Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.10. 2009 - GLOSA - Zylwar, Dark Gamballe, Hemi Head

25. 10. 2009
Ozvěny plamenného křtu nového CD skupiny Zylwar

Glosa (nikoli report) / Zylwar, Dark Gamballe, Hemi Head / čtvrtek 15. října 2009 / Brno, Melodka

Dlouho připravovaný křest nového CD skupiny ZYLWAR Ozvěny plamenných slov byl předznamenán událostí, kterou jsem považoval za brutální vtip. Na profilu skupiny bandzone.cz/zylwar se krátce před čtvrtečním večerem objevila "tisková zpráva" o personálních změnách v Zylwarově smečce, s tím, že kytarista Vláďa Krček alias Juno odchází, doplněná zdařilou barevnou fotografií ve zjevně karikujícím smyslu, kdy zbytek kapely jest stoicky přítomen noblesně se vzdalujícímu Junovi a bubeník Rosťa mu navíc kyne na rozloučenou formou tak říkajíc více než familiérní. K tomu informace, že Junovy party na křtu převezme kytarista jménem Wobrecz (čili vobreč). Tedy stylizace absolutně dokonalá k tomu, aby se Junově odchodu nedalo věřit.

A věřit se opravdu nedalo.

Jenomže to byla pravda.

Na koncertě Juno nebyl (alespoň na pódiu ne, a ani nikde jinde jsem ho nezahlídl..., narozdíl od zpěváka Pavla Nohela, basáka Kuby Franka a bicmana Rosti Luži, s Obrazeknimiž jsme hodili pokec). A místo Juna byl na křtu opravdu kytarista Wobrecz ze spřízněné skupiny CRATE.

Podle dostupných informací si Wobrecze jako svého nástupce vybral právě sám Juno. A nutno podotknout, že si vybral věru dobře. Výkon Wobrecze byl fantastický, a pokud si uvědomíme, že na přípravu Junových pěveckých (ruských) a kytarových partů měl jenom asi čtrnáct dní, tak potom klobouk pořádně, ale pořádně dolů! S trochou humoru - jak by řekla jedna nejmenovaná superstar z jedné nejmenované televizní superstar show: Respekt.

Výkon celé skupiny Zylwar byl na křtu famózní, všichni dávali bolestivému odchodu zapomenout a odváděli nejuctivější výkon, okořeněný takovými perličkami, jako například dvoučlennou sekcí dechů. Byl jsem taktéž nadšený, písně z nového CD jsem znal již z předchozích koncertů, a užil jsem si je stejně jako staré známé fláky, spolu s celou zaplněnou Melodkou, na kterou přišly solidní cca dvě stovky lidí.

Stejně tak je nutno pochválit obě "zbývající" kapely, jak pražské HEMI HEAD, jež jsem do té doby vůbec neznal, ale jejichž vstupní projev byl velmi sympatický a celou dobu jejich setu jsem se skvěle bavil, tak závěrečné, dnes již slavné DARK GAMBALLE, které jistě netřeba představovat, při jejichž produkci na mne ovšem začal postupně padat splín z Junova odchodu a počal jsem se poněkud uzavírat do sebe.

Akce se však celkově mimořádně vydařila. Koneckonců, výborné Miťasovy fotečky i video ze samotného křtění jste už určitě spatřili.

Do naší širší rodiny jsme zakoupili hned tři kousky z limitované edice - s kovovým štítkem - nového zylwarovského CD, které se myslím opět velmi podařilo. Však brzy se na našem webu dočkáte podrobné recenze, na níž se usilovným poslechem "dře a dře a dře" :-). 
Zdraví Dědek.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dědku

(Shaumal, 27. 10. 2009 23:44)

Představ si, že jsem toho Vangelise - tu napodobeninu vyměnila v tom stánku druhý den za opravdového Strakonického dudáka, kterého jsem tak chtěla. Dobrý, že? Jsem nemeškala a je to. Právě se dívám, že tedy ta kapela, co se učí chodit přes řeku bude vystupovat 30.10. v Holubicích, že jo. No já 30.10. nejdu nikam, jsem ráda, že budu chvíli doma, ale kdybych někam šla, tak do Holubic joo. Máme vás rádi, že jo Dědku. Všechny.

CD z limitované edice

(Shaumal, 27. 10. 2009 23:35)

Ano, jedno CD z těch tří jsem od Dědka dostala já. A byla jsem pěkně vyvalená. Tak lásko, díky.