Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vosí hnízdo probuzeno

Na stránkách webzinu METAL SWAMP si můžete přečíst zajímavý článek Jak (ne)ukrást legendu aneb o aktuální situaci v kapele Titanic, ze dne 13. 8. 2011 (autor Verča).

Jak vidno jednak z cit. článku, jednak z bohatých komentářů v rámci naší rubriky TITANIC, vosí hnízdo probuzeno jest. K Verčinu článku si dovolím jenom tři faktografické poznámky:

1) album Metal Celebration lze asi těžko považovat za první metalové LP v tehdejším Československu, když již dříve vyšel Radegast od Citronu (o hard rockových albech Tublatanky se nepřu); to však nic nemění na tom, že Metal Celebration představuje jedno z nejlepších tuzemských metalových alb všech dob,

2)  bubeník Milan Velecký není v Titaniku od roku 2010, ale od roku 2001,

3) volná ochranná známka Titanic není ke dni 11. 7. 2011 zaregistrována, toho dne byla „pouze“ podána přihláška k registraci, což je rozdíl. Souběžně běží u Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze dvě řízení, viz naše dřívější články. 

Předpokládám, že mne opět někdo obviní z toho, že jsem to posral či něco podobného, ale pokud se nebudeme snažit informovat pravdivě, tak to myslím nemá vůbec žádnou cenu.  V žádném případě nikomu nestraníme a jde nám o objektivní informace.

Poznámka: Původně jsem zamýšlel dát tento text pouze do Aktualit, ale jelikož by tím bylo zamezeno možnosti přidávat přímé komentáře, zařadili jsme text jako samostatný článek včetně funkce Komentářů, aby každý mohl svobodně vyjádřit svůj názor, bude-li chtít.

Tady Dědek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reakce

(Věra, 21. 8. 2011 23:14)

Dědku, vidím, že tě situace kolem Titanic skutečně chytla :-) Tak tedy ještě jednou na osvětlenou - ano, chceš li slovíčkařit, OZ Titanic jsem registrovala 11.7. ( s důvěrou celeho Titanicu ) a tu registraci jsem dělala pro Slávka Frice, autora. Ano, běží souběžně dvě jednání, ohledně známky, protože o tři dny později podal přihlášku i Racin. Vzhledem k tomu, že na úřadě průmyslových práv platí tzv. prioritní právo, je přihláška podaná dříve upředsnostněna. Nehledě na to, že máme materiály dokazující, kdo vymyslel logo Titanicu, kdy bylo a kým užíváno atd. Věřím, že spravedlnost v tomto případě nebude slepá a nedá za pravdu lidem, kteří v době vzniku Titanicu byli děti, či ani nebyli na světě - pro pořádek, faktem že i mě byly tehdy 4 roky. Já ale Titanic nikomu neberu. Po nabytí právní moci a vyřízení všech formalit bude známka patřit S. Fricovi, nikoli mě.
K tvým vyjádřením ohledně toho, že Metal Celebration byl první metalovou deskou, - cituji v tom článek z té doby, tuším časopis Melodie, či starší verze Sparku, kdy byla deska takto označena a já se s tímto tvrzením ztotožňuju, na což snad mám právo :-) To, že Milan Velecký byl v Titanicu už v jednom z pokusů o comeback v roce 2001, tu sice rád zmiňuješ, ale šlo o projekt relativně krátkodobý, po kterém následovala skutečně dost velká pauza, navíc nešlo ani o dobu, která by zahrnovala nějaké turné, či podobně, není pro mě tedy tato Milíkova část působení v Titanicu tolik podstatná, abych o ní ve svém článku psala.