UMŘEL ZDENĚK VELÍŠEK – REPORTÉRSKÝ NOBLESMAN.

UMŘEL ZDENĚK VELÍŠEK – REPORTÉRSKÝ NOBLESMAN.

Člověk se celý život učí, psát především. Například já jsem pod úspěšným vedením své sestry v pár letech napsal úplně první slovo: HOVNO :-).

Na což navázaly učitelky základní školy, posléze gymnaziální třídní, z vejšky jsem si taky cosi odnesl, no a teď logicky píšu pro METAL-LINE.

A celou dobu též vzhlížím k některým mediálním osobnostem – zdůrazňuji ono slovo některým. A oním některým byl i redaktor, pan Zdeněk Velíšek.

Pravda, metalový redaktor to nebyl. Ale metaloví redaktoři by se od něho mohli učit – já teda určitě. 

Jeho noblesní vystupování (noblesní v tom nejkrásnějším slova smyslu) mi učarovalo. Člověk s nádhernou češtinou a excelentně podaným obsahem sdělení na mne vždy působil jako pozitivní zjevení. Byl ikonou mezi redaktory, vymykal se šarmem i způsobem podání.

A proto jsem se i od něj snažil učit: poctivost, věrohodnost zpráv. Ano, být důvěryhodný, to je vlastně nejdůležitější vlastnost novináře. Budujete ji roky, ztratit můžete během vteřin. Zdeněk Velíšek si ji udržel celý život – i když spoustu let svého života do televize nesměl. Zažil gestapo, zažil „gustapo“, přežil.   

Jsem strašně rád, že mám se Zdeňkem Velíškem aspoň něco společného – pravda, nejsem redaktorem se vstupy do veřejnoprávní televize, ani neumím šest jazyků, ale něco přece – oba totiž pamatujeme legendární program T602 :-).

 

Tady Dědek. 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/216562210800013/

P.S.: Doporučuji si tuhle 13. komnatu pustit – Velíškova 6 let stará, v závěru pronesená slova působí jako prorocká. 

Úvodní obrázek: Vital.org.

Komentáře

Můžete použít následující HTML tagy a atributy:
<a href="" title=""> <blockquote cite=""> <code> <b> <i> <u>