Prahu v sobotu pohltí multižánrová bouře

Prahu v sobotu pohltí multižánrová bouře

THE CORONA LANTERN, DARKFALL, NEUROTIC MACHINERY, ASVRA

27. 4. 2024 – Praha, Modrá Vopice

 

Event: https://fb.me/e/59gZveDVv

 

Temní a depresivní, plni naléhavé atmosféry a zmaru, přitom se o kvintetu v čele se zpěvačkou Dahlien můžeme částečně bavit jako o alternativě. Umrlčí skvadra THE CORONA LANTERN nořící se do hlubin doom metalu, post-metalu a blackened (snad sludge) metalu tuto sobotu do pražské Modré Vopice zve na koncert, kde se krom nich představí ještě další tři kapely.

A sami pořadatelé příliš nehrají, takže pokud chcete slyšet skladby z úspěšné a aktuálně vyprodané desky „Certa Omnibus Hora“ včetně posledního singlu „Tam nahoře“, měli byste v sobotu neváhat.

Sestava druhého Consuming the Tempest ale láká též na Rakušáky DARKFALL. Tahle thrashing deathmetalová kapela už to do lidí pere od roku 1995 a jejich mix technikou a melodiemi načichlého death metalu v kombinaci s přímočarým thrashem oslovuje fanoušky většiny metalových subžánrů a pravidelně se přes hranice vrací i k nám.

Z daleka přijedou i NEUROTIC MACHINERY. Velmi pracovitá kapela z Tachova patří mezi nejlepší a zároveň možná nejpodceňovanější tuzemská tělesa. Hrají progresivně a moderně, přesto se do svého propracovaného death metalu nebojí zapojit emoce. Na kontě mají už šest alb a s každým přírůstkem do diskografie se posunují vpřed a objevují, výtečná poslední deska „A Loathsome Aberration“ však nasadila daleko těžší výraz a poměrně temný podtón.

Emoce dovezou i ASVRA. Hudba kapely ze Štětí si bere z mnoha zdrojů. Je tu post-rock, alternativní směry i rozevlátý ukřičený hardcore / screamo.

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>