EMERALD se hlásí v novým albem!

EMERALD se hlásí v novým albem!

Emerald je studiový projekt, který mají na svědomí Jeff Melin a Duane Hollis. Novinka nazvaná "Requiem" a je osmipoložkovým výbuchem značky Emerald obsahujícím starý dobrý syrový heavy metal. Hudba je poctou počátkům těžkého kovu, nadčasovému zvuku, který připomíná Black Sabbath 70. let  a také důstojnou citací vrcholů této zlaté éry.

Kapela byla založena v Tucsonu v Arizoně v polovině osmdesátých let minulého století, skupina se po dlouhé přestávce opět vrátila na mezinárodní scénu v roce 2014 v sestavě Jeff Mellin (kytara), Duane Hollis (Baskytara) a Will Jones (bicí), a svoji pozici ztvrzuje novým albem.

"Requiem"  je čtvrtým albem skupiny od roku 2014. Od obnovení aktivity Emerald získali mnoho pozitivních recenzí a pravidelného nasazení v mnoha internetových rádiích, což umožnilo Emerald získat fanoušky nejen v USA, ale také v Austrálii, Brazílii, Polsku a Německu.

Kouzlo Emerald spočívá v jasném rozhodnutí stát pevně na své prvotní inspiraci. Kapela nese pochodeň žánrových gigantů jako Sabbath, Trouble, Judas Priest, Accept a Iron Maiden, nesleduje současné trendy a drží se nadčasového zvukového pojetí, odkazující na zlaté období heavy metalu. Skladby jako "Endless War", "Inescapable" a "Out Of Light" jasně potvrzují správnost kapelou vytýčené cesty, která spojuje fanoušky metalu napříč generacemi.

Emerald přímo spojují minulost a současnost metalu s veškerou jeho silou jako nejlepším doporučením věnovat albu pozornost a pustit si ho porádně nahlas.

"Requiem" spatřilo světlo světa 24. října 2018 a dostanete se k němu na adrese http://www.cdbaby.com/cd/emerald6, stejně jako prostřednictvím všech známých hudebních webů

Emerald mimo jiné v souvislosti s novým albem vypustili do světa dvě videa:

Endless War: https://www.youtube.com/watch?v=NgORELKE8Oc
Eye To Eye: https://www.youtube.com/watch?v=e0USF0zT_OE

facebook.com/emeraldmetalusa

Originální text:

Emerald premieres their 4th full-length: "Requiem"

Emerald is the studio-based metal project of rock and roll stalwarts Jeff  Melin and Duane Hollis.

The new album is called Requiem and is an eight-song blast of Emerald’s brand of powerful old-school metal. The music is an homage to the early days of heavy music, a timeless sound that recalls 70s Black Sabbath and also touches on other highlights of that golden era.

Founded in Tucson, Arizona back in metal’s heyday of the mid-1980s, the group is back on the international music scene after a long hiatus with a new record and a revitalized career.

Melin and Hollis reconvenied Emerald with a vengeance in 2014 and the results speak for themselves.

The lineup of Melin on guitar and vocals, Hollis on bass and vocals, and Will Jones on drums has gotten considerable traction in the online world. Requiem is the group’s fourth album since 2014 and its music has received many positive reviews and consistent airplay on internet radio. This has allowed Emerald to build a fanbase not only in the USA but in places like Australia, Brazil, Poland, and Germany.

Much of Emerald’s genius lies in its decision not to modernize its influences. The band carries the torch of genre giants like Sabbath, Trouble, Judas Priest, Accept, and Iron Maiden and strives to attain the same kind of eternally relevant sound and not chase current trends. Requiem tracks like “Endless War” “Inescapable,” and “Out of the Light” display the wisdom of this creative choice and will instantly appeal to metal fans of all generations.

Emerald is a direct link connecting metal’s past and present and affictionados of the hard and heavy are advised to pay attention and play it loud.

Emerald’s REQUIEM will be available October 24, 2018 at http://www.cdbaby.com/cd/emerald6 as well as most online outlets and popular download sites worldwide.

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>