Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.12. 2012 - Stejšn - Brno, náměstí Svobody

NOVÝ STEJŠN
NA STARÉM SVOBOĎÁKU

aneb

VELKÝ ŠOU V PONDĚLÍ

Report / Stejšn / pondělí  10. prosince 2012, od 16 h. / Brno, náměstí Svobody

Hard rockový baron Luděk Savana Urbánek – z rádiového hlediska zovaný též Mistr Čas - rozPrášil starou  sestavu Stejšnu, tj. po „výpovědi dohodou“ se rozloučil s krásnou Růžičkou Horákovou a „škaredým“ Mirkem Tomšíkem, aby se obklopil sexy baskytaristkou (!) Terezií img_0338.jpgFadrnou a intimní klávesistkou Petrou „Smutnou“ Veselou, přičemž za činely tentokrát neseděl Miloň „Sax“ Nahodil, ale bubeník s biblickým dvoj-jménem Jakub Petr.

Už jsem si pomalu myslel, že nám Stejšn nezadržitelně klesá dolů, až do toho Savana zkrátka zase řízl a přesvědčil mne, že to není Pomalu dolů, ale stále výš. Ano, tento otvírák druhého alba Stejšnu Pomotaná rozřízl potemnělou zimnici legendárního náměstí Svobody, následován dalšími peckami typu Velký šou, Buď raději škaredá anebo Pondělí.

Jo, pondělí se psalo, a celé vystoupení Stejšnu bylo rozděleno na jisté dvě poloviny, kdy v oné první Luděk brnkal na jakousi nádhernou poloakustickou kytaru, jejíž „tichý“ zvuk dával vyniknout výraznému brumendu baskytary, a v té druhé už Savana začal - poté, co si na krk pověsil holku kytaru tmavou přetmavou - hard rockově pádlovat, jak je zvyklej skoro ještě z dob Saxu. I když je fakt, že i závěrečné Září, mnou tak milované, mělo aranžmá jaksi romantičtější než dříve. Že by nám to opět měklo...? :-)

Změna aranžmá jednotlivých skladeb byla patrná na první poslech, a taky jsem měl pocit, že Stejšn hraje pomaleji. Pardon, ne pomaleji, ale rozvážněji, to je to správné slovo. Nové vyznění však neubralo drajvu největším hitům kapely, tedy zklipovaným songům Prodavačka večerníků a Brněnský labužník.

Luděk Savana Urbánek je tvrdohlavec jeden tvrdohlavá, a tudíž si vůbec nevzal k rockovému srdci moje geniální připomínky (ha ha), že paradoxně obrovskou silou veselého Stejšnu jsou pochmurné balady, a tak se na Svoboďáku samozřejmě nehrály ani Zvony nad městem, ani More nights. Mno, každá Savana svého štěstí strůjcem...

Zkřehlé ruce zahříval brácha rumem a já pivem, a všichni přítomní hard rockovou muzikou, která je věčná. Bylo to děsně příjemný brněnský odpoledne, kvůli němuž jsem si musel vzít na hodinu propustku z úřední rachoty, ale vůbec jsem nelitoval.

Hard rockový svižník Stejšn valí dál, a pokud mne Savana nasere, budu chodit ne na něho, ale na ty dvě krásný baby. Terka a Peťka? Uf, To byl zas den: stálo to...holt za to.

Tady Dědek.

stejsn.cz 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Taky moc dík

(Dědek, 17. 12. 2012 20:56)

Tak to se teda těším...normální lokály mám moc rád... :-) Ještě jednou díky!

inu dobrá

(savana, 15. 12. 2012 20:41)

Děkuju Ti moc za parádní report a těš se na normální lokál, kde dáme i pecky s cellem....to se dočkáš i těch svých balad a dokonce zabrousíme i do těžšího kalibru :-)