuhryznou.“

O minimalistický design obalu Old Dogs se postarala Pavla Danenbergerová, která tímto debutuje na poli metalové grafiky.

Kořeny Six Degrees Of Separation sahají až do druhé poloviny 90. let. Vynikající první album Moon 2002: Nocturnal Breed vyšlo v roce 2002. Byl na něm patrný dozvuk původní doom-metalové tvorby, ale stejně tak už se na něm probouzela agresivní a energická forma Six Degrees Of Separation, která explodovala na velmi ceněné desce Triotus, Tricephalus And Tribadism z roku 2005. Kapela, která již šestnáct let hraje v jedné sestavě, si na všech albech drží vysokou laťku a ani s Old Dogs ji nehodlá podlézt!

CD Old Dogs můžete objednávat na stránkách metalgate-eshop.cz.

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>