Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.08. 2011 - Kamelot, Titanic (Racin Music), Schodiště - Polička, Palackého náměstí

20. 8. 2011

(NE)TRADIČNÍ POLIČSKÝ HODOKVAS

aneb

ZOCELENÍ TITÁNI

Report / Titanic, Kamelot, Schodiště / pátek 19. srpna 2011, od 20.45 h. / Polička, Palackého náměstí, festival „Polička 555“ (open-air, vstup volný)

Musí být zřejmě pro každou metalovou kapelu docela potěšením, když ji pořadatelé pozvou na multi-žánrový festival, nota bene festival dosti prestižní a s dlouholetou tradicí. A právě tohle potkalo nový Titanic, tedy Titanic kolem manažera Ivana Racina. V důsledku odvážné dramaturgické „taškařice“ bylo jeho vystoupení na poličském fesťáku 555 vklíněno mezi folkový Kamelot a recesistické uskupení Schodiště, takže se dalo pouze odhadovat, jak bude publikum na heavy metal reagovat a zda budou v místních supermarketech druhý den k dostání komodity typu rajčat či vajec. 

Zatímco v rozpařeném Brně řvaly teploměry přes 30 stupňů, v Poličce se uklidnily na 18,5, čímžto jsem se ocitl jako v ráji, neboť moje optimální venkovní teplota je právě v rozmezí 15 – 20 °C. Místní jedinci sice vypadali oblečení jako v prosinci, takže jsem mezi nimi ve své košilce a šortkách působil jako lehce identifikovatelný pablb, ale ráj pokračoval - to když jsem zjistil, že cena výborné poličské jeimg_0936.jpgdenáctky je ještě nižší než teplota, a to neuvěřitelných 16 Kč za půllitr. Hmm, v onu osudovou chvíli jsem pochopil, že fakt nejsu v Brně...

Poličští mají zřejmě nějaké dobré vztahy s Brňáky, neboť cca ve tři čtvrtě na devět na pódium nastoupila první žijící brněnská legenda KAMELOT, ve trojici se zpěvákem a kytaristou Romanem Horkým v čele, obklopeným kytaristou Viktorem Porkristlem a kontrabasistou Petrem Surým, a do narvaného Palackého náměstí se začala sypat jedna pecka za druhou: Amulet, Psáno na březové kůře, Setři si slzy z očí, Tahle země není pro starý...

Playlist vycházel hodně  z repecu 80. let, což lídr Roman Horký zdůvodnil prosbami fanoušků, a zahrnoval taktéž dvoupísňovou vzpomínku na Wabiho Ryvolu (Chudák holka, Velikonoce lampáře Tonyho).

Lehce dunivý zvuk a zpočátku vlažné poličské publikum se postupně probouzely k dravému nočnímu životu, ilustrovány největšími hity typu Cesta za duhou, přičemž na samotný závěr nemohly chybět fláky Honolulu a poté - již jako vyřvaný přídavek - pochopitelně absolutnější největší šlágr Kamelotu Zachraňte koně.  

Od folku k metalu? Inu, proč ne, vždyť sám Roman Horký má s metalem taky svoje zkušenosti, ježto kupříkladu v prosinci roku 2001 za bouřlivého aplausu metalistů pokřtil Kernu v brněnské Edison Garden CD Síla zvyku. Koneckonců, na onom koncertě měl hrát i tehdy poprvé obrozený TITANIC, který byl však na poslední chvíli nahrazen sestavou Imrvére.

Opravdu jsem byl zvědav, jak Titanic dopadne, zejména v kontextu tom, že náměstí bylo plné mj. malých dětí, a už při halasné zvukové zkoušce novodobých Titánů se malá holčička kousek ode mne (Janny se asi nejmenovala) úporně s vyděšeným zrakem tiskla do maminky, která ji konejšila slovy typu „No já vím, je to hrůza, no.“ Nicméně sedět zůstaly – ehm, rodička byla zřejmě metalistka...

A světe poličský div se – náměstí zůstalo plné i na heavy metal. Po vtipném intru, které představovalo úryvek z ústřední písně slavného amerického velkofilmu Titanic (ovšem já vostuda tenhleten žánr samozřejmě, jako už tradičně, nepoznal, a musel jsem si to nechat vysvětlit, ha ha), se spustilo něco, co předčilo veškerá moje očekávání. Že bude nový Titanic dobrý, to jsem tušil, protože jsem měl k dispozici pár jeho čerstvých demosnímků a protože zkušený bubeník Milan Velecký by asi těžko někdy hrál s nějakými nýmandy – mimochodem, v kapele působil již v roce 2001), ale že to bude až tak dobré, to jsem věru nečekal.  

V hávu fantasticky ocelového, a přitom křišťálově čitelného zvuku se rozjely Stroje na maso a Palackého plac detonoval. Staré titanikovské evergreeny, pojatimg_0961.jpgé modernějším a říznějším způsobem než kdysi, valily vpřed jako rozjetá Svině – Tchýně, a zatímco lavičky po Kamelotu přeci jen nepatrně prořídly, postupně začal houstnout prostor přímo před stejdží.

Aťsi kdo chce myslí, že jsem třeba předpojatý, ale já to napsat zkrátka musím, poněvadž to tak upřímně cítím: začal jsem nabývat dojmu, že tahle produkce je možná i o třídu výš než v běžné metalové první lize. Všechno do sebe zapadalo přesně jak mělo, kytaristé se úspěšně střídali v sólovém zpěvu (Michal Janků – čistší, jemnější poloha, Jan Hans Jiříček – hrubší, „metalovější“ vokál), do toho stíhali sypat kila na ty svoje kytarový stíhačky, podporováni nekompromisní dunivou basou Standy Pavlíka, který svou drobnější postavičkou zdálky lehce evokoval siluetu Milana Hanáka. Milana Veleckého jsem již zmiňoval, bicí mu zněly jako z floridské produkce Scotta Burnse a dle mého názoru odehrál fantastické party. A to ani nemluvím o Hansově handicapu s nedoléčenou rukou. 

Nočním náměstím se ocelově kalily skladby jak z první desky Metal Celebration (Mistr čas, Netvor AIDS, Železná panna...), tak z druhého Ábela (též třeba Kazatel svědomí). Chybět nemohly ani dvě  kultovní balady, po jedné z každého alba, Figurína a Stále tě chci, příjemně překvapila ne tolik frekventovaná hitovka z CD Rockové balady, resp. Requiem Málo mě znáš.  
Ovšem krom starých fláků v novém plášti kluci představili také dvě úplně nové skladby – „rychlovky“ Znamení panny a Pod maskou anděla. Nutno podotknout, že tyto písně – ač nové a logicky nezažité – neměly u přítomného publika úspěch o nic menší než ony léty prověřené (např. fanoušek přede mnou, v nádherné, ale opravdu nádherné „socialistické“ džisce s nášivkami Kreator, Running Wild a Bathory  se zrovna v tu chvíli třepal evidentně spokojeně). Můj subjektivní názor je ten, že pakliže se bude nový Titanic ubírat právě tímto směrem, fanoušek ctící dobrou muziku rozhodně zklamán nebude. Mimochodem, z pódia probleskla rovněž důležitá informace o přípravě nového singlu.

Roztomilá byla dvě „růžovoučká“, odhadem snad dvanácti-, třináctiletá děvčátka, jež se někdy v půlce koncertu osmělila mne zeptat, uctivě mi vykajíce: „Pane, prosím vás, nevíte, co to je za kapelu?“ (chmm, ehm, zřejmě jsem vypadal jako starý, protřelý novinář...). Jejich otázka nebyla od věci, už i proto, že pokud se nepletu, od samotných muzikantů nezazněl z pódia ani jednou název skupiny (!). Odvětil jsem jim, že Titanic, a na oplátku jsem se jich zeptal, jak se jim to líbí. „Jo jo, líbí, líbí,“ culila se školou povinná holoubátka (Milane, zdravím!) a ta jedna se snažila tu druhou, asi o něco stydlivější, slovy „Nepůjdem víc dopředu?“ marně zviklat. Naprosto ale tuto nerozhodnost chápu, z muzikantů šel totiž metalový strach :-).

Brněnsko-poličský nářez se pomalu chýlil ke konci, pročež byla tažena esa nejprověřenější, Simulant a na samotinký závěr Metalový svátek, kdy atmosféra jevila se natolik zdařilou, že byl spokojeným přítomným publikem zcela jistě odpuštěn  - pokud vůbec zaznamenán - i drobný přeřek při sympatickém věnování posledně citovaného songu jeho autorovi a někdejšímu kytaristovi Titaniku Mirku Horňákovi (nyní akustické těleso Kronek Alband).

Dozněl poslední plánovaný flák a kapela mizela z pódia, jenomže takhle jednoduše by to zkrátka nešlo. Natěšení a rozdovádění příznivci (náměstí bylo i přes vzniklý rambajz stále solidně zaplněno) svým skandováním sice vyvolávali legendárního Démona  - ten zůstal tentokrát pod cifrou 555 o 111 čísel pozadu - jenomže ten ani žádný další song již nacvičen nebyl, a tak si kvartet střihl ještě jednou úderné Stroje na maso, alfu a omegu, totiž počátek a konec celé úspěšné titanikovské prezentace na festivalu Polička 555.

Mno, mise rozhodně nebyla zbytečná, tedy aspoň já jsem své cesty do nádherného, starobylého města Polička vůbec nelitoval. Vyjádřím to bonmotem, který myslím pochopí zejména kluci z kapely: tleskal jsem, až jsem měl ráno mozoly na rukách.  :-)

A festival ještě nešel spát. Po klucích z Titaniku se na pódiu začal shromažďovat orchestr SCHODIŠTĚ, známý spíše pod svým dřívějším názvem Nahoru po schodišti dolů band. I tohle lehce recesimg_0991.jpgistické uskupení roztančilo přítomnou veřejnost jednak muzikou-všehochutí s patřičným nadhledem, jednak zpěvákem s originálním proslovem mezi skladbami a vydatnou tělocvičnou gestikulací, pardon promyšlenou choreografií způsobovanou především dlouhýma rukama. A co nemohu pominout, představte si, Schodiště mělo za bicími ne bubeníka, ale bubenici!

Pro mne osobně příjemné odlehčení od předchozí „těžké“ muziky. Popíjel jsem, sedě na již výrazně uvolněných lavičkách, skvostnou poličskou kvasnicovou dvanáctku (ta byla za dvacku!) a říkal si, že tento poličský, již tradiční hodokvas, resp. jeho počáteční páteční část se opravdu vydařila. Nebo že by byl přítomností Titaniku tento hodokvas vlastně netradiční?

Tady Dědek.

P.S.: A od metalu jsem neměl pokoj ani na záchodě. Nejen proto, že jsem šel chytře močit nikoli do Restaurace Pivovar, kde byla předtím fronta jako za socialismu na banány (které tak chutnají Milanu Veleckému), ale do příznačné „Herešovy krčmy“; kořínek-sympaťák mi dával ve vchodu přednost jenom proto, že si mne pamatoval z koncertu, o kterém jsme posléze čůrání prohodili pár hodnotících slov. Jaká ta slova byla? Já prozradím jen to, že jsme se naprosto shodli. Tak zkuste hádat. :-)  

Nedůležitá poznámka: Jo a právě teď jsem si poslechl na YouTube Titanic Theme Song – My Heart Will Go On od Celine Dion – nekecali jste, fakt to bylo vono! :-))) Geniální nápad.

Důležitá poznámka: Jelikož se na našem webu snažíme přinášet Vám informace a články týkající se obou titanikovských formací, tj. jak Titaniku s Milanem Hanákem, tak Titaniku kolem Ivana Racina, hodláme Vám co možná nejdříve přinést report i z koncertu druhé existující sestavy; všechno závisí také na konkrétní destinaci a možnosti přepravy zpět. Sledujte tedy prosím, máte-li zájem, náš web.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rockové léto Červenka 27.8.

(Jana Koželská, 31. 8. 2011 22:46)

Milan Velecký, Michal Janků, Jan Jiříček, Standa Pavlík a Ivan Racin předali během svého vystoupení šek s částkou 5000 Kč na občanské sdružení ARCUS - ONKO CENTRUM.
Jana Koželská
předsedkyně představenstva
Nositelka Ceny Olgy Havlové
ARCUS - ONKO CENTRUM
www.arcus-oc.org

Re: Rockové léto Červenka 27.8.

(Josef Novák, 5. 9. 2011 19:33)

pánové jste příkladem pro české politiky.

Nejlpší titqanic byl se zdeňkem,mirkem!!!

(lukáš, 31. 8. 2011 17:21)

to Report titanic racin music:
Pro mě osobně je velké zklamání , že jediný kdo odprdne celou záležitost kolem titanicu, budou fanoušci!! Nebaví mě už číst , ani jednu stranu. A bohužel Dědku i když píšeš report z tohoto koncertu, bude to pro ostatní lidi jenom reklama RAcin music Titanic!! Osobně bych se nevyjadřoval ani k jedné straně, zlatí Arakain,kreyson,Aleš Brichta Band!!

Tomášovi a Mirkovi

(Dědek, 24. 8. 2011 10:05)

Tomáši, pokud napíšeš o koncertu v Poličce, že to byla hrůza, pak prostě dle mého názoru buď vůbec nerozumíš muzice, anebo jsi podjatý až hrůza (kterou zmiňuješ). Tohle zkrátka soudný člověk nemůže napsat.
Co se týče slova "kotel", resp. "mega kotel", nejsem si vědom, že bych takové vyjádření ve svém reportu použil. Schválně jsem si ten report znovu slovo od slova četl a prostě to tam nikde nevidím. Slovo "kotel" prvně použila Věra, Ty ses teď zjevně bez ověření informací slepě přidal. Já pouze napsal, že "postupně začal houstnout prostor přímo před stejdží", na čemž si trvám, protože během koncertu lidí před pódiem přibývalo a atmosféra byla čím dál lepší. Ale nikde jsem nenapsal, že byl před pódiem mega kotel.
A pokud se ptáš na můj způsob dopravy do Poličky, tak Ti velmi rád upřímně odpovím. Když jsem já sám vyjádřil do telefonu svou lítost nad tím, že v Poličce nebudu (protože nemám řidičák ani auto), Ivan Racin mi nabídl, že mne tam vezme. Souhlasil jsem, protože se naskytla příležitost vidět nový Titanic a napsat z něj report. A můžu Ti říct, že Ivan po mně chtěl jedinou věc: když budu psát report, ať napíšu pravdu, ať to bude jakékoli. A tak jsem ji napsal. Toť vše.
A závěrem ještě můj celkový dojem z prezentace obou stran: ze strany přispěvatelů podporujících Titanic kolem Milana Hanáka na mne čiší frustrace ze subjektivního pocitu křivdy a z toho, že ten druhý Titanic zahrál tak dobře. Druhá strana na mne působí mnohem věcněji a korektněji, ale je to samozřejmě pouze můj subjekivní pocit.
Mirku, nezlob se na mne, ale pokud někomu napíšeš "ožereš se, opícháš nějakou místní roštěnku", tak je to sice možná "prdel", ale co si o Tobě mám z hlediska věcné diskuse myslet? - Tady Dědek.

Re: Tomášovi a Mirkovi

(Tomáš Černý, 24. 8. 2011 10:29)

Dědek: To, že jsi tam přijel s Racinbandem mi bohatě stačí na pochopení Tvého "pravdivého" reportu.B-)

Re: Re: Tomášovi a Mirkovi

(Dědek, 24. 8. 2011 11:21)

Tomáši, reakci tohoto typu jsem celkem čekal. Ty si prostě nedokážeš připustit, že Titanic v Poličce zahrál dobře. Tvoje reakce mi lehce připomněla dobu, kdy jsem jezdil na venkovní zápasy Zbrojovky, a samozřejmě zdarma autobusem klubu. Dle tvé logiky pokud bych za takové situace napsal, že Zbrojovka zahrála skvěle, a Ty sis o tom myslel něco jiného, obviníš mne z podjatosti jenom proto, že jsem na ten skvělý zápas přijel autobusem Zbrojovky. A když jsem na koncert přicestoval autem spolu s Milanem Veleckým a Ivanem Racinem, tak aby se jednalo o pravdu, neexistuje pro Tebe jiná možnost, než že napíšu, že koncert byl mizerný. Člověče, nezlob se na mne, ale můj pocit je ten, že jsi plný zášti a ta Tě neuvěřitelným způsobem sžírá. Tady Dědek.

Re: Re: Re: Tomášovi a Mirkovi

(Tomáš Černý, 24. 8. 2011 13:14)

Dědek: Já si opravdu nemůžu připustit, že Racinband zahrál v Poličce dobře, protože tam dobře prostě nezahrál. Z mého pohledu oproti pravému Titanicu v Dačicích to byla amatérská hrůza a proto mě Tvůj opěvný report plný superlativ přišel hodně mimo. A jediné co mě sžírá je Tvůj příklon ke zlodějům kteří se snaží ukrást legendu kterou jsi ještě nedávno opěvoval. Jak smutné.

Re: Re: Re: Re: Tomášovi a Mirkovi

(Pavel, 30. 8. 2011 14:37)

Mě připadá, že si ubohý a předpojatý tím , že v racinbandu jsou prostě in muzikanti a ve starém Titanicu jsou pánové out, už jenom jak vypadá vizáž jednotlivých členů. Copak tak velká metalová kapela může vystoupit ve starých vytahaných černých riflích a trikách? Takhle si vizáž metalové kapely opravdu nepředstavuji, jen se podívejte na technika Ozzyho ten vypadá jako by měl opravdu vystupovat a pak na ty pány co se asi jen přišli podívat, jak vypadá jeviště viz zmiňované Dačice a muzikantsky už jen záznam pro všechny vypovídá, jak to starý Titanic odehrál super???.

Re: Tomášovi a Mirkovi

(Někdo, 29. 8. 2011 1:09)

No, z jistého zdroje bylo řečeno,že to Racina taky něco stálo,aby jsi napsal "Pravdu"

Titanic s Racinem

(Denisa, 29. 8. 2011 9:40)

Sobotní akce na Července super, až na to nevydařené počasí :/.. ale i přesto všechny kapely vystoupily a suprově odehrály :) a tím myslím opravdu všechny! :).. Nejvíce na koho sem byla zvědavá byla kapela Titanic, o kterém tu psali daní jednotlivci určité názory a je mi jedno jak to doopravdy je. Můj názor a néé jen můj, je takový, že včerejší podání Titaniců bylo úžasnéé, protože to co předvedli byla kráása :).. Myslím, že na názvu nesejde, ale důležité je to, co kapela předvede a jak odehraje.. tím chci říct, že i kdyby se jmenovali bůhví jak, tak stejně své fanoušky neztratí, protože každý si raději pojede poslechnout pořádnou hudbu!! takže jakmile tihle kluci budou hrát někde poblíž, tak se na ně hned jedu podívat!! Opravdu byli suprovíí, takže kdo je ještě neslyšel, tak by to měl napravit :) :) :)

Pro Dědka

(Píďa, 26. 8. 2011 10:24)

Nedad to říkám Dědku, ale Tvou recenzi na vystoupení si Racinband docela slušne využívá jako reklamu ... Vím, že se snažíš být nestranný ... ale přeci jen nevím, zda na to nedopácíš ty sám!

Dotaz na Tomáše

(Petr, 24. 8. 2011 18:22)

Mohl bys prosím trochu více rozvinout Tvou nelibost z koncertu v Poličce? zpěv?, souhra kytar? píseň, nové věci ? A byl jsi tam vůbec ?

Re: Dotaz na Tomáše

(Tomáš Černý, 25. 8. 2011 10:43)

Petr: Moc rád. Jak už jsem psal, jeli jsme s kamarádem na pravej Titanic a jistě chápeš naší naštvanost, když tam po trapném intru naskákala parta Luneticů. Člověk se těší na úžasného Škaroupku a místo toho tam vidí unylého Milíka a opravdu jsem tam neslyšel floridskou produkci. Michal Janků a Jan Hans Jiříček se sice snažili, ale na Džorovo hraní prostě nemají. Džoro se s tímto mistrovským darem narodil a vždy je pro mě zážitek tohohle dábelského bulhara pozorovat s jakou lehkostí a radostí kouzlí na svou kytaru. Standa Pavlík mi sice svou postavou neevokoval Milana Hanáka, zato jako jediný snese trošku srovnání s originálem, leč Milan je furt srdce Titanicu a každá napodobenina zůstane napodobeninou. Viděl jsem Milana naposled v Dačicích a to nasazení s jakým běhal a hrál je prostě neuvěřitelné. Nemám rád revivaly a tenhle je hodně nepovedený. Jediné co jsem jim uvěřil jsou ty dvě nové písničky, to zase ožil Janků a bylo vidět, že ho to baví. Takže až se chlapci přejmenují a budou pilně cvičit možná někdy dosáhnou kvalit legendárního Titanicu. Ano, bohužel jsem tam byl a doufám že tuhle napodobeninu už nikdy neuvidím.

Re: Re: Dotaz na Tomáše

(Dědek, 25. 8. 2011 21:25)

Trapné intro? Parta Luneticů? Unylý Milík? - Inu, každý má právo na svůj názor. Jak jsem napsal již dříve - internet je svoboda se všemi důsledky. Tady Dědek.

Mirkovi

(Dědek, 24. 8. 2011 15:18)

Mirku, není to nesmysl. Bohužel mícháš dohromady několik rovin: písničky, název, logo. Každá tato věc má z právního hlediska trochu jiný režim.
1) Písničky - k Paul DiAnnovi - nehovořil jsem pouze o koncertech. Co říkáš třeba na kompilaci A Tribute To Iron Maiden 2 - The Maiden Story, kde jsou skladby typu Bring Your Daughter To The Slaughter, Aces High, Flight Of Icarus nebo Fear Of The Dark, a přesto zde zpívá Paul? A propos, už zde byla mnohokrát zmíněná tzv. hromadná správa autorských práv.
2) Název - k tomu jsem se vyjádřil v rámci své dřívější úvahy a nemám, co bych více dodal.
3) Logo - to je aktuálně otázka registrace ochranné známky, která není právně uzavřena.
4) Úřad průmyslového vlastnictví není soud, ale orgán veřejné správy. Ale to je jedno. Určitě by spoustu věcí na světě nemusely řešit státní orgány, kdyby se lidi chtěli a dokázali domluvit. Situace kolem Titaniku mne mrzí, nemám rád konflikty, ba dokonce je bytostně nesnáším. Vyčkejme nejbližšího vývoje, myslím, že to bude velmi zajímavé. Za Tvoje názory děkuju, a třebaže s Tebou nesouhlasím, líbí se mi, jak si za svým názorem stojíš a jak to do mne pereš. Tady Dědek.

Pro Mirka

(Dědek, 24. 8. 2011 11:42)

Z formálního hlediska zvolím odpověď cestou nového samostatného příspěvku, protože ty reakce jsou vázány na původní příspěvek a zobrazení se poměrně dubluje a komplikuje.
1) Jaké právo mají tito lidé hrát pod jménem...? Pakliže ctím právo, vyčkám především na výsledky řízení ohledně ochranných známek před ÚPV v Praze. A propos, dokážeš si představit, že by - čistě příkladmo - nesměl Paul DiAnno zpívat a natáčet skladby Iron Maiden, a to i těch, na kterých se už vůbec nepodílel? A jak už tady obdobně zaznělo - zakazují Kabáti hrát jejich repertoár dalším kapelám? Zkus se na to podívat z druhé stránky, nejenom z té své.

2) Ohledně Kernu, odpověděl jsem už na jiném místě tohoto webu (u oficiálního prohlášení našeho webu).

Re: Pro Mirka

(Mirek, 24. 8. 2011 12:34)

Ale Dědku, vždyť to o čem tady píšeš je nesmysl.

Tak ještě jednou: Opravdu se musí tyto věci řešit u soudu? Vždyť všichni víme, kdo je autorem loga Titanic i kdo je autorem písní Titanic - ať si kluci klidně hrají všechny písničky ze všech alb Titanic, ale přece je nesmysl, aby je hráli pod názvem Titanic. To je snad naprosto jasné.

K Iron Maiden bych dodal asi toto: Paul DiAnno nahrál s kapelou první dvě desky a z těchto desek hraje dodnes písničky na koncertech - nikdy nehrál nic z ostatních desek, které nazpívali jeho následovníci. Mimochodem má povolení přímo od Steva Harrise a tudíž i požehnání. :-) A co se týká Kabát, tak opět tu máme tu stejnou věc - všechny kapely, které hrají Kabát se jmenují jinak - žádná se nejmenuje tak, jako originál: Kabát. Takže pokud by se kluci jmenovali Titanic Revival a nebo Aurora Original - neměli by jsme se tady spolu o čem bavit a možná by ani nikdo na nic nereagoval. Chápeš?

Ahoj a do příštích let Ti přeji víc tolerance a míň zaujatosti. Mirek

Re: Re: Pro Mirka

(Jiří, 24. 8. 2011 13:31)

Zrovna ty Mirku tady někomu kážeš o toleranci a zaujatosti? Začni u sebe až to budeš myslet se sebou skutečně vážně. Ale nechci tě poučovat - já na to nemám a ty na to nejsi připraven. Budeš se možná divit, ale já jsem, co se názvu a loga týká, na stejné straně jako ty! Myslím si, že ten název i logo patří a sedí mi mnohem víc k partě Fric, Hanák, Enčev. Myslím si také, že by tu neměly hrát dvě party pod stejným názvem. Také si osobně myslím, že Dědkova reportáž by mohla být mnohem kritičtější (a to pro mě třeba už z pohledu Kamelotu, který hodně sleduji a koncerty v aktuální trojici se mi zdají naprosto bez šťávy a náboje přestože hrají největší hity ... pro mě je Roman Horký už vlastně tak trochu mrtvá legenda - přesto legenda). ... A vidíš, co tady a tobě podobní ze mě děláte??? Jsem tu parazit, doprdelestrkač české hudby, ožrala, přizdisráč, opíchávač roštěnek, nežádoucí komentovač práce poctivých muzikantů a kdoví, co ještě :-) ... to jsou tvá slova a já ti za ně děkuju - zamýšlím se nad sebou. Svoje písničky ti k posouzení skutečně nepošlu, protože za nic nestojí a mám ohromný strach z toho, že by jsi mi o nich napsal pravdu a já bych konečně pochopil, že psát písničky nemám.

Pro Dědka

(Mirek, 24. 8. 2011 10:34)

Pro Dědka: Dědku, mě stačí srovnání dvou videí, kde je jasně poznat, kdo a jak a s jakým nasazením hraje. Já ale myslím, že problém je pořád někde jinde a Ty osobně jsi se k němu pořád nevyjádřil! NEJDE o to, kdo jak hraje, ale o to, jaká nastala situace - pojďme si to tedy shrnout ještě jednou a prosím o Tvou odpověď k této věci, zapomeňme teď na to, kdo jak hraje (což je stejně jasné, protože všichni víme o muzikantských kvalitách všech členů a kdo je na jaké úrovni, takže "Zocelení Titáni" nemají šanci ani ve snu).

1. JAKÉ PRÁVO mají tito lidé (RACIN MUSIC), aby pokračovali pod jménem kapely a hráli jejich repertoár i přes to, že jim to autoři původního loga i repertoáru VÝSLOVNĚ zakázali a několikrát o to SLUŠNĚ požádali? Kde je Dědku hranice slušnosti a onen důležitý respekt? Je tohle ta svoboda o které se bavíš?

2. Vím, že Tvoje oblíbená kapela jsou brněnští Kern. Po krátkém zkoumání jejich webu mne napadla jedna věc: Co by se asi stalo a jestli by vlastně bylo fér, kdyby dva členové kapely, kteří jsou tam pár měsíců, odešli po pár týdnech z originální kapely, založili kapelu stejného jména a začali vystupovat s kompletním repertoárem Kern. Měli by na to právo? I kdyby jim ostatní původní členové zakázali používat logo Kern a hrát jejich repertoár? Bylo by to korektní a fér?

Díky za odpověď k věci Dědku! Tady Mirek

???

(Jiří, 23. 8. 2011 1:42)

Přátelé ... co tady furt melete nesmysly o písničkách??? Všichni dobře víte (a pokud ne, tak se vzpamatujte a poslechněte si kapely, co hrají převzaté věci), že si tady každý můžeme hrát skladby od kohokoli a na nic se ho nemusíme a dokonce ani nemáme ptát. Pořadatel zaplatí přes OSU autorům a je vyřízeno! Tak stojí v zákoně a ani pravý, ani levý Titanic s tím nic nezmůže (a ai ten potopený). Víte kolik kapel by se muselo ptát Kabátů??? Tak vás moc prosím ... od teď ... bavme se o názvu, bavme se o logu, ale ne o písničkách ... děkuju vám!


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »