Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.3. 2009 - Glosa ke koncertu Stejšnu a Zapomenuté minulosti

5. 4. 2009
Jak společnými silami vykonat MEDIUMělecké dílo  

aneb

Sobotní (řá)dění v Brooklynu


Koncert / Stejšn, Zapomenutá minulost / sobota 28. března 2009 / Brno, Brooklyn, ul. Bašty

Byla to jízda.

Na sobotní koncert Stejšnu v brněnském Brooklynu jsem se moc těšil, možná Obrazekopravdu až moc; naladěn výborným únorovým vystoupením v Bigbítu ovšem nebylo divu.
 
Tentokrát byl navíc přítomen i host, velkobítešská skupina ZAPOMENUTÁ MINULOST. Proč jako host zrovna Zapomenutá minulost?

Tahleta skupina je se Stejšnem pěkně propletená. Jednak v ní dříve hrával nynější bicman Stejšnu Martin Krejča (zlé jazyky tvrdí, že lasu od Savany Krejča prostě nemohl odolat...:-), jednak v Zapomenuté minulosti obsluhuje kytaru Mirek Tomšík...sapristi, kde já to jméno už slyšel a takovej "ksicht" už viděl??? :-) No jo, no, není to nikdy jiný než syn basáka Mirka Tomšíka ze Stejšnu.

Další zajímavostí ZM je skutečnost, že v ní rytmickou sekci, tzn. basu a bicí, obstarává rodina - bratři Michal a Martin Blahovi. Zajímavý je taktéž pěvec Ondra Špaček, který jednak dokáže střídat čistý zpěv s chrchelným, jednak na pódiu zvládl střídat zpěv s pivem, protože mezi slokami decentně upíjel z půllitru (nechci říct, že pokaždé z jiného :-), čímž si pochopitelně získal moje velké sympatie. 

Zapomenutá minulost mne hudebně přiznám se poměrně zaujala, třebaže jsem ji slyšel vůbec poprvé. Její název je tak trochu symbolický - věnuje se totiž old school metalu (snad mne kluci za tuhle škatulku nezabijí), v němž najdete jak řízná kytarová kila, tak vybrnkávačky a prostě tak všelijak. Než bych Vám jejich styl složitě popisoval, raději si vyslechněte ukázky tvorby na bandzone.cz/zapomenutaminulost, případně pro vstřebání dalších informací navštivte její oficiální stránky zapomenutaminulost.com.

Již toliko jednu důležitou poznámku na závěr: pokud jsem správně pročítal historii kapely, má za sebou jedno demo, a v současné době chystá první CD. Budu tedy ve střehu a uslyšíme!

Posléze nastoupila hlavní hvězda večera, brněnská skupina STEJŠN. Tahle čtveřice je snad vždycky ve vynikající formě, s níž do lidí sype svůj svěží, šťavnatý, šlapavý a vtipný, moderní hard rock, včetně megahitovek jako Prodavačka večerníků, Brněnský labužník nebo Září (přátelé, díky za osobní věnování!). Bavil jsem se opravdu výborně, a tentokrát jsem se skutečně mohl pořádně odvázat, protože fotky dělal Obrazekwebmaster Míťas, a já měl tudíž ruce volné na lotroviny rozličné, jako je např. pivo, hrození, tanec s židlí a tak podobně. Také díky tomu, že jsem snímky nepořizoval já, se tentokrát opravdu povedly, což jste už určitě zjistili v rámci naší Fotogalerie, která přibyla již minulý týden, zatímco report smolím teprve teď.

A opět jsem se mohl nechat fascinovat různými věcmi, jako slušivým kloboučkem a konečně zas pořádným hárem frontmana Luďka Savany Urbánka, tradičním stoickým výrazem basáka Mirka Tomšíka, sexy klávesami stejně obdařené, usměvavé Růženky Horákové (být baba s takovou postavou, taky bych byl vysmátej :-) anebo maximálním herním tělocvikem bicmana Martina Krejči.

Nezbývá než Stejšnu opět velice poděkovat za jeho koncert, ježto zážitek to byl maximální. Jediné, co mi jej pozvolna trochu zamlžovalo, byla nebezpečná starobrněnská jedenáctka MEDIUM, která do hlavy stoupala zcela neoblomně a nedala si říct, aby si vzala na paškál taky někoho jiného než mne. Hm, zřejmě jsem pod vlivem hudební produkce Stejšnu neprozřetelně zvolil velmi svižné tempo... :-)

A když jsme pak po skončení báječné hudby ještě v klubu potkali legendu brněnského black metalového podsvětí Mirka Horejska z Asgard, s nímž jsme  dali do noci pokec, bylo jasné, že dílo dokonáno jest.

Žádné veni, vidi, vici, ale: To jsem zase jednou vypadal, padal a dopadl. Naštěstí mám kolem sebe "hodné webmastery", kteří jsou mi oporou, a to doslova, i v chvílích nejtěžších, ve stylu hesla Odnést do taxíku a dom!

A poněvadž takováto zdařilá taškařice si mi příhodí vždy tak zhruba jednou za tři roky, tak už se moc těším nejenom na všechny ostatní koncerty Stejšnu, ale zejména na ten v roce 2012...

Přijďte taky, bude to jízda! :-)

Zdraví Dědek.

FOTKY JSOU ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář