Masters of Rock slaví 20 let, přijďte se pobavit na DRUHOU

Masters of Rock slaví 20 let, přijďte se pobavit na DRUHOU

Rockový svátek ve Vizovicích letos slaví dvacet let, opět se můžete těšit na zajímavá jména, a to nejen na hlavním pódiu.

Druhá stage pro vás připravila zajímavý program a my Vám některé z kapel přestavíme blíže.

SNAEFELL - https://youtu.be/BWHpbtd6yvc

Heavymetaloví úderníci Snaefell ze Šumperka budou opět mít možnost si zahrát na multižánrovém jubilejním 20 ročníku Masters of rock ve Vizovicích v areálu likérky R. Jelínek. Termín jejich vystoupení se uskuteční ve čtvrtek 11.7. 2024 v 15:05 na druhé stage. Všichni kdo přijedou mají možnost se stát přímými účastníky natáčení jejich dalšího videoklipu, kde představí svůj nový singl Surtur. Neváhejte, dorazte a nenechte si ujít jedinečnou podívanou. Buďte u toho s námi.

Kapela Snaefell vznikla v roce 2008 a má za sebou vydání dvou alb a to „Síla hudby 2009“ a „Stratovulkán 2015“. Ke čtyřem singlům si natočila videoklipy a snaží se koncertovat po celé republice. Kapela se postupně rozvíjí a doznala značných změn jak v aranžích tak i ve složení. V poslední době se potýkala se změnami, kdy z kapely v roce 2023 odešel kytarista Ondra Hýbl a tak kapela musela začít hrát s jednou kytarou. Avšak náhrada na sebe nenechala dlouho čekat a kapelu posílil nový mladý a nadějný kytarista Richard Kolář, který se poprvé představí na 20. ročníku Masters of rock ve Vizovicích. Kapelu také posílila hostující zpěvačka Alena Mátychová, která svým vokálem obohatila a podtrhla výraz skladeb, kdy za zmínku stojí připomenout song „Vzpomínky nevyhasnou“.

Kapela navázala  spolupráci s norskou kapelou The Federation, s kterou nedávno absolvovala dvoudenní turné v Brně v hudebním klubu Melodka a druhý koncert proběhl v Praze na Strahově v klubu 007. Kapela začíná pracovat na svém novém videoklipu „Surtur“ a chystá se v příštím roce 2025 vydat své první ucelené album.

WARNING VISION https://youtu.be/YNf-Xfvs9jc

Festival Masters of Rock potvrzuje pro letošní ročník nová jména, mezi nimi i moravskou kapelu WARNING VISION. Kapela má na svém kontě zatím jedno album „Soudný den“ a letošní rok bude pro WV hodně náročný a to nejen vzhledem k živým vystoupením.

Kromě koncertů v České republice, mají v plánu zahrát i ve Velké Británii, v mezičase pracují na nových skladbách pro další CD a také ladí svou živou show. Na festivalu Masters of Rock zahrají 13.7.2024.

Jména tvořící pevné jádro kapely nejsou hudbě znalému i méně znalému jména neznámá: zpěvačka Marcela v minulosti zpívala s kapelou VIVIAN, Hanz (kytara, zpěv) a Dušan (baskytara) se sešli v legendě TITANIC, bubeník Luděk čerpal zkušenosti mimo jiné v kapele MOTORBAND anebo také s naší úspěšnou superstar Gábinou Gunčíkovou. Klávesák Lukáš úročí v melodických nádeších WARNING VISION své zkušenosti ze studia na konzervatoři. WARNING VISION jsou unikátní hard and heavy kombinací tvrdých kytar, hutné rytmiky a řízného ženského zpěvu.

THE PANT - https://youtu.be/EhkepSwRAfc

Severomoravské hard rockové trio THE PANT vystoupí v rámci jubilejního dvacátého ročníku festivalu Masters of Rock.

Na jejich set se můžete těšit v pátek 12.7.2024 od 18:35h . Kapela zde živě představí nejen dvě nedávno natočené novinky Pokušení a Nic není fér, ale na pódium si přizvala také bubeníky ze známého bubenického souboru Jumping Drums.

„Společně odehrajeme dvě skladby a jak jsme si to již nedávno vyzkoušeli na klubových pódiích, bude to fakt mazec. Je v tom neskutečný náboj a energie. Ono se třemi bubeníky nehraješ každý den, takže se těším a zvu všechny na tento nevšední zážitek“ prozradil něco z připravované show Roman Kočiřík – zpívající baskytarista a zakládající člen kapely.

Připomeňme jen, že kapela nedávno natočila k oběma výše zmíněným novinkám i klipy, které zveřejní v průběhu července, takže se máme na co těšit.

SALIERI - https://youtu.be/S2AmSrUv8eQ

Melody metalová partička SALIERI z Nového Bydžova, vystoupí v sobotu 13. července od 14.00 na Masters od Rock při jubilejním 20 ročníku.

Zazní zde skladby z nově vydaného alba Memento vč. skladby Jen mrtví tančí, ke které byl nedávno dotočen klip, který svou sledovaností předčil ne jedno očekávání.

Energické melody metalové songy, zcela jistě rozhýbou posluchače pod pódiem. Všichni si jistě přijdou na své v rámci merche, který bude po dobu vystoupení, ale i poté, k dostání v jednom ze stánků vedle pódia.

Takže určitě neváhejte v sobotu 13. července ve 14.00 dorazit na druhou stage.

FORREST JUMP - https://youtu.be/5NOufj2jkrY

Kapela Forrest Jump opět vystoupí na Masters of Rock! Pro ročník 2024 bude domovem této moravské party 2.stage. Kapela se nachází téměř přesně uprostřed festivalové sezóny, během které brázdí podia letních festivalů po republice.

Vizovickou zastávku kapela bere srdečně. V těchto luzích a hájích je částečně doma, neboť frontman Pepa Michálek má životní základnu v přespolních Luhačovicích. Kapela zde na vizovickém legendárním festivalu nehraje poprvé. Zahráli si již několikrát i na A stage. Pro letošek to jsou připraveni energicky rozpálit na „béčku“ a nebude to o nic menší jízda!

„Forresti“ si s sebou přivezou zbrusu nové vydání vinylů, na kterých vyšla v nedávných dnech jejich poslední deska Vrtochy z roku 2023 a bonusové CD s cover verzemi „Předobrazy“. V neděli 14.července od 16:15 se na béčku máte nač těšit a to po všech stránkách!

100na100 a Démoni - https://youtu.be/E78D4SxGXXs

Kapela 100na100 z Frýdku-Místku vystoupí společně s Démony z Orlové na 2. stage s velkou ohňovou show. Nebude to první společné vystoupení, v této sestavě hráli již na HellpDays, Sweetsen festu a také loni na MOR. Letos ale bude výhodou pozdější čas vystoupení a příslib, že v přítmí show lépe vynikne.

Na úvod zazní song „Mraky se táhnou“, ke kterému v těchto dnech kapela točí videoklip a na stage se chystají v maskách z tohoto klipu. Pikantností, která unikla v minulých dnech je, že část klipu točili v prostředí nočního klubu v Ostravě. Celou show na MOR doprovodí videoprojekce.

100na100 má tedy pro Vizovice pár novinek a slibují, že nuda při jejich vystoupení nebude, obzvláště pokud, jak říká zpěvačka Naty, Démoni někomu upálí zadek.

METANOL https://youtu.be/gmCSVAdek8E

Stovky mrtvých a tisíce otrávených metanolem by jistě zaplnily přední titulky nejčtenějších tuzemských tištěných i elektronických zpravodajských webů. Ale o co menší událost hodná zřetele jeto, že Metanol, pop-metalová kapela, vystoupí na legendárním festivalu Masters od Rock? Upřímně?

Pro nás to samozřejmě nemá váhu lidských životů, ale do kapelního životopisu to zaneseme na ctihodné místo. Zeptejte se stovek malých, začínajících kapel, jestli si chtějí zahrát na MOR. Kdo odpoví, že nechce? Pochopitelně nikdo. Budeme tam my a vy. V celé parádě. A my už teď víme, že na nás nezapomenete a že my nezapomeneme na vás!

Metanol na MOR nebude otrava, bude to droga, která vás dovede k hudební extázi. A varujeme, že tahle droga je nakažlivá a budete ji chtít znovu a znovu. První dávku servírujeme ve čtvrtek 11.7. v 19:45 na Stage 2. Vaše závislost + naše závislost = společná radost!

Článek je psaný jako fejeton, nejsme namyšlený kokoti  My jsme Metanol!

Další kapely najdete na webových stránkách: Potvrzené kapely | Masters of Rock

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>