Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravda víťazí

Takřka půl milionu zhlédnutí hovoří za vše. Hymna českého hard rocku a metalu, hymna pravdy? Ano. Píseň, která vyšla na nejslavnějším albu Tublatanky Žeravé znamenie osudu v roce 1988, se stala v přelomových dobách roku 1989 (a propos, za chvíli nás čeká dvacetileté výročí) neoficiální hymnou sametové revoluce a za tři vítězství získala v tehdejší čs. televizi naprosto zaslouženě Zlatý Triangel. Sama Tublatanka tento svůj hit už nikdy nepřekonala, což taky o něčem svědčí. Něco tak geniálního se prostě asi překonat nedá. Pravda víťazí! 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tublatanka

(peto, 11. 3. 2011 15:52)

ako sa mas d

Díky

(Martin, 18. 2. 2011 19:27)

Zdravím,jsem rád že moje reakce jsou pro vás povzbuzující,a já osobně jsem rád že tento váš web existuje a mohu se tu podělit o své dojmy a zážitky s hardheavymetalové scény.Díky vám jsem tu anšel dá se říct historii Loretty a za to jsem moc vděčný.Hm akdyž už jsem u té Loretty a nyvíc tady v rubrice videogalerie,tak ybch měl prosbu i když nevím jestli bude splnitelná.Moc prosím bylo by možno sem do videa dát videoklip Hrobník?Právě od Loretty i když je to jediný klip který natočili,a také vím že to bude těžké ho nalézt a dát ho sem.Tak se Dědku mějte a doufám že vás budu moct opět zásobit svými komentáři či vás aspon nějakým způsobem povzbudit jak to bylo aspon doted.

Reakce

(Dědek, 16. 2. 2011 22:07)

Martine, díky díky, registruju Tě teď dost dobře v rámci naší Videogalerie (díky moc za všechny příspěvky), co se týče Loretty, to už jsem si bohužel přesně nepamatoval, ale díky, hned jsem si Tvoje komentáře osvěžil a velmi rychle rozpomněl - byly dost podnětné!
Co se týče Vieogalerie, tady bohužel nikdy nebude všechno. Dáváme zde ty nejzásadnější klipy čs. metalové historie (dle našeho subjektivního úsudku, jak jinak) a nechceme to úplně "zahltit". Proto zde vždy bude spousta důležitých klipů chybět, ale to prostě jinak nejde. Každopádně díky moc za podněty, zdraví Dědek.

Tublatanka

(Martin, 15. 2. 2011 19:51)

Ahoj tak tenhle klip si pamatuji naprosto dokonale.Jak je napsáno nad videoklipem svého časi neoficiální hymna sametové revoluce.Píši jen proto že od Tublatanky existuje vícero videoklipů.Pokud mám být konkrétní tak asi takto: Dnes,Pravda vítazí což tu je to je vpořádku.Další: Láska drž maještě nad hladinou,tuším že i Můj starý dobrý kabát.Z lp desky Nebo peklo raj ,videa Démon pomsty a Matka.Z lp Volanie divočiny ,další dva klipy a to Já sa vrátím a Spálená láska.A tak bych moh pokračovat až k poslednímu cd které se jmenuje Svět v ohrožení,mimochodem an tuhle pecku je také video.No ated malinko předběhnu i když to svým způsobem také souvisí s videem.Vezmu si na paškál od Tublatanky jejich dvd 25 rockov.Tod vd nemá chybu od vánoc 2010 co to dvd vlastním si nemohus těžovat s koncertní setem jsem velice spokojen i s hrou celé Tublatanky.Pokud bych měl hledat nějaké zápory u tohodle dvd ,tak snad asi tohle.. V koncertním setu mě třeba chybí písen Láska drž maještě nad hladinou ale třeba i Judáš ale to je je jedno s tím sem se smířil.Holt nemůže se asi žádná kapela zavděčit všem.Druhá výtka moje je že je škoda když se kapela rozhodla natočit dvd a k takovému výročí ,prostě přijde mě líto že na tomto dvd nejsou mnou vyjmenované videoklipy řekněme od prvního lp až třeba po poslední cd.Tohle jě mě líto,ale nevadí jak píši jsem spokojen .Nevím jestli existuje nějaký videoklip s prvního lp ale aspon tv záznam by měl bejt k písni O,nás z prvního lp atuším že byla odvysílaná právě v Bratislavském Trianglu skvělý to pořad to už jsem také někd enapsal.Dědku skuste se prosím podělit vaším komentářem k méme at vím co si o tom myslíte.Jsemt en Martin který už tu napsal dva komenty pod video Metalinda a kdy jsi sem vám děkoval za LORETTU.Popřípadě doplnit nějaké info k mému článku zde.Díky.