LLYR: Podzim se blíží...

LLYR: Podzim se blíží...

Měl-li fanoušek metalu štěstí, šel v devadesátých okolo a neminul tehdy populární žánr, jež si bral rovnou měrou z death a doom metalu, nebál se sem tam zpomalit až do klasických rockových tůní, nicméně nikdy nepostrádal nezměrnou energii obou pólů kovu, jež odkazují ke smrti a zániku.

Llyr vznikli v Plzni v první polovině nultých let, debutovali albem "Two Years Of Emptiness" (2010) a vlivem personálních změn se odmlčují, aby se vrátili po dlouhém čase s druhým albem a zároveň novinkou "Wings" jako prakticky nová kapela, která svým uchopením melancholického metalu label očarovala tak, že tento na něm právě vychází; tedy doslovně pod křídly Magick Disk Musick.

Osm skladeb včetně jedné cover verze uvozují šeptající hlasy, po kterých se valí masivní metal se zvukem evokujícím kořeny žánru, jež povstal právě z devadesátek a zachycuje naladění kapely a její poctu zmíněnému stylu death-doomových prvohor, tedy období, ve kterém její členové vyrůstali a které je hudebně formovalo.

O mix, mastering a produkci se postaral Lord Morbivod (Stíny plamenů, Trollech, Umbrtka, aj.) a cover art vyšel z grafické dílny Marka Pišla, který čtyřpanelovému digipacku s dvanácti stránkovým bookletem, jež obsahuje texty skladeb a veškeré albu nezbytné informace, vtiskl mistrovskou minimalistickou podobu.

Fyzický hudební nosič pořídíte za 250 Korun na virtuální adrese www.madmusick.cz, kde lze lehce vyhledat i debut Llyr a mnoho dalšího. Podzim se blíží...

https://www.madmusick.cz/

 

 

 

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>