Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová Tublatanka již v Brně v prodeji!

19. 5. 2010
Deváté řadové album bratislavské skupiny TUBLATANKA Svet v ohrození, které oficiálně vyšlo v pondělí 17. května, je již v prodeji v Brně, například na náměstí Svobody v Bontonlandu (cena 329 Kč).  CD, které bylo natáčeno od 15. února do 29. března 2010 ve studiu Babylon, přináší celkem 14 skladeb o celkové stopáži cca 60 minut:

svet-v-ohrozeni.jpg01.    Svet v ohrození (6:02)
02.    Revolúcia (4:48)
03.    Pekelný vlak (5:52)
04.    Lietam vo výškach (5:26)
05.    Svätý Grál (4:57)
06.    Zmysel lásky (4:35)
07.    Malý blázon (3:56)
08.    Stratený svet (5:39)
09.    Šlabikár IX (4:59)
10.    Môj domov (4:52)
11.    Dobrá správa (3:52)
12.    Nechaj to tak (4:05)
13.    Stres (4:16)
14.    S tebou anjel môj (4:34)

Desku, kterou otvírá majestátní šestiminutový titulní opus, natočila již tradiční novodobá sestava Tublatanky Maťo Ďurinda – sólový zpěv, elektrická a akustická kytara, klavír, Juraj Topor – basová kytara a Peter Schlosser – bicí. Oproti této „tradici“ se však s CD pojí řada zajímavostí.

Například nezanedbatelná autorská účast Maťovy manželky Mirky Ďurindové (jednu skladbu Maťovi složila, na hudbě čtyř písní se podílela a 9 songů otextovala). Dvěma texty (Šlabikár IX a Dobrá správa) přispěl též nezapomenutelný textař Tublatanky 80. let  a její tehdejší manažer Martin Sarvaš, který se k „Tuble“ textařsky vrátil na předchozím Patriotovi.  Zbytek otextoval sám lídr Maťo, hudbu k jediné písni složil basák Topor.

Leporelový 4-dílný booklet obsahuje všechny texty, a to na pozadí obrazu světové katastrofy (útok na newyorská „dvojčata“), což odpovídá náplni titulní skladby, ale v podstatě stěžejní myšlence celého alba. S touto koncepcí koresponduje rovněž upravené logo skupiny, které je vyvedeno netradičně ve smuteční černé barvě a v horní části opatřeno plameny.

Na desce účinkují i zajímaví hosté, například Symbolický orchester ve skladbě Môj domov anebo foukací harmonika dalšího člena z rodu Ďurindů, Jána „Mišo“ Ďurindy v překvapivé kompozici Šlabikár IX (kombinace nekompromisního „motörheadovského“ úvodu s harmonikovým jamem).  Sám lídr Maťo, jak uvedeno již výše, hraje například též na klavír, stejně jako „včera“ v Dnes.

Vydání aktuálního kotoučku (vydavatel EMI Czech Republic – Monitor Slovakia) by mělo podpořit velké podzimní turné.

Podrobnější informace o této desce očekávejte v brzké recenzi našeho webu.

Bonusaktuální odkaz

Tublatanka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

CD Tublatanka

(Martin, 31. 7. 2010 23:46)

Ano konečně jsme se všichni dočkali po 5 letech nového cd Tublatanky.nemusím snad psát že tohle cd vlastním také sice někdy od června ale vlastním.Pokud mám napsat své hodnocení na tohle nové cd ,tak by asi znělo takhle.Hudba samozřejmě Mato Durinda a Juraj Topor ,texty M Durindová plus textař z 80let Martin Sarvaš.Nové cd aspon pro mě je návrat k lp deskám Skusíme to cez vesmír a Žeravé znamenie osudu .Ano slyším ostřejší kytaru a prvních 5 skladeb má grády aspon pro mě podotýkám je to jen můj názor a nikomu ho nevnucuji jen píši své pocity z nového cd .Zbývající skladby což je od čísla 6-až 14 také nemají chybu .Snad písen Zmysel lásky se dá považovat za ploužák ale třeba bude mít někdo jinej názor.Napsal jsem že nové cd mě vrací do konce 80 let ,což je v pořádku.Když si srovnám zvuk 80let a současný tak je slyšet velký posun ve zvuku samotné kapely což si myslím že je vpořádku.Jasně nejde natočit už asi žádné album kde by byl mnou zminovaný zvuk minulých 80let.Takže když mám hodnotit tak Svět v ohrožení má pro mě koule jak hrom ,a jsem rád že slyším ostrou kytaru .Doufám že až Tublatanka natočí za nějaký čas své 10cd tak bude ještě aspon kytarově ostřejší než tohle,ale na to si ještě počkáme ,snad to enbude trvat dalších 5 let.Jinak ybch také už uvítal dvd o kterém jsem četl na oficiální stránce Tublatanky a myslím si že by bylo dobré vydat v reedici na dvd koncert z Bratislavského amfiteátru ,z roku 1989pod názvem Pravda vítazí .No nebylo by to špatné,vím že se to dá objednat na webu Tublošky ale nezlobil bych se kdybych si to moh koupit v obchode z hudebními nosiči.No tak at se Tublatance daří .