Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.08. 2011 - Kamelot, Titanic (Racin Music), Schodiště - Polička, Palackého náměstí

20. 8. 2011

(NE)TRADIČNÍ POLIČSKÝ HODOKVAS

aneb

ZOCELENÍ TITÁNI

Report / Titanic, Kamelot, Schodiště / pátek 19. srpna 2011, od 20.45 h. / Polička, Palackého náměstí, festival „Polička 555“ (open-air, vstup volný)

Musí být zřejmě pro každou metalovou kapelu docela potěšením, když ji pořadatelé pozvou na multi-žánrový festival, nota bene festival dosti prestižní a s dlouholetou tradicí. A právě tohle potkalo nový Titanic, tedy Titanic kolem manažera Ivana Racina. V důsledku odvážné dramaturgické „taškařice“ bylo jeho vystoupení na poličském fesťáku 555 vklíněno mezi folkový Kamelot a recesistické uskupení Schodiště, takže se dalo pouze odhadovat, jak bude publikum na heavy metal reagovat a zda budou v místních supermarketech druhý den k dostání komodity typu rajčat či vajec. 

Zatímco v rozpařeném Brně řvaly teploměry přes 30 stupňů, v Poličce se uklidnily na 18,5, čímžto jsem se ocitl jako v ráji, neboť moje optimální venkovní teplota je právě v rozmezí 15 – 20 °C. Místní jedinci sice vypadali oblečení jako v prosinci, takže jsem mezi nimi ve své košilce a šortkách působil jako lehce identifikovatelný pablb, ale ráj pokračoval - to když jsem zjistil, že cena výborné poličské jeimg_0936.jpgdenáctky je ještě nižší než teplota, a to neuvěřitelných 16 Kč za půllitr. Hmm, v onu osudovou chvíli jsem pochopil, že fakt nejsu v Brně...

Poličští mají zřejmě nějaké dobré vztahy s Brňáky, neboť cca ve tři čtvrtě na devět na pódium nastoupila první žijící brněnská legenda KAMELOT, ve trojici se zpěvákem a kytaristou Romanem Horkým v čele, obklopeným kytaristou Viktorem Porkristlem a kontrabasistou Petrem Surým, a do narvaného Palackého náměstí se začala sypat jedna pecka za druhou: Amulet, Psáno na březové kůře, Setři si slzy z očí, Tahle země není pro starý...

Playlist vycházel hodně  z repecu 80. let, což lídr Roman Horký zdůvodnil prosbami fanoušků, a zahrnoval taktéž dvoupísňovou vzpomínku na Wabiho Ryvolu (Chudák holka, Velikonoce lampáře Tonyho).

Lehce dunivý zvuk a zpočátku vlažné poličské publikum se postupně probouzely k dravému nočnímu životu, ilustrovány největšími hity typu Cesta za duhou, přičemž na samotný závěr nemohly chybět fláky Honolulu a poté - již jako vyřvaný přídavek - pochopitelně absolutnější největší šlágr Kamelotu Zachraňte koně.  

Od folku k metalu? Inu, proč ne, vždyť sám Roman Horký má s metalem taky svoje zkušenosti, ježto kupříkladu v prosinci roku 2001 za bouřlivého aplausu metalistů pokřtil Kernu v brněnské Edison Garden CD Síla zvyku. Koneckonců, na onom koncertě měl hrát i tehdy poprvé obrozený TITANIC, který byl však na poslední chvíli nahrazen sestavou Imrvére.

Opravdu jsem byl zvědav, jak Titanic dopadne, zejména v kontextu tom, že náměstí bylo plné mj. malých dětí, a už při halasné zvukové zkoušce novodobých Titánů se malá holčička kousek ode mne (Janny se asi nejmenovala) úporně s vyděšeným zrakem tiskla do maminky, která ji konejšila slovy typu „No já vím, je to hrůza, no.“ Nicméně sedět zůstaly – ehm, rodička byla zřejmě metalistka...

A světe poličský div se – náměstí zůstalo plné i na heavy metal. Po vtipném intru, které představovalo úryvek z ústřední písně slavného amerického velkofilmu Titanic (ovšem já vostuda tenhleten žánr samozřejmě, jako už tradičně, nepoznal, a musel jsem si to nechat vysvětlit, ha ha), se spustilo něco, co předčilo veškerá moje očekávání. Že bude nový Titanic dobrý, to jsem tušil, protože jsem měl k dispozici pár jeho čerstvých demosnímků a protože zkušený bubeník Milan Velecký by asi těžko někdy hrál s nějakými nýmandy – mimochodem, v kapele působil již v roce 2001), ale že to bude až tak dobré, to jsem věru nečekal.  

V hávu fantasticky ocelového, a přitom křišťálově čitelného zvuku se rozjely Stroje na maso a Palackého plac detonoval. Staré titanikovské evergreeny, pojatimg_0961.jpgé modernějším a říznějším způsobem než kdysi, valily vpřed jako rozjetá Svině – Tchýně, a zatímco lavičky po Kamelotu přeci jen nepatrně prořídly, postupně začal houstnout prostor přímo před stejdží.

Aťsi kdo chce myslí, že jsem třeba předpojatý, ale já to napsat zkrátka musím, poněvadž to tak upřímně cítím: začal jsem nabývat dojmu, že tahle produkce je možná i o třídu výš než v běžné metalové první lize. Všechno do sebe zapadalo přesně jak mělo, kytaristé se úspěšně střídali v sólovém zpěvu (Michal Janků – čistší, jemnější poloha, Jan Hans Jiříček – hrubší, „metalovější“ vokál), do toho stíhali sypat kila na ty svoje kytarový stíhačky, podporováni nekompromisní dunivou basou Standy Pavlíka, který svou drobnější postavičkou zdálky lehce evokoval siluetu Milana Hanáka. Milana Veleckého jsem již zmiňoval, bicí mu zněly jako z floridské produkce Scotta Burnse a dle mého názoru odehrál fantastické party. A to ani nemluvím o Hansově handicapu s nedoléčenou rukou. 

Nočním náměstím se ocelově kalily skladby jak z první desky Metal Celebration (Mistr čas, Netvor AIDS, Železná panna...), tak z druhého Ábela (též třeba Kazatel svědomí). Chybět nemohly ani dvě  kultovní balady, po jedné z každého alba, Figurína a Stále tě chci, příjemně překvapila ne tolik frekventovaná hitovka z CD Rockové balady, resp. Requiem Málo mě znáš.  
Ovšem krom starých fláků v novém plášti kluci představili také dvě úplně nové skladby – „rychlovky“ Znamení panny a Pod maskou anděla. Nutno podotknout, že tyto písně – ač nové a logicky nezažité – neměly u přítomného publika úspěch o nic menší než ony léty prověřené (např. fanoušek přede mnou, v nádherné, ale opravdu nádherné „socialistické“ džisce s nášivkami Kreator, Running Wild a Bathory  se zrovna v tu chvíli třepal evidentně spokojeně). Můj subjektivní názor je ten, že pakliže se bude nový Titanic ubírat právě tímto směrem, fanoušek ctící dobrou muziku rozhodně zklamán nebude. Mimochodem, z pódia probleskla rovněž důležitá informace o přípravě nového singlu.

Roztomilá byla dvě „růžovoučká“, odhadem snad dvanácti-, třináctiletá děvčátka, jež se někdy v půlce koncertu osmělila mne zeptat, uctivě mi vykajíce: „Pane, prosím vás, nevíte, co to je za kapelu?“ (chmm, ehm, zřejmě jsem vypadal jako starý, protřelý novinář...). Jejich otázka nebyla od věci, už i proto, že pokud se nepletu, od samotných muzikantů nezazněl z pódia ani jednou název skupiny (!). Odvětil jsem jim, že Titanic, a na oplátku jsem se jich zeptal, jak se jim to líbí. „Jo jo, líbí, líbí,“ culila se školou povinná holoubátka (Milane, zdravím!) a ta jedna se snažila tu druhou, asi o něco stydlivější, slovy „Nepůjdem víc dopředu?“ marně zviklat. Naprosto ale tuto nerozhodnost chápu, z muzikantů šel totiž metalový strach :-).

Brněnsko-poličský nářez se pomalu chýlil ke konci, pročež byla tažena esa nejprověřenější, Simulant a na samotinký závěr Metalový svátek, kdy atmosféra jevila se natolik zdařilou, že byl spokojeným přítomným publikem zcela jistě odpuštěn  - pokud vůbec zaznamenán - i drobný přeřek při sympatickém věnování posledně citovaného songu jeho autorovi a někdejšímu kytaristovi Titaniku Mirku Horňákovi (nyní akustické těleso Kronek Alband).

Dozněl poslední plánovaný flák a kapela mizela z pódia, jenomže takhle jednoduše by to zkrátka nešlo. Natěšení a rozdovádění příznivci (náměstí bylo i přes vzniklý rambajz stále solidně zaplněno) svým skandováním sice vyvolávali legendárního Démona  - ten zůstal tentokrát pod cifrou 555 o 111 čísel pozadu - jenomže ten ani žádný další song již nacvičen nebyl, a tak si kvartet střihl ještě jednou úderné Stroje na maso, alfu a omegu, totiž počátek a konec celé úspěšné titanikovské prezentace na festivalu Polička 555.

Mno, mise rozhodně nebyla zbytečná, tedy aspoň já jsem své cesty do nádherného, starobylého města Polička vůbec nelitoval. Vyjádřím to bonmotem, který myslím pochopí zejména kluci z kapely: tleskal jsem, až jsem měl ráno mozoly na rukách.  :-)

A festival ještě nešel spát. Po klucích z Titaniku se na pódiu začal shromažďovat orchestr SCHODIŠTĚ, známý spíše pod svým dřívějším názvem Nahoru po schodišti dolů band. I tohle lehce recesimg_0991.jpgistické uskupení roztančilo přítomnou veřejnost jednak muzikou-všehochutí s patřičným nadhledem, jednak zpěvákem s originálním proslovem mezi skladbami a vydatnou tělocvičnou gestikulací, pardon promyšlenou choreografií způsobovanou především dlouhýma rukama. A co nemohu pominout, představte si, Schodiště mělo za bicími ne bubeníka, ale bubenici!

Pro mne osobně příjemné odlehčení od předchozí „těžké“ muziky. Popíjel jsem, sedě na již výrazně uvolněných lavičkách, skvostnou poličskou kvasnicovou dvanáctku (ta byla za dvacku!) a říkal si, že tento poličský, již tradiční hodokvas, resp. jeho počáteční páteční část se opravdu vydařila. Nebo že by byl přítomností Titaniku tento hodokvas vlastně netradiční?

Tady Dědek.

P.S.: A od metalu jsem neměl pokoj ani na záchodě. Nejen proto, že jsem šel chytře močit nikoli do Restaurace Pivovar, kde byla předtím fronta jako za socialismu na banány (které tak chutnají Milanu Veleckému), ale do příznačné „Herešovy krčmy“; kořínek-sympaťák mi dával ve vchodu přednost jenom proto, že si mne pamatoval z koncertu, o kterém jsme posléze čůrání prohodili pár hodnotících slov. Jaká ta slova byla? Já prozradím jen to, že jsme se naprosto shodli. Tak zkuste hádat. :-)  

Nedůležitá poznámka: Jo a právě teď jsem si poslechl na YouTube Titanic Theme Song – My Heart Will Go On od Celine Dion – nekecali jste, fakt to bylo vono! :-))) Geniální nápad.

Důležitá poznámka: Jelikož se na našem webu snažíme přinášet Vám informace a články týkající se obou titanikovských formací, tj. jak Titaniku s Milanem Hanákem, tak Titaniku kolem Ivana Racina, hodláme Vám co možná nejdříve přinést report i z koncertu druhé existující sestavy; všechno závisí také na konkrétní destinaci a možnosti přepravy zpět. Sledujte tedy prosím, máte-li zájem, náš web.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

HHHHHHHHHHHHHHHNUS

(Bis Luděk, 22. 8. 2011 19:21)

krystova noho to je teda hnus,ste se snad pomátli nebo co,tady se veřejně obhajuje normální zlodějna a lidská zvrhlost krádež je pořád jen krádež at byly pohnutky sebelepší,nezlobte se na mě,nebo jo mě je to jedno,ale i kdyby starý titanic hrál jak poslední kutálka nikdo,nikdo nemá právo udělat to co udělal racing a spol,a opravdu nechápu lidi co to dokonce i vehementně obhajují ,v každé normálně fungující společnosti by byla racing banda hnána k zodpovědnosti a nesla by následky svích činu, že se tak dosud nestalo je jen dobrá vule ,a pokus o smír druhé strany. Pro Petra bych jen dodal to co dělá současný managment pro Titanic je obdivuhodné a z mé strany zaslouží obdiv a ne nadávky,zatímco managment RACING kapelu pohřbyl NOVÍ JDE UPLNĚ JINOU CESTOU BRÁNÍ JI ZUBY NECHTY.
A na závěr TITANIC je byl a bude jen jeden

Vyjádření spoluautora stránek Metal-Line

(Míťas, 22. 8. 2011 20:08)

Také přidám svůj komentář. Někteří se zde navážíte do Dědka, že podporuje Titanic kolem Ivana Racina tím, že napsal report z jejich koncertu, kde hodnotil HUDEBNÍ PROJEV bandu a to se mi nelíbí. Nikde nevyjádřil nikomu podporu ohledně toho, kdo má právo na značku Titanic, logo apod.! (viz. jeho předešlý fejeton http://www.metalmitas.estranky.cz/clanky/titanic/dedkova-uvaha-nad-situaci-kolem-skupiny-titanic.html) Situace je taková, že momentálně máme na scéně dva Titaniky, ať se to někomu líbí nebo ne. Každý si můžu udělat svůj vlastní názor na tuto situaci a určit, na čí koncert chce jít. Ovšem konečný verdikt bude na příslušných orgánech a proto ani my nemáme právo rozhodovat o tom, který je ten pravý Titanic. Jak ale sami víte, situace není vyjasněná a proto informujeme o dění v obou skupinách jak o Titaniku kolem Ivana Racina, tak kolem Milana Hanáka. V žádné případě nikomu nestraníme a nesoudíme, kdo je v právu, protože nikdo z nás nebyl u všech věcí co se udály. Pokud si všimnete a podíváte se na našich stránkách i jinam než na tento report, tak zjistíte, že o Titaniku informujeme dlouhodobě a vždy jsme Titanic podporovali, jak se dalo. I nám jde o to, aby se situace vyjasnila, protože momentální dění není ideální, ani pro jednu stranu, ale jak už jsem psal, nechceme se pasovat do role „soudce“, který rozhoduje, kdo má pravdu. A teď mě klidně sežerte za živa :-). Míťas (spoluautor těchto stránek)

Polička

(Andrea, 22. 8. 2011 18:46)

Titatic v Poličce super. Nechápu, proč jste tak sprostí na Dědka a přitom se oháníte slušností. Důležité je, zda kapela hraje dobře. Na špatné hraní nikdo nepůjde i kdyby kapela měla sebedelší tradici. I jiné kapely hrají skladby jiných autorů a zakládající členové jinách kapel si zakládají nové kapely a nedělají kolem žádná napadání jako tady. Naopak jsou rádi, že se v této hudbě pokračuje. a to by jste místo napadání měli být také rádi. To by bylo zrušených podniků, kdyby to padalo vše se zakladateli.Žádná firma ani podnik u nás nebo v zahraničí by neměl tradici.

Re: Polička

(Míťas, 22. 8. 2011 19:04)

Duplicita není potřeba, stačí jeden komentář stejného znění. Díky za pochopení :). Za ML Míťas

Co to je ?

(Tomáš Černý, 22. 8. 2011 15:19)

V sobotu jsem s kámošem vyrazil směr Polička a to jen kvůli tomu abych slyšet zas jednou Titanic. Viděl jsem, jak to odehráli v Dačicích a tak jsem byl docela natěšenej, na Marthusovy bicí a hru Mildy Hanáka a Džorka. Co jsem tam viděl mě, ale totálně nasralo !!! Víc nasrat už mě dokázalo jen když na ksichtknize vidím odkaz na tuhle pochybnou recenzi, Dědku jseš mimo nebo ti za tohle někdo platí ?? Pochválit tu hrůzu, co jsem tam viděl a slyšel namísto Titanicu to snad nemůžeš myslet vážně !! Hra na kytaru – bez komentáře, jelikož Džorovi se nevyrovnaj ani kdyby hrál s jednou rukou za zády. Zpěv – hrůza. Neříkám, že Milan je zrovna zpěvák roku ovšem tedy aspoň mu to člověk tak nějak věří, tohle tady komerce, snaha o něco, nevím jak to líp říct než pokus o komerci, cejtíš z toho faleš na sto honů. Fakt ne, tohleto, ti hošíci víc než Titanic připomínali nějakou zrůdnost typu tý kapely jak zpívá v teplákách a teplech motejlech !!! Pro každého metalistu toto nebyl žádnej svátek, hnus že vůbec tuhle skladbu hrají ! Když jsem Metalovej svátek slyšel v Dačicích, tak to byl fakt zásadní rozdíl, navíc to je skladba, kde se dostatečně vyřádil i Marthus a to je pro mě aspoň bubeník jak má bejt, to je alternace pro Slávka, kterého taky uznávám, ale Veleckýho jsem nemusel ani když hrál v kapele, co ještě byla Titanic, jelikož na Slávka prostě nemá ! Srovnání s Marthusem netřeba, tomu by mohl tak maximálně čistit činely. A Slávkovi taky teda, aby bylo jasno, to jsou machři, ale co tahle atrapa, která zatím nějak skoro až znuděně chrápe ? Bože, teda pochválit tohleto, to ti snad zaplatili nebo jseš úplně mimo. A jakejže dav pod stejdží ? Žádnej jsem neviděl, maximálně to, že ty lidi, co přišli na Titanic odcházej, když tam nic takovýho neviděj, akorát nějaký ubohý amatéry a lůzry, co se to snažej ukrást, zloději, nic víc nic míň a ještě neuměj hrát, jsem byl nasranej a znechucenej jak nikdy, táhnout se z Prahy na takovej shit a vynadat musím i těm, co spravujou stránky normálního Titanicu, že nedali varování, že tam vystoupí tahle chátra, ušetřil bych cestu a prachy !!!!!

Drzost a zlodejina

(Radek Váša Vašíček, 21. 8. 2011 21:15)

To snad nemysli vazne!!!!!!!!!!Co uz dnes si mohou dovolit.Jakej Titani?!!Ten je jen jeden aletenhle to rozhodne neni.Snuska zlodeju a vykradacu dlouholete prace druhyh.Ze Vam neni hanba,fuuuuujjjj hnus.Aby vas rakovina sezrala(Racinovci)

Re: Drzost a zlodejina

(Dan, 22. 8. 2011 13:01)

Člověče, umíš ty ještě něco jiného napsat, než jen pořád na někoho nadávat? Přijde mi, že jeden z těch zabedněných zlodějů jsi tady i ty, protože na to, že jsi fanda si tu přivlastňuješ Titanic a mluvíš jeho jménem!

Re: Drzost a zlodejina

(Luboš, 22. 8. 2011 14:03)

Radku, ty už raději nic nepiš. Tvoje výroky jsou nesmysli. Připadáš mi bez vzdělání.

Andrea

(Mirek, 22. 8. 2011 12:38)

V pořádku, zakládám web METAL-LINE na adrese www.metalmitas.cz - musí se přece udržovat tradice, ne? :-) Dědek bude určitě rád, že v tom bude někdo pokračovat a snad mu nebude vadit, že budou dva webziny stejného jména a stejného obsahu. Byť k tomu druhému nedal svolení a ještě ho požádal, aby to nedělal a nezveřejňoval jeho články bez jeho svolení. Andreo, gratuluji! Tady Mirek (jeden z těch, co pamatují staré doby a slušný člověk)

Re: Andrea

(Andrea, 22. 8. 2011 13:22)

Přece když se někde registruji, např. na seznamu si chce někdo zřídit adresu, tak mu nikdo nedá adresu, kterou má již někdo jiný. Stejně je to také i u jiných oficiálních registrací rúzných institucí. Kdo má oficiální registraci, tak se nemusí bát. A pokud jde o spory, tak to řeší soud a nepřísluší to řešit nám ve výrocích, které tady čtu.

Re: Re: Andrea

(Mirek, 22. 8. 2011 13:49)

Však ano, to je v pořádku - doména www.metalmitas.cz není zaregistrována :-) a název Metal-Line také ne. Takže můžu udělat to stejné, jak to udělal ten pán, co teď dělá manažera tomu revivalu. Zdraví Mirek

Re: Re: Re: Andrea

(Dan, 22. 8. 2011 14:01)

No, to nemůžeš protože veškeré text publikované na internetu podlehají autorskému zákonu. Nezapomeňme na mocný google a jeho archiv, kde se dá zjistit, kdy se kde jaký článek oběvil a hned bude jasné, kdo krade a kdo ne:-D

Jinak internetová zlodějina se dá řešit velice rychle, efektivně a zadarmo:-)

Titanic

(andrea, 22. 8. 2011 11:56)

Titatic v Poličce super. Nechápu, proč jste tak sprostí na Dědka a přitom se oháníte slušností. Důležité je, zda kapela hraje dobře. Na špatné hraní nikdo nepůjde i kdyby kapela měla sebedelší tradici. I jiné kapely hrají skladby jiných autorů a zakládající členové jinách kapel si zakládají nové kapely a nedělají kolem žádná napadání jako tady. Naopak jsou rádi, že se v této hudbě pokračuje. a to by jste místo napadání měli být také rádi. To by bylo zrušených podniků, kdyby to padalo vše se zakladateli.Žádná firma ani podnik u nás nebo v zahraničí by neměl tradici.

Re: Titanic

(Saša, 22. 8. 2011 12:34)

Souhlasím, souhlasím.Spíše by se mělo řešit rozkradení republiky našimi politiky,než se zabývat osobními výpady přes tyto stránky. Nechte to na soudech a ony rozhodnou,kdo má pravdu a potom nám dejte vědět.

Nerozumím Dědkovi

(Mirek, 22. 8. 2011 8:48)

Dědku, nerozumím Tvému jednání - pokud opravdu nejsi zabedněný hlupák, tak by Ti mělo dojít, že Tvým postojem pomáháš lidem, kteří něco ukradli a nerespektují právě tyhle hodnoty, o kterých se zmiňuješ! Jak napsala Verča: "Sebelepší nástroje, produkce a nápady neomlouvají, že hrají skladby lidí, kteří jim nekolikrát řekli, že si to nepřejí, používají logo vymyšlené člověkem, kterého by si naopak měli vážit ( zvláště právě Milan Velecký ) - teď myslím Slávka Frice - a naopak nerespektují jeho jasná slova, že tohle si nepřeje a nesouhlasí s tím." POKUD NĚKDO NĚKOHO POŽÁDÁ, ABY NEPOUŽÍVAL JEHO LOGO A NEVRTAL SE V JEHO PRÁCI, MĚL BY TO SLUŠNÝ ČLOVĚK RESPEKTOVAT. Nebo by se Ti líbilo, kdybych si založil třeba já web Metalmitas, zkopíroval všechny Tvoje články na tento web, nabízel jej ostatním kapelám na rozhovory a ukradl a chlubil se veškerou Tvou prací, nedejbože vydával se za autor TVÝCH článků a případně za ně inkasoval i honorář? Zamysli se nad tím, Dědku. Tady Mirek (jeden z těch, co pamatují staré doby a slušný člověk)

Reakce na Věřinu reakci na moji reakci :-)

(Dědek, 22. 8. 2011 0:19)

Věro, Tvůj názor pro mne v žádném případě není bezvýznamný, proboha. Co se týče reportu, u mne je to vždy zrcadlo koncertu, byť samozřejmě subjektivní, ale nikdy - za celou dobu fungování webu - jsem nic nenapsal tak, abych někoho úmyslně poškodil. Blíže se vyjádřím později, omlouvám se, teď jsem již unavenej a musím jít pomalu spát. Děkuji za příspěvky všem, svoboda, včetně svobody projevu, je největší hodnota na světě. Tady Dědek.

Pro Pavla Hájka

(Věra, 21. 8. 2011 22:59)

Pavle Hájku, respektuju tvůj názor, ale v mnoha věcech se pleteš. Titanicu nápady nechybí, ale po svém návratu na podia následovaly nabídky na turné, které byly naopak zaměřeny na staré pecky, to chtěli fanoušci slyšet. Během minulého roku pod bývalým managementem pak zase chyběla možnost i chuť novinky realizovat, řešily se daleko více personální věci kapely, neustálé změny sestavy atd. A teď ? kapela nabrala úplně novou energii a nápadů na nové koncerty je víc než dost - nikdo nehodlá "hrát jako kolovrátek", jak ty tu říkáš. Podzimní koncerty budou plné překvapení, v repertoárů, výběru hostů i produkci. Řekla bych, že kluci mají po dlouhé době opět chuť do práce a my s Ozzym děláme všechno proto, aby se mohli věnovat hraní a nemuseli řešit věci kolem propagace a koncertů. V plánu jsou i úplně nové věci, nech se ty i ostaní pochybovači překvapit :-)

Hnus

(Bis Luděk, 21. 8. 2011 20:36)

přátelé chce se my blejt,ano až tak,absurdita situace,jsem hrozně štastný že jsem zažil titanic v jeho začátcích,byl jsem ještě štastnější že se ani komančum ho nepovedlo zničit,že ho posléze semlela porevoluční doba, sem bral jako nutný vývoj,nejštastnější sem byl když se povedlo titanic znovu uvést do provozu,zato OZZY, velký dík,ale nikdy vživotě nepřekousnu co provedl, nenapíšu pan,dobytek Racing,ukrást něco a na čem nemá sebemenší podíl a ještě se holedbat ,jakže to provedl dobře ,je na poblití.

Pro pana Hájka

(Jan Růžička, 21. 8. 2011 17:21)

KDO PODPORUJE ZLODĚJNU JE ZLODĚJ SÁM !!!
Nevím jak by bylo Tobě, kdyby Ti někdo ukrad něco na čem léta děláš a pak to prosazoval za své ?
Člověče zamysli se nad sebou !!!

Pavel Hájek

(Mirek, 21. 8. 2011 17:13)

Milý Pavle Hájku: "To co udelal Racin nebylo sice ferove,ale rekl bych,ze asi mel k tomu duvod." V tomhle případě bych nepoužil žádné "ale". Za krádež se ještě před pár stovky let sekaly ruce. V některých zemích se to provozuje doposud. Nechtěl bych být ve vaší kůži, jakožto podporovatele krádeží, až se to zavede opět v České Republice. Potom by jste si totiž při vykonávání jisté potřeby, mohl pochcat kolena. Tady Mirek (jeden z těch, co pamatují staré doby a slušný člověk)