Report: 28.2. 2019 - 10. Brněnský Beatfest - Brno, Semilasso

Report: 28.2. 2019 - 10. Brněnský Beatfest - Brno, Semilasso

10. ROČNÍK BRNĚNSKÉHO BEATFESTU

aneb

VZPOMÍNKA NA OLDŘICHA VESELÉHO

Ve čtvrtek dne 28. 02. 2019 bylo v Semilassu v Králově Poli veselo. Uskutečnil se v tento den 10. ročník Brněnského Beat Festu jako vzpomínka na Oldřicha Veselého, který řadu let hrál hlavně s kapelou Synkopy 61, jako spoluhráč byl i s Leškem Semelkou ve skupině M. Efekt, příležitostně vystupoval i s kapelou Folk Team. Večerem provázel Martin Kudla Kudlička, který sám zahrál pár písní na kytaru a zazpíval.

Právě proto, že tento večer byl konán na počest Oldy Veselého, vystoupilo zde několik účinkujících, úzce propojených s Oldou. Byla to kapela Synkopy 61, která zahrála a zazpívala v podání Michala Poláka a Vildy Majnera písně Oldřicha Veselého, vystoupení kytarového mága, spoluhráče Oldy Veselého v Synkopách (alba Křídlení a Zrcadlo), Miloše Makovského & Neopak, který byl později i spolupracovníkem v nahrávacím studiu. Vystoupení Miloše Makovského jako vždy bylo famózní. 

Já osobně jsem se nejvíce těšila na vystoupení Leška Semelky, klávesisty, zpěváka a skladatele, který zde byl s kapelou SLS, zazpíval a zahrál na klávesy písně z posledního alba. Osobně jsem byla zklamaná, že to není ten Lešek, kterého jsem znala z mládí, chyběl mi jeho krásně zastřený hlas, který vynikal např. v písni Šaty z šátků. Jen občas během tohoto vystoupení se mihl nástin jeho původního hlasu. Nemohu ale po něm chtít zázraky, je to už starší muž, který  obecenstvo nadchl a ukázal, že stále svůj kumšt umí.

Dalším účinkujícím byla kapela Folk Team, které pojilo s Oldou Veselým dlouholeté přátelství, a jak jsem uvedla v úvodu tohoto článku, s kapelou i párkrát vystoupil.

Na závěr vystoupil Roman Dragoun s kapelou HIS ANGELS, která údajně oslovila Romana, zda by s nimi nevystoupil. Roman neváhal, zahrál a zazpíval si s touto kapelou. Roman Dragoun, klávesista, zpěvák a skladatel vystupoval i vystupuje s kapelami, jako je Progres 2 a Futurum, byl dlouholetým přítelem Oldy Veselého, na jeho počest také zazpíval pár jeho písní.  

Zavzpomínat na Oldu Veselého přišlo i mnoho dalších muzikantů a známých osobností města Brna i okolí, ve foaje Semilassa jsem zahlédla Petra Bendeho, který prý chtěl udělat radost svému tatínkovi, a proto mu koupil vstupenku na 10. ročník Brněnského Beat Festu k jeho narozeninám. Před Semilassem jsem potkala svého dlouholetého kamaráda Jirku Donne, který se celý život pohyboval v hudebních klubech, neustále věnuje svůj čas psaní článků o kapelách, jeden z mála pamětníků kapel z 60. a 70. let. Večer navštívil i brněnský disdžokej Jindra Eliáš, další, kdo zde nemohl chybět byl Petr Gratias, novinář, hudební publicista a rockový historik, a Luděk Savana Urbánek, zpěvák, kytarista, moderátor a skladatel.  Takhle bych mohla pokračovat do nekonečna, no bylo tam mnoho brněnských hudebníků a lidí, kteří se pohybují okolo kultury. Nakonec nesmím zapomenout na další účastníky, jako je Omiros a Vladimír Süsser.

Závěrem mohu říci, že večer byl nádherný, Pavlu Kopřivovi se opět tato akce vydařila, spokojenost obecenstva byla vyjádřena usměvavými tvářemi a obrovskými ovacemi účinkujícím. 

Věra Procházková

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>