Jdi na obsah Jdi na menu
 


02.10. 2010 - Stejšn - Brno, nádvoří Staré radnice

4. 10. 2010

VELKÝ ŠOU NA STARÝ RADNICI

aneb

BANDA STEJŠN ZÁŘÍ I V ŘÍJNU

Report / Stejšn / sobota 2. října 2010 / Brno, nádvoří Staré radnice / v rámci akce Koulení kola, od 16 hodin

img_3128.jpgJe to tak, další report z koncertu mladé a nadějné brněnské skupiny STEJŠN píšu po více než roce. Uf. A taky po půlnoci, protože z toho nářezu (rockového i pivního) jsem se musel pořádně vyspat, takže jsem zaspal i postup našich basketbalistek do finále mistrovství světa. Co jsem kvůli tomu vyslechl od svého otce, bývalého sportovce, si nepřejte slyšet. Ale co bych neudělal pro Stejšn, že?

Na nádvoří Staré radnice se konala taková částečná reminiscence na thrash metalový Sax, protože se na pódiu zjevily hned dvě ikony kultovního demosnímku With Satan In The Body z roku 1989, kytarista a zpěvák Luděk Savana Urbánek a bubeník  Miloň Nahodil – toho byste ovšem nepoznali. Oproti vlasaté fotce z desky Saxu Zóna strachu, staré dvacet let, jest totiž Miloň důsledně ostříhán a zdálky vypadá tak trošku jako metrosexuál :-))) – viz naše fotogalerie (tohle bude asi můj poslední report, myslím totiž, že Miloň to tak nenechá :-).

A nejenom saxovské ikony bylyžto přítomny: nepřehlédnutelná hard rocková imidž „Cepelína“ basáka Mirka Tomšíka (výrazem tváře největší stoik, jakého jsem kdy v životě potkal, ale neuvěřitelně upřímnej chlap, tak to prostě cítím – jeho závěrečné podání ruky „znělo“ jak celej světovej hard rock dohromady), neuvěřitelně půvabná a krásná klávesistka Růženka Horáková, trefně zvaná Růžička, která je s každým koncertem krásnější a krásnější, takže mám problém soustředit se na focení :-), a v neposlední řadě Paní Zpěvačka Zdeňka Kotačková, roz. Šmídková (ex-SRO, ex-Ynnity), jež v sobě soustředí nejen úžasný hlas, ale i úžasný sexuální náboj.

Takže? Prostě úžasný? Jo.  Celá akce, v rámci níž Stejšn vystoupil, se jmenovala Koulení kola. No Stejšni to skouleli výborně a my jsme taky nebyli zcela neskoulení. A tak pakliže chcete slyšet, které šlágry duněly Starou radnicí, jsem nyní k dispozici: průřez oběma alby skupiny (Objížďka → Demolice, a Pomotaná) a taky něco navíc – celkově Zvony nad městem, Velký šou(rek), Bacha na něj (to je velká legrace, prý to totiž není Bach, ale Händel), Pomotaná, Kláda, Banda XJR (nemůžeme přátelé zapomenout img_3161.jpgna to, že Savana je nejpasivnější motorkář v České republice :-), ale samozřejmě zněly i absolutní hity jako Brněnský labužník a Prodavačka večerníků.  Pro mne osobně byl  šťavnatým bonusem přídavek Září, a strašně moc mne taky potěšil geniální cover Green Fields (Zelený pláně), z říznosti jehož podání by asi Pepíček Zímů dostal v tomhle říjnu zimnici. Zdeni, odkud ten vokál prosím taháš??? :-)

Abych byl spravedlivý, Stejšn hrál i spoustu songů, které jsem nedokázal identifikovat, protože ač troufale o rockové muzice píšu, neustále se ji učím. A učil jsem se i na Staré radnici – výborný zvuk, výborná hudba, výborný baby, výborný Stejšn, prostě – bylo to výborný. Vlastně – „výborný“ je holý eufemismus.
 
Škoda menší účasti lidiček, ale – jak říká můj webmaster: co už. Anebo jak říká můj nejlepší kamarád (cizojazyčně): serepes.

A co říká Dědek? Děkuju.

P.S.: Děkuju moc. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ehmmm, stejně tak děkujeme

(Dědek, 5. 10. 2010 20:26)

Děkujeme velice za kladné ohlasy, veškeré bližší informace jsou k dispozici na www.stejsn.cz, a ty nejlepší tamtéž v rámci Vzkazníku :-). Za celý web METAL-LINE děkuje a zdraví Dědek.

Stejně tak

(eR, 5. 10. 2010 12:47)

Stejně taky tak díky moc za sebe a mančaft-těším se na další akci a setkání:o)

ehmmm

(savana, 4. 10. 2010 22:30)

Já marně přemýšlím, jak to bude drahý ?! :) Dík Dědku. Tvůj já.