Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie a sestava

3. 9. 2008
HISTORIE A SESTAVA

Blažovická (někdy také označovaná přímo jako brněnská) skupina ZYLWAR vznikla koncem léta roku 2003, takže psát o její historii je poněkud zavádějící. I z důvodu sympatické "mladosti" kapely nebude tento článek nijak dlouhý.

První vystoupení čítající sedm skladeb se uskutečnilo koncem roku 2004. Skupina je Obrazekod počátku čtyřčlenná (třebaže její název by mohl nasvědčovat spíše pětičlennému složení), pouze s tím rozdílem, že dřív hrála v obsazení dvou kytar, zhruba od počátku roku 2008 se však zpěvák soustředí pouze na zdárné využívání svých hlasivek.

Stylově je soubor poměrně těžko zařaditelný: padají různé termín od hard rocku přes metal a punk až po hard core, resp. crossover. Vtipné mi připadá vyjádření, že Zylwar hraje hardrockovou směsici metalu a punku, nicméně osobně jsem styl kapely v reportu z JerychoRock 08 označil jako atmosférický řezavý tvrdý rock, bez dalšího. Tento "škatulkový chaos" je tím nejlepším důvodem si kapelu prostě poslechnout.

Texty má kapela poměrně sugestivní a rozhodně ne hloupé, koneckonců zajímavé jsou již samotné názvy, jako např. V netopýřím hnízdě, Šílená, Loutkové divadlo, Stařec, Slepí ptáci nebo O naději.   

V dubnu 2008 se band, který hraje jak v klubech, tak na fesťácích, odhodlává natočit svůj první CD počin - ve studiu Šopa v Lipově vzniká čtyřpísňové mini CD, nebo chcete-li EP ...od nás pro vás..., sestavené z pecek Plavu, Stůj, Přes řeku a Jen tak si snít; zakoupit jej lze za lidovou cenu 50 Kč zejména na koncertech. Zajímavostí kotoučku je intro za použití nástroje zvaného didgeridoo, což je svým původem dechový nástroj australských domorodců, vyrobený z vykotlaného kmene.  

Složení bandu je následující:

Pavel Nohel - zpěv  
Vladimír Krček - kytara
Kuba Frank - baskytara
Rosťa Luža - bicí nástroje  

Aktuální informace o kapele lze získat především na následujících webech:

www.zylwar.cz

www.bandzone.cz/zylwar

Zde si lze samozřejmě také vyslechnout ukázky zajímavé tvorby.

(O kapele referoval Dědek.)

   
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář