Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.04. 2010 - Zylwar, Dark Gamballe, Tenebra, Ex-Human - Brno, Melodka

17. 4. 2010
TELEGRAFICKY ZE
ČTVRTEČNÍ MELODKY


aneb

JEDNO PŘEKVAPENÍ ZA DRUHÝM...

Report / Ex-Human, Tenebra, Zylwar, Dark Gamballe / čtvrtek 15. dubna 2010, od 19h. / Brno, Melodka

ObrazekTakže, jak uvedeno v záhlaví, ze skvělé čtvrteční Melodky tentokrát telegraficky... graficky proto, že máme samozřejmě hafo Míťasových luxusních fotek, a ta předpona „tele“ z důvodu toho, že jsem na Melodce stačil několikrát koukat překvapeně prostě jak to tele - těch překvapení až šoků bylo totiž opravdu dost. A jinak samozřejmě telegraficky znamená, že tento report jsem se rozhodl pojmout netradičně poněkud heslovitě.

EX-HUMAN: Na úvod příjemné překvapení, křepická, dle vlastních slov rocková, podle mne hard rocková skupina Ex-Human, možná s přívlastkem crossover a určitě se šikovným kytaristou. Pamatuji si skladby Proradná, Nekonečný pád (překvapením bylo, že nebyl zpíván česky), Zkurvená nuda či kupříkladu On. Zaujalo mne to natolik, že jsem zakoupil za 50 Kč CD (EP), i když zase na druhou stranu musím objektivně říci, že jsem v této hudbě cítil více přísliObrazekb než „definitivní vývojový produkt.“ To ovšem ničehož nemění na skutečnosti té, že na Melodce jsem se na úvod nenudil. Poznámka: CD jsem ještě neslyšel, protože Míťas mi ho prostě a jednoduše sbalil a ještě mi ho nedal :-).

TENEBRA (Prostějov/Frýdek-Místek): Tři šoky v jednom. Šok první: Tak dobrou kapelu, jak po stránce výborných hudebních nápadů, skvělých aranžmá, bravurních instrumentálních výkonů a šťavnatého pódiového drajvu jsem už dlouho neobjevil (zdravím zejména zpěvačku Gábinu s jejím sexy...hlasem). Šok druhý: Jak to, že jsem tuhle kapelu ještě naživo neviděl? Šok třetí: Na koncertě na mne Tenebra působila jako famózní melodický heavy metal. Když jsem si posléze na jejím Bandzone profilu přečetl, že svůj styl označuje za rock-elektronica, nevěřil jsem vlastním očím. Tak jsem si poslechl pár ukázek, a opět jsem se docela uklidnil: rock-elektronica je to podle mne pouze zvukem a některými samply, z hlediska hudebních postupů to vnímám jako hard & heavy. Oceňuji též české texty, včetně jejich názvů, z nichž jsem si BZ profilem Obrazekosvěžil kupříkladu Na hraně duhy nebo Partie s černými kameny (a „neosvěžil“ třeba Dovolíš mi lhát). Přátelé, jste dost dobří, jenom bych pro nahrávky zvolil klasičtější, metalovější zvuk, pak to bude opravdu dokonalé!

ZYLWAR: Zylwar? Neznám! – A teď už vážně. Měl jsem trochu strach, jak dopadnou novinkovské zylwarovské samply.  Ale dopadly naštěstí dobře, a to z jediného důvodu: nebylo jich moc, respektive bylo jich tak akorát. Příznivcem přehnaných umělotin totiž rozhodně nejsem, ale naštěstí jak se zdá, není jejich fanouškem ani Zylwar. Takže hity z posledního CD Ozvěny plamenných slov (například Ledové slunce), i z předchozího ...od nás pro vás... (třeba Přes řeku) byly opět krááásně kytarově řízně drásavé, včetně ruského zpěvu, na který se opět jak host nedostavil medicínský nezbeda Juno: Doktore, Ty to kazíš! :-) Ovšem Wobrecz je také skvělý. Potěšila rovněž skoronovinka Raketa, nepotěšila překvapivá absence nohavicovského coveru jménem Kometa, která se, chlapci, přeceObrazek nemusí hrát jenom o Vánocích, nota bene když hrajete přímo nad restaurací fanoušků brněnské Komety.  Nicméně Zylwar pro nás do budoucna údajně chystá (ne)jedno koncertní překvapení... Jak jsem pochopil, Zylwar celou akci pořádal, za což mu patří další velký dík.

DARK GAMBALLE: Teď se budu snažit být maximálně objektivní: Dark Gamballe je určitě velmi slavná kapela, která měla na Melodce v kotli plno a sklízela obrovské ovace. Ani já nemohu říci proti jejich živému výkonu půl špatného slova. Pouze říkám, že tento styl mne nijak zvlášť „nebere“, sice jsem se snažil, poslouchal a hodlal přijít tomuto „tajemství“ na kloub, leč nezdařilo se. Zdali to lze přičíst i pokročilejší „pivní“ hodině, to si nemyslím - v životě prostě platí (život hudební nevyjímaje), že někdo se s někým potká a někdo holt ne.  Důležité je myslím ale spíš to, že na Melodce se potkala slušná dávka lidiček se slušnou dávkou dobré muziky, z níž si každý vzal, co jeho jest.

Já jsem si kromě barevného muzikálního zážitku odnesl s sebou domů i zážitek z „barevné“ čtrnáctky Březňáku, kterou jsem ještě nikdy předtím nepil, pročež následovalo další překvapení, samozřejmě druhý den ráno...  ne ne, není to, jak si možná myslíte - zdraví „jen“ Mr. Bolehlav, alias Dědek.

Fotky: Míťas (viz.níže)

Odkazy:

bandzone.cz/exhuman
bandzone.cz/tenebra
bandzone.cz/zylwar
bandzone.cz/darkgamballe

(Na uvedených profilech naleznete i případné odkazy na domovské stránky kapel.)


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář