The Sweet slaví výročí 50 let existence a míří do Sono Centra!

The Sweet slaví výročí 50 let existence a míří do Sono Centra!

Po vynikajících vystoupeních na podzim 2017 se do České republiky vrací slavná britská glamrocková formace The Sweet. Skupina se proslavila v 70. letech v sestavě Brian Connolly, Steve Priest, Andy Scott, Mick Tucker a patřila k hlavním protagonistům glamrockové éry vedle Davida Bowieho, T Rex, Slade, Alice Coopera, Gary Glittera a Kiss.

Založení The Sweet se datuje do roku 1968 pod názvem Sweetshop a zanedlouho se hity kapely začaly pravidelně objevovat na špici světových hudebních žebříčků. Slavnými se staly písně Funny Funny, Block Buster, Hell Raiser, The Ballroom Blitz, Teenage Rampage, Turn It Down, Fox on the Run a Love Is Like Oxygen. 

V minulosti se do Česka opakovaně vraceli, vystoupili zde např. na festivalu Masters Of Rock, v roce 2005 odehráli dvojkoncert se skupinou Slade v pražské Sazka aréně. 

The Sweet se letos představí na narozeninovém koncertu v aktuální sestavě: Andy Scott, Bruce Bisland, Tony O'Hora a Peter Lincoln.

Program večera zahájí krátké vystoupení Cliffa Stevense (Can), které bude zároveň pozvánkou na afterparty v nedalekém klubu Mersey po skončení koncertu The Sweet. Do klubu Mersey na Minské 15 přijíždí Cliff Stevens - dvojník Erica Claptona - v rámci svého evropského turné se svou solo unplugged show s největšími hity.

Předprodej vstupenek v síti Ticketmaster (ticketmaster.cz) v ceně od 790,-.

Odkazy na reporty z pražského koncertu v roce 2017:

http://www.ireport.cz/fotoreporty/sweet-v-praze-zvedali-fanousky-ze-sedadel
http://musicgate.cz/clanek/the-sweet-v-prazske-lucerne/1519/ 
http://musicweb.cz/fotoreporty/foto-the-sweet-velky-sal-lucerny-praha-20-10-2017

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>