Doga vsází na vinyl a nové turné

Doga vsází na vinyl a nové turné

Česká hard rocková ikona Doga vydává své zlaté album „Respekt“ na dvoj vinylu. Je to rok, co kapela představila fanouškům svou poslední desku „Respekt“ na CD. Ta se za pouhé dva týdny stala zlatou a zároveň jedním z nejúspěšnějších rockových alb roku 2021. Teď se fanoušci dočkali i tolik žádaného vinylu, resp. double LP. To Doga podpoří i na svém nadcházejícím Respekt vinyl tour.

Úspěch desky Respekt byl fenomenální. Doga ho navíc podpořila hitem „Route 66“, ke kterému letos v Americe natočila klip přímo na legendární Matce všech silnic Route 66. Jedenácté studiové album Dogy se teď dočkalo i většího formátu určeného pro milovníky gramofonů. „Dali jsme si s tím hodně práce. Dlouho jsme řešili, jak dostat všech 14 pecek na jednu vinylovou desku. Jenže to by znamenalo buď nějakou skladbu vynechat nebo dělat kompromisy ve zvukové kvalitě, a ani jedno z toho jsme nechtěli. Takže jsme se nakonec rozhodli pro 2LP. Vinyl musí hrát co nejlépe, nic se nesmí ošidit. A to samé platí o obalu a provedení balení – žádné kompromisy. V krásném rozevíracím obalu najdou fanoušci i kompletní booklet v plnohodnotném vinylovém rozměru. Výsledek je fakt luxusní,“ popisuje nadšeně lídr kapely Izzi. Obě obsažené desky mají navíc kvůli lepšímu zvukovému přenosu vyšší gramáž, konkrétně 180g.

Klip "Route 66"

Doga u této příležitosti nachystala novou koncertní šňůru, která nese název Respekt vinyl tour. Kromě 2LP představí kapela fanouškům nové prvky pódiové scény a také nově sestavený set písniček. První dva koncerty v Karviné a ve Frýdlantu nad Ostravicí budou navíc zpestřeny křtem nového vinylu. „Chceme dát fanouškům také příležitost, aby měli vinyl přímo od nás podepsaný, takže před každým koncertem uděláme podpisovku. Chystáme ještě jedno fajn překvapení a to v podobě piva Route 66, které se bude prodávat výhradně na koncertech. Před začátkem jarní části turné bychom chtěli ještě přijít s novým klipem a novým merchem, který se fakt povedl,“ doplňuje Izzi. Turné oficiálně startuje 25. 12. v Karviné a zakončeno bude v dubnu/květnu 2023.

Pro více informací o koncertech Dogy sledujte jejich webové stránky www.dogamusic.cz. Nové 2LP Respekt je v prodeji na obchod.dogamusic.cz.

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>