ETEF 2022 (22.-23. 7. 2022) oznamuje: SADIST,  SUR AUSTRU, INFERNO, EXORCIZPHOBIA a  NAURRAKAR + start předprodeje

ETEF 2022 (22.-23. 7. 2022) oznamuje: SADIST, SUR AUSTRU, INFERNO, EXORCIZPHOBIA a NAURRAKAR + start předprodeje

Zdravíme všechny fanoušky UG metalu! Doufáme, že se, stejně jako my, všichni těšíte na sedmý  ročník ETEF – Enter The Eternal Fire festivalu! Ten se uskuteční 22.-23. 7. 2022 ve Volyni v areálu koupaliště v jižních Čechách. Naváže na předchozí ročníky z let 2015-2020 a vrací se po roční pauze způsobené koronavirovými restrikcemi.

Do šera šumavských hvozdů se vkrádá italský sadismus. Smrt, chirurgická preciznost, horké hlavy v podání legendárních hrdinů. Spolu s CYNIC, ATHEIST nebo NOCTURNUS  spoluzakladatelé a asi nejznámější představitelé italského progresivního death metalu (since 1990!) vás zvou do kotle ETEF 2022. SADIST jistě uhranou a okouzlí nejen aktuálním albem „Spellbound“, avšak i starými hitovými fláky. Třeba z dechberoucího debutu „Above the Light“ (1993), krutě našláplého alba „Crust“ (1997) nebo moderně pojatého „Lega“ (2000). Pánové z Janova dle našeho skromného názoru nemají v diskografii slabou položku (celkem mají na kontě 8 alb). Rezervujte si místo v první lajně „u zábradlí“ už teď.

Už měli být na ETEF loni, covid však byl proti. SUR AUSTRU je stále nový hudební koncept vytvořený z popela transylvánských průkopníků black metalu NEGURĂ BUNGET. Shromažďujíc inspiraci a emoce z estetiky přírody, starověkých tradic a zapomenutých rituálů vyšlapávají nadčasovou cestu do mystických krajin Transylvánie. Debutové album „Meteahna Timpurilor“ (2019) vyšlo u prestižní italské značky Avantgarde Music. Svým nejnovějším rituálem nazvaným „Obârşie“ (2021) otevírají SUR AUSTRU nové brány a posvátné struktury, rozvíjí zvuk předchozího alba a přidávají další vrstvy zvuků, krásných hlasů a sborů, masivní zvukové stěny, pochmurné atmosféry, epické blastbeaty i posvátné tradiční nástroje, vše v jednom koncepčním albu. Jsme pyšní, že v zemích českých to bude jejich první vystoupení, a zrovna u nás. A to stojí opravdu za to, co myslíte?

Zrozeni ve znamení pekla již v roce 1996, osm alb, mnoho vystoupení v současnosti již ve formátu headlinera, zejména v zahraničí... Inferno se otvírá a do dimenze ETEF vlézá unikátní avant-blacková tlupa INFERNO. Jsme poctěni tím, že nás ponoří do hypnotických zvukových sfér nového alba „Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity)“ a předchozího „Gnosis Kardias“, kterými zformulovali uhrančivý nový jazyk vycházející z izolacionistické syntaxe blackmetalového žánru. Hrůza a kontemplace posluchače uvedou na pouť tajemnými zákoutími mysli, jež vede vstříc nekonečnu. Kapela částečně vycházela z nejobskurnějších, převratných nahrávek BLUT AUS NORD, THE CURE, či obecněji z post-punku 70.-80. let a ohnivého fanatismu nejvynalézavějších blackmetalových děl. Užitím mnoha kytarových vrstev, neurčitých vokálních, zvukových textur a zuřivé, propracované rytmiky však dali INFERNO za vznik surrealisticky (s)novému světu. Truchlivé a tíživé, blouznivé a podivně povznášející „Paradeigma“ je zatuchlé, paradoxní a jedinečně ponuré dílo luciferiánského umění plné rozporů a bran vedoucích vně prostor.

Představujeme jednu z nejžádanějších českých thrash kapel, EXORCIZPHOBII. Skupina byla založena v Trutnově už v roce 2005. V roce 2010 se udál bláznivý a nezapomenutelný příběh na Obscene Extreme festivalu. Spike Cassidy, kytarista hlavní hvězdy akce D.R.I., nemohl kvůli vážným zdravotním problémům vystoupit. Jako náhrada byl vybrán představitel EXORCIZPHOBIE Tomáš Skořepa, který s D.R.I. odehrál celé představení. EXORCIZPHOBIA tím získala velkou popularitu nejen na české metalové scéně, takže se začala objevovat na prestižnějších akcích. Celkem už má na kontě tři dlouhohrající alba a další oficiální nahrávky. Zejména poslední album „Digitotality“ (2020), které vydaly Support Underground v Evropě a Spiritual Beast v Japonsku, a nové épéčko „Friend of Lunacy“ (2021) jsou celosvětově velmi oceňovány. EXORCIZPHOBIA komando se nemůže dočkat, až předvede svůj energický thrash publiku ETEF.

Přátelé, post apokalyptický black metal v podání pražské smečky NAURRAKAR vás jistě taky uspokojí. Na rozdíl od mnohých kapel, které časem měknou, oni naopak přitvrzují! NAURRAKAR před nedávnem vydali „radioaktivní“ album „Uranfaust“, které je zkrátka parádní. Sláva inkvizici, čest upáleným. Absolutní spojení originality, atmosféry, špičkového muzikantského kumštu, pěveckého projevu, temnoty… všechno, jak má být. A perfektní texty, které svým radioaktivně - destruktivně – filozoficko - nadhledovým a apokalyptickým vyzněním sedí k psychedelickým kytarovým riffům. Konečně další česká blackmetalová bestie na ETEF.

6. 12. 2021 byl zahájen předprodej vstupenek. První edice 50 ks za 700 Kč byla již rozebrána, mizí i vstupenky z druhé vlny za 800 Kč. Pokud chcete pořídit vstupenky za akční ceny, neváhejte. Aktuální ceny vstupenek sledujte na webu festivalu: http://www.etef.cz/vstupenky.html, kde je možné lístky objednávat.

 

Již dříve oznámené kapely:

CENTINEX // Švédsko // death metal

BOHEMYST // Česko // bohemian dark metal

GRÁ // Švédsko // black metal

MALLEPHYR // Česko // black/death metal

 

Další potvrzené kapely budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace!

 

https://www.facebook.com/eteffest/

http://etef.cz/

 

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>