POLY NOIR vymejšlí dál. A má velký plány. Budeš mrkat.

POLY NOIR vymejšlí dál. A má velký plány. Budeš mrkat.

POLY NOIR dark country projekt frontmana české stálice INSANIA, který pomalu ale jistě rozbuřuje vody tuzemského hudebního rybníčku, vydává druhý klip z chystané desky „K mýmu ohni nesedej“ tentokrát s názvem „A vymýšlíme dál“.

Tahle skladba má gangsta feeling a mezi ostatními maličko trčí ironií i tématikou, která se od westernu odklání až k odkazu film noir, pulp fiction a komiksu: „Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. A nad propastí byla tma. A pak… vyšlo slunce. To když pustili bráchu z lochu. A já vím, věřím, že každej gauner, každej lump a všivák, ti všichni přinesli oběť za nás, abysme my mohli vymejšlet dál. A máme velký plány. Budeš mrkat,“ říká ke skladbě ústřední postava projektu Poly. Po hudební stránce jde o jednu z dřevnějších, kytarovějších skladeb alba, zatímco druhá polovina se inspiruje spíš Morriconeho symfoničtějšími soundtracky.

Klip k písničce „A vymýšlíme dál” vytvořil s využitím AI nástrojů opět Frenzy Peter Suchý, který má na svědomí už předchozí videoklip „K mýmu ohni nesedej“: „Je to romance o křížové cestě z lochu až na vrchol Golgoty,” dodává Poly. Video je sestříháno z materiálu, který Frenzy vytvářel pomocí AI nástrojů. Tvář hlavního „chlápka, kterýmu koukají z očí problémy", byla syntetizována z Polyho fotek a představuje tak jakési jeho temné já, snad odkaz na postavu Joea z textů INSANIE.

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>