Jdi na obsah Jdi na menu
 


Titanic nepa(t)řil na Rockfest(u) ?

13. 12. 2009
TITANIC NEPATŘIL NA ROCKFEST?

Vážení přátelé, máme-li chuť, vraťme se o více než dvacet let zpátky, do dob tuhého socialismu, kdy v Československé televizi běžely například Aktuality (pamatujete na tu dost dobrou hudební znělku A - k - t - u - a - l - i - t - ýýý?).

My jsme vám před nedávnem zveřejnili unikátní rozhovor se skupinou TITANIC, v němž autor Jiří Koula napsal v úvodu toto:

Mirek Horňák (g, v, voc), Zdeněk Černý (g, voc), Milan Hanák (bg, voc) a Slávek Fric (drs, voc) - to je brněnská heavymetalová skupina Titanic, která byla vyhlášena jedním z laureátů letošního Rockfestu a vyvolala kromě spontánního ohlasu publika i "kritický" příspěvek televizních Aktualit. Nehodlám polemizovat s redaktorem P. Uhlíkem o jeho názoru, avšak vytrhnout věc z kontextu a obrazový záznam doprovodit příslušným zaníceně inkvizitorským komentářem bez znalosti pravé podstaty věci - to vše jsou skutečnosti, které nenasvědčují tomu, že by pochopil, oč vlastně členům Titaniku v jejich hudebním snažení jde. Dejme jim tedy slovo. Chtěl bych zdůraznit, že tento rozhovor vznikl na Rockfestu krátce po jejich ocenění a není tudíž obrannou reakcí na zmíněné Aktuality.
(Zdroj: Melodie 8/1987, str. 29, aut. Jiří Koula.)

Já osobně se přiznám, že jsem ve své době příslušné Aktuality neviděl a nějak jsem je prošvihl i v rámci pozdějšího pořadu Bigbít. O to více mne potěšilo, když po poctivém pročítání diskuse na oficiálních webových stránkách skupiny TITANIC jsem měl tu možnost prostřednictvím YouTube ten dobový pořad konečně zhlédnout.Nuž, a co na to všechno říct? - Já myslím, že vůbec nic, nic, nic...
Zdraví Dědek.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář