Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie a sestava Stejšn

18. 1. 2009

Skupina Stejšn se již stačila výrazným způsobem zapsat do povědomí rockových posluchačů zejména na jižní Moravě, třebaže působí teprve od počátku roku 2006. Jak kapela sama jasně uvádí ve svém profilu na stage.cz: "Hrajeme spolu od roku 2006, kdy jsme se potkali, popili, dali vale dosavadním seskupením a založili Stejšn." Tento hardrockový okolobrněnský svižník za tu krátkou dobu stihl Obrazekpoměrně dost věcí: vydat CD, natočit k němu dva videoklipy, hrál s takovými legendami tuzemského rocku, jako jsou Kern nebo Kreyson, a již se zase chystá do studia, aby natočil další CD.

Frontmanem souboru, který hraje v nástrojovém složení kytara, basa, bicí a klávesy, je nestor českého tvrdého rocku, zpěvák a kytarista Luděk Savana Urbánek, který má za sebou účinkování v hudebních veličinách, jako byli Sax nebo Terminator (viz chystaný další článek této rubriky, který přibude zanedlouho - sám jsem se divil, odkud odevšad vlastně Luďka Urbánka znám); baskytaru obsluhuje Mirek Tomšík, za klávesami září Růžička Horáková a bubnuje Martin Krejča. Jako hosté s kapelou vystupují sboristky, flétnistky a perkusionistky Iva Pospíšilová a Baruška Kučerová, na bicí pak příležitostně Miloň Nahodil (pamatovat si jej můžete např. z první desky Saxu Zóna strachu).

Hudební styl bandy asi nejlépe charakterizuje ono sousloví "hardrockový svižník" - jedná se o sytý a svižný, dobře odsejpavý hard rock s nadhledovými texty, který je zachycen na debutovém osmipísňovém CD Objížďka - DEMOlice, jež se zrodilo v roce 2007 a je k dostání prostřednictvím webu skupiny www.stejsn.cz za velmi vstřícných 100 Kč (zanedlouho se na tomto webu dočkáte i jeho recenze). Na dvě hitovky z této placky, Brněnský labužník a Prodavačka večerníků, byly natočeny pěkně odvázané videoklipy, které bylo možno zhlédnout např. na Óčku nebo na ČT a jsou ke spuštění i na oficiálních stránkách Stejšnu. Určitě mrkněte, stojí to za to! Další ukázky z uvedeného CD (mj. skladby Září a Přeborník v Alpách) si lze vyslechnout na profilu bandzone.cz/stejsn.

Jak již naznačeno v úvodu, počátkem letošního roku se Stejšn chystá opět do studia, kde bude točit druhé CD s pracovním názvem DOMINO. Ještě předtím, v sobotu 14. února 2009, se s ním však můžeme setkat např. na koncertě v klubu Bigbít.

Dědek.

Odkazy:

www.stejsn.cz

www.bandzone.cz/stejsn
www.stage.cz/stejsn
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář