ETEF 2023 (21.-22. 7. 2023) oznamuje ENTRAILS, CHAOS INVOCATION, AVERNAL, TROLLECH, HEIDEN a DESTROY!

ETEF 2023 (21.-22. 7. 2023) oznamuje ENTRAILS, CHAOS INVOCATION, AVERNAL, TROLLECH, HEIDEN a DESTROY!

Zdravíme všechny fanoušky UG metalu! Doufáme, že se, stejně jako my, všichni těšíte na osmý  ročník ETEF – Enter The Eternal Fire festivalu! Ten se uskuteční 21.-22. 7. 2023 ve Volyni v areálu koupaliště v jižních Čechách. Naváže na předchozí ročníky z let 2015-2020 a 2022.

 

Po dříve oznámených skupinách INCANTANTION, DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, CRAFT, ISOLE, SARMAT, MOROST, PANYCHIDA, A THOUSAND SUFFERINGS, BOHEMYST, CRYPTOSIS, INGROWING, LAHAR,  FAÜST, SUKKHU a TORTHARRY představujeme zbývajících šest. Line-up je uzavřen!

 

ENTRAILS (death metal, Švédsko)

Začátkem devadesátých let minulého století přinesl Stockholm ďábelské světlo s kapelami jako

DISMEMBER, ENTOMBED, GRAVE a mnoha dalšími, které stmelily brilantní švédský deathmetalový zvuk. A mezi ně můžeme zařadit old school deathmetalovou mlátičku ENTRAILS. 7 alb, poslední z loňského roku „An Eternal Time of Decay“, hrdý člen renomovaného labelu Metal Blade Records, špičkový mastering od Dan Swanö, který vytvořil masivní zvukovou stěnu. Hráli na mnoha prestižních festivalech, namátkou Hellfest, Maryland Deathfest, Stonehenge Dokkem, Party.San, Summer Breeze, Coast Rock Open Air, … A tento rok si zapíší i účast na ETEF!

 

CHAOS INVOCATION (black metal, Německo)

Satanistické těleso CHAOS INVOCATION přichází znesvětit všechny přítomné na volyňský koupák. Jejich cesta začala ve čtvrtém roce tohoto milénia. Od počátku bylo záměrem sloužit satanské hudbě, která přicházela přímo a nefiltrovaně z nejhlubší propasti členské duše a srdce. Jako trojzubcová formace CHAOS INVOCATION vydala do dnešního dne čtyři plnohodnotné desky. Ta současná, s příznačným názvem „Devil, Stone & Man“, byla peklem vykopnutá v loňském roku. Zbalte si pentagramy, obrácené kříže a všechny další propriety, namalujte ksichty black paintem… vše ostatní už nechte na rouhačích jménem CHAOS INVOCATION.

 

AVERNAL (death´n´roll, Argentina)

I letos přivítáme na ETEF zástupce extrémního metalu z Jižní Ameriky. AVERNAL jsou jednou z prvních extrémních metalových kapel z argentinského regionu Buenos Aires. Vznikli již v roce 1993 a původní old school death metal později rozvinuli v dokonalou kombinaci death'n'rollu smíchaného s těžkými grooving party a temnými melodiemi. Typické texty pro latinsko americké kapely o rebelství proti zkorumpované společnosti, politice a smrti. Za více než 25 let své kariéry sdílel AVERNAL pódium s kapelami jako SEPULTURA, DEICIDE, ENTOMBED A.D. DESTRUCTION a dalšími. A jsou připraveni vylézt také na ETEF pódium, kde s nimi oslavíme 30. výročí AVERNAL!

 

TROLLECH (black metal, Česko)

Plzeňské blackmetalové uskupení okolo Lorda Morbivoda a Asury G. Godwar Ray, není nutné zasvěceným představovat. Samotná kapela svůj styl přezdívá Forest Black Metal. Stylizovaná do podoby strážců říše Trollech, prastaré lesní země, v níž dodnes přežívají bájné magické bytosti. Písně hrané působivým stylem, místy dunivým, místy syrovým. Texty chrčené typickým blackmetalovým growlem velebí přírodu, lesy, stromy, zvířata a živly a využívají mimo jiné i regionální pověsti a urputně se brání vlivům soudobého světa.

 

HEIDEN (prog black dark metal, Česko)

„Začali jsme hrát black metal. Věci se změnily, ale atmosféra zůstává. My jsme HEIDEN.“ Toto jsou slova brněnského celku HEIDEN v souvislosti s jejich novým již devátým albem „Andzjel“ (2022). Začínali v roce 2003 jako pagan black metal. Zcela odlišní od většiny kapel, HEIDEN solitérně putují napříč žánry a inspiracemi. Slibovali na nové desce blackové hroty a svoje sliby plní. HEIDEN rozšiřují perspektivy své posluchačské základny o temnou, elegantní a atmosféricky autentickou hudbu. Po dvou experimentálních post-rockových albech se vrací k darkmetalovému výrazu a posouvají ho ve své diskografii na další úroveň. Progblackový nájezd je jako trnitá cesta zpátky v čase, a to i na ETEF 2023.

 

DESTROY! (thrash metal, Česko)

ETEF chce a vždy bude podporovat mladé kapely a mladé metalisty. A když to jsou kluci školou povinní, a to i školou základní..., tak „dětský“ thrash metal jsme tady ještě neměli! Je tu DESTROY!, skupina z Berouna, která je aktivní od konce roku 2020, kdy ji založil zpěvák a kytarista Šimon Král (13 let) společně s bubeníkem Ondřejem Szeligou (15 let). Ke skupině se přidal basový velmistr Jiří Kux (17). DESTROY! už stihl odehrát více úspěšných koncertů po boku takových veličin, jako je DEBUSTROL, EXORCIZPHOBIA, TORTHARRY, BLACK HILL nebo MURDER INC. Podpoříme mládí vroucí podporou i na ETEF!

 

Vstupenky:

Aktuálně jsou vstupenky v prodeji za 1300 Kč.

Objednávky vstupenek: http://www.etef.cz/vstupenky.html

 

Kapely:

INCANTANTION (death metal, USA)

DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT (black metal, Německo)

ENTRAILS (death metal, Švédsko)

CRAFT (black metal, Švédsko)

ISOLE (epic doom metal, Švédsko)

CRYPTOSIS (thrash metal, Nizozemsko)

SARMAT (death/black metal, Polsko)

MOROST (progressive death metal, Slovinsko)

BOHEMYST (bohemian dark metal, Česko)

CHAOS INVOCATION (black metal, Německo)

AVERNAL (death´n´roll, Argentina)

PANYCHIDA (blackened heavy metal, Česko)

TROLLECH (black metal, Česko)

A THOUSAND SUFFERINGS (atmo black doom metal, Belgie)

INGROWING (death metal / grindcore, Česko)

LAHAR (thrash metal, Česko)

HEIDEN (prog black dark metal, Česko)

FAÜST (thrash metal, Česko)

TORTHARRY (death metal, Česko)

SUKHU (black metal, Česko)

DESTROY! (thrash metal, Česko)

 

Další potvrzené kapely budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace!

https://www.facebook.com/eteffest/

http://etef.cz/

 

Děkujeme za přízeň!

ETEF Team

ETEF = (old school metal + přívětivé prostředí prvorepublikového koupaliště + rodinná přátelská atmosféra + levné občerstvení + stanování zdarma přímo v areálu + parkování zdarma max. pět minut pěšky) = zábava pro metalové tradicionalisty!

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>