Jdi na obsah Jdi na menu
 


BITVA DOBOJOVÁNA. VÁLKA ZYLŮ POKRAČUJE.

Ve svým milovaným metalu jsem brečel už mnohokrát. Dá se to vlastně rozdělit na dvě roviny – když někdo odešel z muziky a když někdo odešel z muziky definitivně.

Poslouchám jedno z mála dívídýček, který mne baví – Arakain: 20 let natvrdo, a přemýšlím, co má vlastně smysl. Dvacet let natvrdo, dvacet let, patnáct let, deset let...

Brečel jsem, když definitivně odešel Andy z mé zamilované německé kapely Squealer. Její tři alba The Prophecy, Made For Eternity a Under The Cross jsou pro mne tak nádherná záležitost, že tu zledovatělou silnici z ledna 2005 jsem fakt nepochopil.

Brečel jsem, když z mé zamilované a tehdy s turné Arakain jedoucí kapely Second End odešel frontman Richard Antonín. Druhej Láďa Křížek, Sklenda to kdysi dávno nazval: Kreyson žije?  Dodnes v mé diskografii zaujímá čestnou pozici CD Dobrá rána a já mám slzy v očích, panč jinak to prostě nejde.

Brečel jsem, když ze Zylwaru odešel Juno. Vladimír „Juno“ Krček. Toho člověka jsem měl strašně rád, protože jsem kdysi v Jerychu uslyšel jeho kytaru a bylo metalově vymalováno. Kvůli Junovi jsem začal milovat Zylwar. Někdy příště vám možná Juno bude něco operovat, a věřte tomu, že to bude operace jako Brno.

Brečím, když ze Zylwaru odchází Pavel Nohel.  Co napsat?

Slova typu duše, srdce, mozek nestačí. Zylwar je proto, že „byl“ Pavel Nohel. Zůstává po něm spousta dobré práce. CD ...jen tak si pískej..., písnička Stín letících mraků, Ozvěny plamenných slov, vlastně všechno ...od nás pro vás... Dokázal vše, co v těchto porevolučních pseudokapitalistických podmínkách mohl:  nespočet nezcenzurovaných koncertů, elektrických i akustických, iks vydaných ípíček, resp. cédéček, rozhovory, rádio, renomované vystoupení v České televizi... Nešlo víc. A možná i proto odchází. Kam sahat, když už není kam?

Možná se mýlím. A možná taky ne.

Pavle, brečím. A DĚKUJU. Jednou se vrátíš.

Tady Dědek.

zyl.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zylwar

(Jiří Sitár, 6. 2. 2016 15:37)

Bude to hodně těžké najít dobrého zpěváka. Běžím palce a brečím taky.