Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.05. 2010 - Zylwar, War Bride, Orfell

6. 6. 2010
ZVLÁŠTNÍ NESMUTEK PORAŽENÝCH

aneb

KDYŽ VÍTĚZÍ MUZIKA

Glosa / Rock Match: Orfell, War Bride, Zylwar / úterý 25. května, od 20 h. / Brno, Melodka  

Další kolo hudební soutěže Rock Match máme za sebou. Tentokrát se prezentovalo opravdu pestré portfolio skupin, všech +/- z Brna, avšak žánrově velmi rozdílných: Orfell hraje dle vlastních slov heavy-pop, War Bride, to je brutální metal (bližší určení Obrazekviz dále), a Zylwar? To je prostě moje crossoverová láska :-). A ještě jednu poznámku, než začnu chrlit slova svá: toto není report, jenom glosa, neb parametry reportu v žádném případě nejsou naplněny (zřejmě proto, že jsem toho opět vypil vícero, než bylo nezbytně nutné – na mysli mám samozřejmě přespřílišné množství sodovek, v jejichž důsledku jsem se vzdul natolik, že mi zalehly uši).

Jako první začala burácet skupina, jejíž název je cosi mezi George Orwellem a řeckým Orfeem, totiž ORFELL. Třebaže styl na Bandzone profilu avizovaný jest jako již zmíněný heavy-pop, živá produkce zní zpravidla vždycky tvrději, a tak to na mne působilo coby solidní hard and...Orfell. Určitě však bylo nejen co poslouchat, ale i na co koukat (nevím jak se to v mém životě stalo, ale z určitého hlediska mám ženy raději než muže :-).  Ačkoli jsem skupinu slyšel naživo poprvé, bavilo mne její vystoupení velice, bylo to hudebně pestré a nápadité, no Obrazekzkrátka jsem se vůbec nenudil a svého včasného příchodu na Melodku jsem tím pádem nijak nelitoval. Velmi slibná produkce – blíže možno vstřebávat na bandzone.cz/orfell.  

Druhým v pořadí byl brutal metal WAR BRIDE, chvíli předtím se ještě jmenující War Saw. Dobrej název, War Bride, čili cosi jako Válečná nevěsta (nebo Nevěsta z války?). Znám ještě jeden dobrej název tohoto typu, My Dying Bride (Moje umírající nevěsta). Teď přesně nevím, kterej je lepší, nejlepší by možná bylo My Dying War Bride :-). No ale teď už vážně, War Bride na Melodce rozhodně neumírali, ba naopak, i nás umírající (pod vlivem sodovek) neúprosně křísili svým brutálním death/black metalem. Tyhle mladé chlapce jsem poznal již zhruba před rokem pod názvem Nexus, a musím podotknout, že jejich vývoj za ten rok je úžasný, udělali obrovský kus práce. Zřejmě na ně má pozitivní dopad „dohled“ lídra Asgard Miry Horejska, koneckonců, kytarista War Bride Honza Zbavitel už hraje v Asgardu taky. Skupina předvedla dle mého názoru velmi dobrý výkon, na který se kromě již zmíněného Miry Horejska přišel podívat třeba i Jura Big Boss Valter z Root.  – Bližší info: bandzone.cz/warbride. (Doporučuju „vynechat“ přinejmenším High Above The Ground z dema 2010, nebo se nemusíte dožít zítřka!).

Do třetice se nám představil crossoverový ZYLWAR, čtveřice, kterou prověřuji již nějaký ten čas, a vždycky mne něčím překvapí. Příjemně překvapí. Tentokrát „oprášením“ skladby Loutkové divadlo z nultého, tehdy ještě punkově laděného dema. Zylwar i bez Juna, resp. s Wobreczem z Crate, šlape stále výborně a absolutně nenudí. Ba naopak, při jejich pObrazekrodukci se nedá odejít ani na záchod, protože to prostě nejde! Zylwar je navíc neustále autorsky plodný, takže nám představil nejen již citovanou starší skladbu, ale též úplnou novinku, jejíž název je tak poetický, že kdybych si ho chytře nazapsal do mobilu, tak byste teď byli – a já taky – víte kde. Stín letících mraků, tak se to jmenuje. Hodně interesantní, atmosférická news, mazec vpravdě zylwarovský. A nejen to, dostalo se nám s Míťasem z pódia i jistého osobního poděkování, a tudíž Zylware, taky děkujeme moc! Co zbývá dodat? Snad jedině: bandzone.cz/zylwar.

Jasně, byla to soutěž, takže se na místě i hlasovalo (strkáním vstupenek do připravených volebních škvírek), a tedy musím napsat, jak to dopadlo, třebaže to určitě mnozí již dávno víte. Inu, jak Zylwar vtipně napsal na svém BZ profilu, skončil na výborném, bronzovém místě. Daleko hůř dopadli War Bride, kteří skončili až předposlední. No a nejhůře dopadl Orfell, který skončil první. Gratulujeme!

Skrze výsledky však rozhodně nikdo netruchlil - zvítězila totiž dobrá hudba jako taková, a to není nikdy málo.

Zdraví Dědek, fotky Míťas.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ÁÁÁ, tak to je mazec!

(Dědek, 6. 6. 2010 23:19)

Zdravím Vildu a War Bride! Tak to je mazec, taková rychlá reakce - a vtipná! Jasně, pochopil jsi to naprosto správně!!! :-)))
Zdraví Dědek.

!!!

(Vilda (War Bride), 6. 6. 2010 22:58)

Zdravím a díky moc za... glosu :). Doufám, že jsem poznámku ke skladbě High Above The Ground pochopil správně :).