Jdi na obsah Jdi na menu
 


27.08. 2011 - Oslavany "bez oslav" + výroční koncert SBbandu

OSLAVANY „BEZ OSLAV“

aneb

JAK VODA OPĚT
POHŘBILA TITANIC

a též

VÝROČNÍ KONCERT SB BANDU
V „MARIÁNSKÉM“

Reportáž z cesty na vystoupení Titaniku v Oslavanech + info & pár foto z výročního koncertu SB Bandu v Mariánském údolí v Brně-Líšni / obojí sobota 27. srpna 2011, noc   

Ve snaze zajistit co nejdřívější report z vystoupení skupiny TITANIC, sestavy Milan Hanák – Džoro Enčev - Marthus Škaroupka, jsme se i přes počnuvší déšť neohroženě vydali směr Oslavany, kde se v přilehlém parku zámeckého nádvoří konaly tradiční Pivní slavnosti, anoncované dokonce v brněnském deníku Rovnost. 

Již od samého startu jízdy tvrdil Michael’s Uncle, že jedeme zbytečně. Déšť provokativně sílil a na obzoru se občas zablýsklo. Ochlazení přišlo v ten nejméně vhodný čas, v tu nejméně vhodnou hodinu.

Cesta tmavými regionálními silničkami žádné „světlé zítřky“ nevěstila, což se bohužel potvrdilo na místě samém, kam jsme dorazili cca ve 22.15 h. (Titanic měl hrát od 22.30). Zmáčený terén zámeckého nádvoří, vylidněné exteriéry a oproti tomu hluk pocházející z narvané hospody img_1028.jpgdávaly tušit, že něco není v pořádku. Jen občas se venkem kolem nás mihl některý jedinec, jehož nezaměnitelný způsob artikulace dával tušit, že slavnosti počnuly již v dopoledních hodinách...

Ne, Pivní slavnosti v Oslavanech zrušeny nebyly. Konaly se do té doby, dokud vycházelo počasí. Dle informací od místních pořadatelů skončila hudební produkce zhruba hodinu před naším příjezdem, a to kvůli dešti, jehož důsledkem bylo vylidnění hlediště před pódiem a přesunutí místního lidstva do kamenných prostor zámku; jako poslední prý zahrála ještě skupina AUTOBUS. Dle slov místních lidí Titanic nehrál, a celá zbylá plánovaná produkce byla pořadatelem bez náhrady zrušena; hudba se konala pro návštěvníky zdarma, takže problémy s vracením vstupného nenastaly.  

Obcházel mne smutek, protože jsem se na vystoupení opravdu těšil, a těšil jsem se, že z něj udělám report. Takže bohužel. Nicméně truchlit až tolik netřeba, neboť již ve čtvrtek 15. září 2011 se v brněnském klubu Melodka koná koncert TITANIKU spolu s hosty v podobě kapel NASAL DROPS a IRON CROSS. Tam si to jistě všichni vynahradíme, poněvadž na Melodce snad fakt pršet nebude :-).

Na místě jsem udělal pouze několik dokumentačních fotografií, včetně zámku, sklízení aparátu a propagačního plakátu jedné ze zúčastněných formací, LADY KATE (viz fotogalerie). A poněvadž stále ještě poprchalo, tvořily se mi na objektivu drobné kapičky vody, které na výsledných snímcích snad jakousi fatální symbolikou připomínají imitaci hvězd vesmírné oblohy z tuzemského obalu debutové desky Titaniku Metal Celebration... Posléze jsme se již vydali zpět k domovu, protože nehudební rambajz místní putyky nás zase až tolik nelákal, byť zdejší oslavanské pivo je nesporně výtečné.

Jelikož na koncertě Albandu, který jsme absolvovali tentýž ten odpoledne (report je k dispozici na jiném místě tohoto webu), někteří muzikanti a jejich přátelé plánovali následný  přesun do Mariánského údolí, kde se ten den v bistru U mlýnimg_1041.jpga konal večírek při příležitosti 10. výročí formace SB BAND, rozhodli jsme se, jsouce výjimečně motorizováni, krátce před půlnocí zavítat i tam.

Navíc jsme si říkali, že když Džoro Enčev nehraje v Oslavanech, třeba se bude nacházet – stejně jako posledně na vystoupení Charlieho The Bombera a SB Bandu – právě v Mariánském údolí.

Džoro zde bohužel nebyl, nicméně z kapely Kronek Alband jsme tu natrefili na alternujícího bubeníka Marka Ševčíka; zbytek Albandu to „zbaběle“ vzdal. Kromě toho jsem zde však potkal třebas kolegyni z práce, a mimo jiné zde měl být v průběhu večera údajně i človíček, s nímž jsem měl čirou náhodou v pátek v práci jednání, a řeč došla i na to, že se sem také chystá. Holt všechny cesty vedou do „bistra“.

Atmosféra byla na kraji Mariánského údolí i přes pokročilou půlnoční hodinu a navzdory skutečnosti, že i tudy se samozřejmě prohnaly deštivé vichry, výborná. Docela dost lidiček se na place dobře bavilo, fajne řízný, a přitom čitelný zvuk, kapela byla odměňována bouřlivým potleskem a rozhodně nepůsobila dojmem, že by si vydařený výroční večírek hodlala nějak zbytečně zkrátit.

My jsme však za sebou měli celodenní náročné putování po moravských akcích, a tak jsme se po patřičném nasátí svěží mariánské rockové atmosféry a vytvoření pár snímečků vydali už definitivně směrem k domovům. 

Zkrátka něco ten den vyšlo, a něco zase ne. Ta jediná bouřlivá sobota na konci prázdnin tak byla věrným odrazem našich životů, které na téhle planetě vlastně všichni žijeme.

Tady Dědek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Dědek, 29. 8. 2011 21:15)

Chtěl bych poděkovat Vám - Jiřímu, Tommymu a Milce za reakce, které považuji za velmi věcné a korektní. Nemusíme spolu vzájemně se vším souhlasit, ale vyjadřujeme si to s úctou k vlastnímu názoru. A to je podstata smysluplné diskuse. Udělali jste mi velikou radost, a připojím s dovolením jednu osobní poznámku: včera jsem si večerem pustil Vlasy, a říkal si, že jenom kousek, panč už bylo dost hodin. Nicméně ten "kousek" se protáhl do hluboké noci, protože třebaže jsem ten film už x-krát viděl, musel jsem jej dokoukat do konce. Nenašel jsem sílu ho vypnout, panč síla pramenící z tohoto filmu byla - jak by řekl Kern - Silnější než já. Ten pocit svobody, lásky, nenásilí a protiválečnosti mne nikdy neomrzí. "Pravda" může být i několikerá, ale svoboda je jenom jedna. Tady Dědek.

Dodatek

(Milka, 29. 8. 2011 9:42)

Samozřejmě kecám-Škwor byl v Miroslavi u Znojma....Ještěže existují auta a člověk se může rychle přemísťovat :-)

Dědek a Metal line

(Milka, 29. 8. 2011 9:38)

Milí fanoušci Titanicu :-) Všichni, kteří už trošku dýl sledujeme Metal-line, tak víme, o čem to všechno tady vlastně je.Dědek chodí na spoustu akcí a myslím si, že je fajn, že nám svým reportem přiblíží atmosféru té které události. Samozřejmě ne vždy s ním musíme souhlasit. Mám tu čest, že ho znám osobně a myslím si, že opravdu píše podle svého nejlepšího svědomí a vědomí, ale hlavně podle toho jak to cítí.Jeho styl psaní je příjemný, výstižný, má humor a hlavně jeho čeština je opravdu na dobré úrovni! Navíc si myslím,že Titanic je opravdu kapela,která je jeho srdeční záležitostí a nemá důvod prosazovat jednu nebo druhou stranu. Já sama jsem fanoušek "pravého" Titanicu. To, co se stalo s TItanicem okolo Racina považuji za hnusnou podpásovku a bezcharakterní jednání, ale to neznamená,že budu urážet ty, kteří jsou přesvědčeni, že Titanic revival je lepší než originál a vlastně se nic nestalo. Co člověk to názor a tak to bude pořád. Já osobně děkuji Dědkovi a jen chci dodat, že i já jsem se do Oslavan vydala jen kvůli Titanicu ( a zbytečně), ale na rozdíl od něj jsem ani nepořídila fotky :-) A právě proto, se budu těšit ještě víc na jeho report z Melodky. Pro Dědka: Seš lepší než já minulý týden - stihla jsem jen Alband v Jamném a Škwor v Dačicích. Holt to bude tím, že seš mladší a víc vydržíš !!! :-) :-)

souhlasím s Jiřím

(Tommy, 29. 8. 2011 8:28)

Už je to opravdu nemožný jak někteří musí pořád rejpat a evidentně se v tom vyžívají. Pravej TITANIC hraje a má před sebou snad skvěle rozjetou budoucnost, to sme všichni chtěli a postavili sme se za ně a teď už to opravdu stačí!!!!!!!!!!!

Trochu silnej tabák

(Jiří, 28. 8. 2011 23:42)

Milí přátelé, Lucie, Mášo a spol. Měli bychom si aspoň trochu sebekriticky uvědomit a přiznat, že veškerý ten "humbuk" a napětí okolo jména Titanic máme na svědomí MY! nikoli Dědek a je víc, než sprosťárna to, co tady oba píšete. Dědek napsal jeden report, který se nám zrovna moc nelíbí a my jsme tu popsali 20 stran hrubými, urážlivými komentáři! Teď Dědek nenapsal nic ... snad jen to, že brzy něco napíše ... a vy mu tady budete zase půl stránky nadávat a urážet? No to se na mě klidně zlobte, ale už se mi to zdá příliš silnej tabák! Děkuju, že teď sjedete mě, protože jsem si troufl s váma nesouhlasit.

Reakce

(Dědek, 28. 8. 2011 21:35)

Přiznám se, že některé útočné reakce zde vůči své osobě opravdu nechápu. Obávám se, že předpojatý je zde úplně někdo jiný. Já přeci jenom napsal, že Titanic kvůli dešti nehrál. Za to přece kapela nijak nemůže. A taky jsem chtěl, aby bylo jasné, že jsme z koncertu hodlali udělat report, stejně jako jsme ho udělali z koncertu v Poličce. Toť vše. Každý ať si zamete před vlastním prahem. Některé z Vás o své nezaujatosti přesvědčím zřejmě až reportem z Melodky. Bohužel, ještě musíme pár dní počkat. Cethy, děkuji za podporu. Tady Dědek.

?

(Lucie, 28. 8. 2011 14:43)

Trošku ten článek nechápu. Chceš nám za každou cenu napsat, že Titanic nehrál? Čtu váš zin celkem pravidelně, ale co tady předvádíš okolo Titanicu mě dokonale přesvědčuje, že jseš kamarád jejich bejvalého zřejmě zhrzelého bubeníka a tudíš celkem předpojatej člověk. Lucie tábor

Re: ?

(Lucie, 28. 8. 2011 14:45)

*Tábor

Re: ?

(Cethy, 28. 8. 2011 16:26)

No Lucie já z toho reportu pochopila, že Titanic, kvůli dešti nehrál, ty to chápeš jinak?
Nemyslím si, že by byl Dědek předpojatý.

Re: Re: ?

(Máša, 28. 8. 2011 20:45)

Cethy: Já rozhodně pochopil, že hrát tam Racinband tak od Dědka dostanou medajli za účast a spoustu pochval k tomu...B-)

rychlost blesku :-)

(Cethy, 28. 8. 2011 16:24)

Teda tento report byl sepsán rychlostí blesku, máme aktuální informace ze včerejška a moc hezky se to čte :-) Díky!