Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krátké zamyšlení (nejen) nad sebevraždou Guse Chamberse

17. 12. 2008

Krátké zamyšlení (nejen)

nad sebevraždou Guse Chamberse

ObrazekGus Chambers nazpíval se skupinou Squealer jediné album, jedno z jejích nejtvrdších, Confrontation Street z roku 2006. Vystřídal letitou ikonu kapely, lídra, zpěváka, skladatele a textaře Squealeru Andyho - génia Andrease Hennera Allendorfera, který zahynul 16. 1. 2005 při autonehodě v důsledku náledí na vozovce.

Gus Chambers (na obrázku v popředí s černými brýlemi), mimo jiné zpěvák skupiny Grip Inc., v níž působil např. s Davem Lombardem, je také mrtev. Spáchal dne 13. 10. 2008 sebevraždu. 13. 10. - tak trošku magické datum ve vztahu k nové desce The Circle Shuts, kterou Squealer mezítím vydal s novým zpěvákem, Norbertem Vornamem. Ta v Německu vyšla 12. 9. letošního roku, čili na měsíc a den přesně před Chambersovou sebevraždou. Šílené "skóre" 12/9 : 13/10.

Snad není Squealer zakletý, i když co si myslet o tom, že oba jeho dosavadní zpěváci umřeli? A není všem roztodivným souvislostem konec.

Náledí, na kterém umřel Andy, se shodou okolností může v angličtině říct black ice, doslova černý led. Je už jen asi pouhá náhoda, že deska s názvem Black Ice od úplně jiné metalové ikony, AC/DC, vyšla oficiálně přesně týden po sebevraždě Guse Chamberse, totiž 20. 10. 2008.

Mne, jakožto člověka, který Squealer miluje, těší jediné - že tyhlety vazby nejsou zase až tak silné, aby neměly jednou skončit.

Dědek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář