Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.5. 2009 - Stejšn, Kentaur - Bigbít

5. 6. 2009
VELKÝ BIGBÍTOVÝ ŠOU

aneb

HÓDNĚ DOBREJ S(T)EJŠNKoncert / Stejšn, Kentaur / čtvrtek 28. května 2009, od 20 h. / Brno, klub Bigbít

Tak se nám Stejšni zhruba po čtvrt roce vrátili do klubu Bigbít. Stihli mezitím vydat druhé CD, a tak se měl člověk určitě na co těšit.

Ano, Stejšni jsou "moji koně", ale nebyli to ten den jediní koníci v klubu. Na pomoc jim totiž přišla brněnská skupina KENTAUR, s podtitulem Motonářez Brno, poněvadž všichni hudebníci jsou aktivními motorkáři.
Obrazek
Dle slov na bandzone.cz/kentaur hraje skupina, kterou jsem nikdy předtím neslyšel, nebo si toho alespoň nejsem vědom, převzaté i vlastní písně a její styl je označen jako speed-rock, případě prostě jenom jako rock.

V Bigbítu potěšili Kentauři přítomné osazenstvo např. covery od Turba (Chtěl jsem mít), maďarské Omegy, resp. Aleše Brichty (Dívka s perlami ve vlasech) anebo XIII. století (magická skladba Karneval). Já osobně jsem se docela odvázal při kabátovském Coloradu, ne proto, že bych Kabát nějak prožíval, ale tahle pecka v minulosti nechyběla na žádné naší bečce (myšleno v živém kytarovém podání), a připomněla mi tak nezapomenutelné časy mých studentských let. Navíc ta píseň má velmi zdařilý text, který prostě musí pobavit.

Zvuk byl už touto dobou výborný a známé bigbítové pecky, někdy v částečně zrychlené či jinak pojaté úpravě, vyznívaly v klubíku velmi dobře a jistojistě připravily dobrou rockovou pohodu pro následující, taktéž brněnský Stejšn; aspoň teda já jsem Obrazekbyl v pohodě fakt dost.

Kterak jsem již úspěšně naznačil, Stejšn do Bigbítu přivezl svoje jiščo horoucí, čili nové CD Pomotaná, a nebyl by Stejšn Stejšnem, kdyby nebyl ve všem originální, takže žádný křest se nekonal. I když...kapela svoje nové hudební miminko pokřtila vlastně muzikou samotnou, protože se pochopitelně hrály i věci "pomotané". Pardon, z Pomotané.

Stejšnovský set otevřela rozevlátá hitovečka Velký šou, a hrála se pochopitelně i spousta dalších šlágrů, z nového kotoučku dále například Kláda, Ráno, Pomalu dolů anebo nádherný ploužák (rozumějte, Stejšn a ploužák!) More nights - největší hit alba?. Naopak nezazněl druhý (anebo první?) největší hit alba, řízná šlapavá Xantypa (kolektiv byl dle vlastních slov unavený z předchozího náročného koncertního programu a údajně by tak rychlou skaldbu nezahrál :-), a ani přes moje úpěnlivé prosby se nekonala truchlivá balada Zvony nad městem (z čehož je aspoň plasticky patrno, jak si Stejšn váží svého ne největšího, ale nejmenšího a nejtlustšího fanouška :-))) .

Nicméně i přes tyto zjevné nedostatky :-) měl koncert obrovský šmrnc a bavil jsem se skvěle. Až tak skvěle, že se mi v průběhu produkce podařilo něco zcela neuvěřitelného, totiž že jsem málem přehlédl nepřehlédnutelného Libora Machatu z Kernu, který si evidentně spokojeně, tentokrát pouze posluchačsky, hověl při baru, a Obrazekprotože je to zjevně naprosto pohodové kořeň, tak mne naprosto pohodářsky pozdravil, což jsem mu vzápětí radostně opětoval - panejo, kdyby byly všechny hudební osobnosti takové lidské jako on, to by byl na světě hudební ráj.

A taky máme krásnou fotečku polovičky Stejšnu (včetně nejkrásnější drahé "polovičky" Růžičky) právě s Liborem, čímž Vám současně velmi ulehčujeme aktuální hlasování v Míťasově anketě nacházející se na našem webu trvale vlevo nahoře, kde zatím vítězí odpovědi veskrze špatné :-).      

A logicky se roztáčely i songy z debutové desky Objížďka - hity Prodavačka večerníků nebo moje milované Září, a tak všelijak podobně, a potom taky věcičky, který na žádné z obou jmenovaných desek nejsou, přičemž podrobný playlist zde vypisovat nebudu, protože si ho prostě nepamatuju.

V každém případě to byl moc krásný večer, kde jsme i výborně pokecali a celkově se měli všichni moc fajn.

Prostě jak uvozeno v titulku, byl to zkrátka hódně dobrej sejšn. Anebo Stejšn?   

Zdraví Dědek.

DĚDKOVY FOTKY ZDE
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář