Jdi na obsah Jdi na menu
 


CЛOВO O ПOЛКУ ZYLWAROVĚ aneb RockMatch na Melodce

12. 2. 2009
CЛOВO O ПOЛКУ ZYLWAROVĚ,
SYMPATICKÉ ŠATNÁŘCE A ČER(VE)NÝCH TENISKÁCH

Aneb

KTERAK DAMOKLŮV ROCKMATCH „SŤAL“
KAPELY CRASH ROAD A MASHY MUXX


Hudební soutěž RockMatch – 3. kolo / soutěžící: Zylwar, Crash Road, Mashy Muxx / 5. února 2009, od 19 h. / Brno, klub Melodka

Tentokrát jsme s Míťasem absolvovali koncert poněkud nezvyklý, neb se jednalo o hudební soutěž. Kdy já to vlastně naposledy na hudebním vystoupení hlasoval? Že by někdy v roce 1990 v Rondu, kdy tam hrál Kern, Motorband a Olympic? Nebo jsem (určitě) na něco dějinného zapomněl?

No každopádně z těchto "voleb" jsem měl smysluplný pocit...

Něco k principu soutěže...

ROCKMATCH je rockový souboj postavený na zajímavém pravidle, že vítězná kapela z minulého kola vyzve dvě jiné kapely a společně se utkají v dalším kole. O vítězi vždy rozhodují svým hlasováním diváci (tedy žádná oficiální porota, alebrž hlas lidu), hlasuje se vkládáním vstupenek do příslušných tří půllitrů (bohužel prázdných), symbolizujících zúčastněné soubory. Která skupina naplní půllitr největším počtem Obrazekvstupenek, postupuje jako vyzyvatel do dalšího kola. Kdo zvítězí pětkrát za sebou, opouští soutěž jako vítěz a získává spoustu výhod, mj. možnost natočit profidemosnímek.

K tomu tři poznámky: 1) do úvodního kola, které ještě nedisponovalo žádným vítězem, byly zřejmě pořadatelem nasazeny první tři kapely, které se do soutěže přihlásily (?). 2) soutěžní kola se v úvodu "rozdvojila", neboť hned 1. kolo mělo kvůli stejnému počtu hlasů dva vítěze, takže vznikly dvě linie vyzyvatelů. Proto se nenechte mýlit zdánlivě nesouvislým přehledem soutěžních kol a jednotlivých vyzyvatelů na shora cit. stránkách - když jednotlivá kola rozkliknete, bude Vám jasné, že všechno sedí, jak má. 3) jestli jsem vše pochopil správně, v turnaji se rozlišují tzv. přihlášení a tzv. soutěžící. Vítěz kola může své dva protivníky vyzvat pouze z přihlášených kapel, a kdo byl jednou vyzván a mohl si již díky tomu zasoutěžit, je nadále veden jako tzv. soutěžící (a chybí už v seznamu přihlášených).

Tolik snad ve správné stručnosti k pravidlům (pokud jsem se v něčem zmýlil, tak samozřejmě mea culpa, mea maxima culpa), bližší informace o soutěži lze čerpat na webu www.rockmatch.cz.

...a nyní již ke třetímu kolu

Vítěz "svého" minulého kola Crash Road vyzval kapely Zylwar a Mashy Muxx, a tato všebrněnská kombinace se mu stala "osudnou". Tedy, osudnou... na Melodce v ten krásný čtvrteční večer sice šlo o to, kdo vyhraje, ale především se jednalo o dobrou crossoverovou zábavu, ježto všechny tři soutěžící celky mají v označení svého hudebního stylu mimo jiné právě toto slovo.

Přiznám se, že termín "crossover" mi byl vždy poněkud nejasný; v podstatě se jedná o jakousi spojku mezi různými žánry, ale kterými, to už tak zřejmé být nemusí. Nicméně Obrazekzpravidla byste se mohli dočkat progresívního tvrdého rocku s případnými dalšími vlivy, čemuž tak bylo i na Melodce.

Jako první to rozpálil můj milovaný ZYLWAR, který mi připadá čím dál lepší, a co je důležité, dokáže celkem bez problému plynule, tak říkajíc Volným pádem skládat nové a nové výborné věci. Tentokrát příjemně šokoval např. mimořádně dynamickým a sugestivním songem s ruským názvem a česko-ruským textem Nažmu na kurok (česky Zmáčknu spoušť). Navíc když začal Zylwar z pódia halekat, že se má zmáčknout ta spoušť, chápal jsem to i jako operativní výzvu adresovanou nečinně se poflakujícímu fotografovi Míťasovi, aby konečně začal dělat, co dělat má... Musím se přiznat, že k ruskému jazyku mám zvláštní vztah, na gymplu mi totiž říkali, že jsem rusofil, což mělo ovšem jediný důvod ten, že jsem nebyl schopen se naučit jiný jazyk než tento...

Zylwar potěšil nejenom maximálním výkonem, a to jak v soutěžní části, tak v závěrečném, již vítězném "setu" (je skutečně radost pozorovat tyhle kluky, jak si koncert na pódiu užívají!), ale i zdravicí a poděkováním našemu webu za podporu. To Obrazekbylo vskutku značně příjemné, takhle byste nás, milé kapely, mohly z pódií vítat vždycky! :-).

Zylwarovci podle mého subjektivního názoru zvítězili zaslouženě, ale rovněž směrem k dalším dvěma účastníkům, skupinám CRASH ROAD a MASHY MUXX, je nutno říci, že i ony předvedly velmi dobrý, svěží výkon, docela slušně obsazenou Melodku stejně jako Zylwar výborně rozdováděly a přispěly značnou měrou k úspěchu celé akce. Například prostřední Crash Road, řízná banda se zdařilým zpěvem sličné bloňdaté zpěvačky, se mi zdá jako invenční kapela, na kterou se vyplatí zaměřit do budoucna pozornost. Navíc zpěvačka, pečlivě jako každá správná žena, dbá i na takové detaily v imidži, které prostě musí potěšit, konkrétně na svou kompatibilní řadu tenisek. Fotky na profilu bandzone.cz/crashroad ji ukazují v Obrazekdráždivých červených, na Melodku si vzala pro změnu černobíle kostičkované, takže se těším, jakým vzorkem bude ilustrovat tuto svou zálibu příště.

Co se týče posledního soutěžícího, skupiny Mashy Muxx, která je na naší hudební scéně služebně již jakýmsi veteránem (její původ se klade do roku 1993), bližší info lze najít na adrese bandzone.cz/mashymuxx.

Pro úplnost dodávám, že narozdíl od Zylwaru jsem zbylé dvě bandy neměl předem nastudované, poněvadž jsem to tradičně nestihl, takže si netroufám o jejich setech blíže referovat. Zastávám totiž pravidlo, že hudební tvorbu lze seriózně hodnotit nejdříve po třech soustředěných posleších, a to studiových nahrávek, zatímco koncertní produkce k tomu s ohledem na svou sníženou čitelnost nestačí. Proto jsem se omezil spíše na popis celkového dojmu, který jsem ze čtvrteční Melodky měl, ale ten celkovej dojem byl fakt příjemnej.

No a když ke koloritu skvělé akce přispěly i takové okamžiky jako sympatická slečna šatnářka, které to v její "úschovně" (šatna na Melodce přibyla po celkové rekonstrukci, jejíž průběh dnes připomíná již jen cedule "Tady bude šatna") slušelo natolik, že jsem ji prostě musel poprosit, aby se nechala vyfotit, pak člověk mohl celkově uzavřít, že život někdy bohudík není hořký.

A nebyl ani na Melodce, kde se čepuje Starobrno...


DALŠÍ KOLA ROCKMATCHE, vždy na Melodce:

úterý 17. března 2009 - vyzyvatel Prasklá struna, vs. Popnoise, Sogfrogs

čtvrtek 30. dubna 2009 - vyzyvatel Zylwar, vs. Lidopop, Herkules


P.S.: Nevím čím to, ale ten panák od Zylwaru chutnal mimořádně dobře, ten rum nebyl Božkov, ten byl prostě Boží!

P.P.S.: Tak co, ty hubatej webmastře, člene drzé generace, už jsi spokojený? :-) Nu pagadí!!!

Všechny fandy dobré muziky zdraví Dědek.

A NA ZÁVĚR CO JINÉHO NEŽ FOTKY JSOU ZDE
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář