Jdi na obsah Jdi na menu
 


Titanic vejpůl?

Jak už asi všichni víte, v souvislosti s brněnskou metalovou legendou Titanic nastal rozkol mezi členy tvořícími aktuální poslední společnou sestavu – novější členové, kytaristé Michal Janků, Jan Hans Jiříček a bubeník Milan Velecký, společně s manažerem skupiny Ivanem Racinem, se rozloučili se zpěvákem a baskytaristou Milanem Hanákem, a namísto něj angažovali basáka Standu Pavlíka. Milan Hanák se v reakci na tuto situaci spojil se svými bývalými spoluhráči, kytaristou Džorem Enčevem a bubeníkem Slávkem Fricem. Obdobně jako muzikanti samotní, rozděluje se nyní i část fanoušků na dva tábory – jeden, který fandí Titaniku s novými členy, druhý, který podporuje Titanic kolem Milana Hanáka.

vejpul.jpg

Dvěma znesvářeným stranám odpovídají i dva současné internetové weby se značkou Titanic. Na adrese  titanicband.eu pokračují stránky nových členů, zatímco na adrese webas.cz/titanic/ bylo zřízeno aktuální diskusní fórum „starého“ Titaniku kolem Milana Hanáka. Na obou těchto webech můžete sledovat permanentní a bouřlivou, zejména fanouškovskou diskusi, a najdete zde i oficiální prohlášení členů kapely ke vzniklé situaci, která svými některými aspekty (dvě znesvářené strany, otázky užití loga, skladeb...) připomíná takřka dvacet let starý rozkol v jiné brněnské skupině Sax (byť je zřejmé, že některé okolnosti rozchodu jsou rozdílné).

Jaký bude další vývoj obou formací, se lze zatím jen domnívat. Nicméně již dnes je zřejmé, že historie se opakuje – stejně jako ohledně dobového Saxu, i v případě skupiny Titanic došlo po letech existence k podání přihlášky ochranné známky Titanic u Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze: dne 11.  7. 2011 tak učinila jistá třetí osoba (na webech kapely oficiálně neprezentovaná, z toho důvodu její jméno neuvádíme), dne 14. 7. 2007 byla podána přihláška jménem manažera Ivana Racina.

Jak nás učili ve škole - systém práva nastupuje právě tehdy, když vzniknou problémy... každopádně situaci budeme i nadále monitorovat.

Aktuálně: diskusní fórum na stránkách titanicband.eu bylo odstraněno, zatím bez oficiálního vysvětlení. Důvodem byl zřejmě obsah zde ukládaných příspěvků, neboť diskuse zde byla v posledních dnech velice bouřlivá. Budeme sledovat, zda vůbec, a pokud ano, tak kdy a v jaké podobě bude zrušené fórum obnoveno. Nyní tedy funguje pouze diskuse na stránkách webas.cz/titanic (stav k 22. 7. 2011).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrý postřeh, omlouvám se!

(Dědek, 3. 8. 2011 0:45)

Ano, to je správný postřeh, děkuju za upozornění a omlouvám se, vloudila se chyba, jak jsem psal číslo 7 jako měsíc červenec, vloudila se mi sedmička i do onoho roku. Samozřejmě platí (snad to už napíšu správně :-) 14. 7. 2011. Ještě jednou se omlouvám, hned jak se vrátí webmaster, tak to opravíme. Současně možná nachystáme další článek, kde budou i všechny další potřebné info, neboť nejde o nic tajného. Musím to však probrat s webmasterem. Ještě jednou díky moc za upozornění! Tady Dědek.

Je to datum správný?

(cafta, 26. 7. 2011 21:37)

dne 14. 7. 2007 byla podána přihláška jménem manažera Ivana Racina.

Re: Je to datum správný?

(Máša, 27. 7. 2011 16:05)

14.7.2011 čili o tři dny později než třetí osoba pověřená S. Fricem autorem loga a členem skutečného Titanicu...;-)

Re: Re: Je to datum správný?

(cafta, 27. 7. 2011 20:27)

No jestli je to tak, tak je to dobrý. Ale nahoře to je blbě, proto jsem se ptal.