Pavel Hanus přichází s vlastním hudebním projektem!

Pavel Hanus přichází s vlastním hudebním projektem!

Kytarista ostravské legendy Citron, bubeník a kytarista zpěvačky Tanji, člen hudebního uskupení Bohemian Metal Rhapsody, a nyní také frontman a sólový kytarista vlastního hudebního projektu — to všechno je havířovský multiinstrumentalista a hudebník Pavel Hanus. 

“Myšlenka postavit si vlastní sólový projekt se zrodila před dvěma roky. Nejprve bylo potřeba dát dohromady kapelu a vybudovat schopný tým, který by dokázal nápad přetvořit ve skutečnost. Na to pak navazují dílčí úkoly jako tvorba a nacvičení hudebního repertoáru, zajištění propagačních materiálu, záležitosti týkající se organizace. Nyní jsme připraveni a můžeme se ukázat světu!” dodává Pavel.  

Do projektu byli přizváni mladí a nadějní hudebníci – jmenovitě bubeník Kamil Tobola, baskytarista Pavel Urban a kytarista Radim Majer, který tvoří kytarové duo společně s frontmanem Pavlem Hanusem. Repertoár kapely je postaven především na autorské tvorbě. Jeho součástí jsou mimo jiné skladby z Pavlova debutového instrumentálního alba MCMLXXXVII, které je svou povahou v Česku jedinečné. Část repertoáru tvoří rovněž převzaté věci, a to nejen od Pavlovy domovské kapely Citron, ale i od takových velikánů jako jsou třeba Deep Purple. Tento rok kapela plánuje vydat dvě desky  

První deska nese pracovní název “Pandemic”, a bude poctou všem tuzemským i zahraničím hudebníkům, kteří Pavla ovlivnili a určovali jeho hudební kroky. Vyjít by měla už letos na jaře. Album bude obsahovat známé i neznámé pecky zaranžované do rockového formátu. K ústřední písni - hitovce Má první láska se dnes vdává, kterou v Česku nazpíval Karel Gott, si kapela připravila také retro videoklip, jehož vydání je naplánováno na polovinu února. O režii se postaral Hynek Tuleja, který má v kapele na starost také organizaci a marketing. 

Druhé, tentokrát autorské album je zatím ve fázi příprav a jeho vydání je odhadováno na přelom roku 2022/2023. 

Po vydání obou alb má kapela v plánu realizovat unikátní hudební projekt Letiště, o kterém ale dosud neprozradili nic určitého.

facebook.com/PavelHanus1987

instagram.com/pavelhanus87/

Pavel Hanus - YouTube kanál

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>