V novém singlu Elegy of Decay se tuzemští Ánni více noří do atmosférického black metalu

V novém singlu Elegy of Decay se tuzemští Ánni více noří do atmosférického black metalu

Srny, příroda… a všudypřítomná temnota. Jihočeští ÁNNI vydali nový singl Elegy of Decay, který se s chutí rochní v blackmetalových bažinách, avšak stále s důrazem na čistý ženský zpěv. S novinkou chtějí také oslovit labely kvůli vzniku dlouhohrajícího debutu, na kterém nyní pracují.

„Moc se mi líbí propojování atmosférického black metalu s Neiry krásným zpěvem. Je to kombinace, na které ÁNNI stojí. Má v sobě tajemno, osobitost a něco nesmírně přitažlivého,“ uvádí kytarista a autor hudby Václav Votruba.

ÁNNI k novince, z jejíž textu je cítit vůně hlíny, lesa a tlejícího dřeva, pořídili i klip, který opět režírovala Neira, jež se obecně stará o vizuální stránku kapely. „Ve videu jsou temné bytosti, které symbolizují přírodu. Je krásná, ale kvůli lidskému zásahu kolikrát i temná a v rozkladu. Jednou jí s námi dojde trpělivost, pohltí nás a pak se znovu zrodí v čistotě, bez lidí,“ komentuje Neira a dodává, že na videu spolupracovaly Srny z Junktownu, které jsou součástí českobudějovické taneční skupiny Aiwa! Tribe.

Nová skladba bude součástí připravované desky, již by kapela ráda vydala v příštím roce, kdy se také začne chystat na koncerty, které by měly odstartovat v roce 2026.

 

Elegy of Decay: https://youtu.be/mDEvb83BGSg?si=hOBcJIZorGUTaq5S

Facebook: https://www.facebook.com/annimetal

Spotify: https://open.spotify.com/artist/6TNftucViRlNeSczI1PRJg?si=M23i_u7RS2WLHUJxfS2yuA

Kontakt: anni.metalband@gmail.com

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>