EPILOG vydává nové album „Providence Asylum“

EPILOG vydává nové album „Providence Asylum“

„Providence Asylum“ je páté studiové album české kapely EPILOG a zároveň třetí se švédským zpěvákem Robem Lundgrenem (MENTALIST, REVEAL). Hlavní skladatelský motor kapely Michal Zeman (kytara) se opět tasí s písněmi tvrdých kytar s širokou melodickou paletou, kterou koření progem šmrncnutou riffáží. Neočekávané změny nálad a tempa jsou hlavními sítěmi, do kterých Zeman pevně chytá posluchače. Zabaleno v mystické mlze světa H. P. Lovecrafta, „Providence Asylum“ zve na pouť romance šílenství a hororu. Album vychází 24. září u vydavatelství Smile Music Records na CD Digipacku s 24stránkovým bookletem. Předobjednejte si album ZDE.

 

První inkarnace EPILOGU přišla na svět v roce 2007 a od začátku je jejím mozkem kytarista a skladatel Michal Zeman. Raison d'etre byl a je prostý, skládat silnou a dobře znějící hudbu s mocnými vokály, která nenechá nikoho na pochybách.
 
Zemanova vize se začala výrazně materializovat s třetím albem „Whispers in the Darkness“, na které přizval zpívajícího Švéda, Roba Lundgrena, jehož hlas se brzy stal jedním z trademarků souboru. Vybaven širokým rozsahem a úderným hlasovým projevem se Rob nebojí jít až na hranice ostří a zároveň si zachovává barvu, která vytváří nejjemnější melodickou lehkost. S Robem za mikrofonem mohl Michal konečně otevřít stavidla své hudební vizi. „Spolupráce s Robem funguje na jedničku čili si v podstatě plním sny. Dobrá produkce a jeho skvělý vokál písničky posunují na další úroveň. Takže jsem momentálně jak dítě v cukrárně,“ popisuje Michal Robův přínos pro EPILOG.
 
Jakožto fanoušek světa H. P. Lovecrafta, bral si Michal plnými hrstmi inspiraci z jeho mýtů, běs a mystérií. Lovecraftova romanticky hororová nálada je vtisknutá i do aktuálního alba „Providence Asylum“. „Už jako čtenáře juniora mě uchvacovaly příběhy a svět H. P. Lovecrafta a několik skladeb na desce je inspirováno právě nimi. Jsou věci, které ve vás prostě zanechají otisk, který v hloubi vyčkává a v pravý čas vyplave na povrch.“ Přebal a booklet pochází z dílny českého umělce Vladimíra Žákoviče. Grafiky vynikajícně doplňuje texty a vytváří neotřelý svět.
 
Bicí a kytary byly na nové desce zesíleny Martinem Nohavou a Karlem Fejtlem. Druhý jmenovaný přispěl zejména kytarovými finesami do bytelné zvukové stěny. „Karel na novou desku přinesl finesy z trochu jiného ranku, než jsme prozatím používali. Naší černé práci dodal glanc a líbí se mi, když moje myšlenky získají nové tvůrčí ztvárnění.
 
Nové písně laborují od krátkých úderných hitovek po mnohovrstevnaté a složitější kompozice. Přímočaré kytarové hoblovačky nečekaně přepouštějí uzdu akustice či jemnému pianu. Příslovečnou třešinkou na dortu je něžný saxofon, jenž v písni „Melancholy“ kreslí hudební mapu. Sečteno, podtrženo – pro EPILOG je každá žánrová škatulka příliš těsná. „Vždycky jsem miloval klasické kapely s IRON MAIDEN v čele, stejně jako hard rock, progressive a samozřejmě US power metal. Z této směsi vybublali EPILOG, zkrátka metálek, co je tvrdý i melodický současně,“ uzavírá Michal.
 
Sestava:
Rob Lundgren – zpěv
Michal Zeman – kytara, klávesy
Radek Ciprys – baskytara
Karel Fejtl – sólová kytara
Martin Nohava – bicí

 

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>