Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sestava

6. 5. 2008
I. Původní sestava:

Ladislav Křížek - zpěv (ex-Citron)
Jaroslav Bartoň - kytara (ex-Citron)
Daniel Krob - kytary, sbor (ex-Arakain)
Karel Adam - baskytara, klávesové nástroje (ex-Moped)
Robert Vondrovic - bicí nástroje (ex-Arakain)

V této sestavě natočil Kreyson desku Anděl na útěku. Zanedlouho Vondrovice vystřídal Daniel Hafstein, později Kroba Libor Matějčík, oba z teplického Motorbandu.

Pro novodobou sestavu Kreysonu (viz níže) zůstali z té původní pouze Ladislav Křížek, bez nějž si Kreyson určitě nelze představit, a Jaroslav Bartoň.

Karel Adam dnes hraje v Abbandu, v němž donedávna působil i Dan Hafstein, tento se však od poloviny roku 2007 věnuje své kapele Mewa (v poslední době host na turné skupiny Kabát).

Robert Vondrovic se z hudby vytratil (Kreyson jej chtěl stejně jako ostatní bývalé členy pozvat na křest svého DVD, avšak údajně se mu nepodařilo na něj sehnat kontakt). Vondrovic se mihl jako pozvaný ex-člen na posledním koncertě Arakainu s Alešem Brichtou a jeho přítomnost je zaznamenána na DVD Dvacet let natvrdo.

Daniel Krob se věnuje hudbě pouze příležitostně.


II. Současná sestava

Ladislav Křížek - zpěv
Jaroslav Bartoň - kytara (koncem roku 2008 skupinu opustil)
Radek Kroc - kytara (ex-Ferat)
Luděk Adámek - baskytara (ex-Vitacit)
Zdenek Pradlovský - bicí nástroje

Železné jádro Kreysonu tvořené duem Křížek - Bartoň tedy vydrželo.

Za účelem nalezení nové sestavy byl v roce 2006 vyhlášen oficiální konkurz, z něj však vzešla jen část obsazení.

Radek Kroc se sice konkurzu zúčastnil, ale s Laďou Křížkem již předtím absolvoval akustické turné Nejde vrátit čas?, z nějž vzešlo vynikající stejnojmenné CD. Z výběrového řízení vzešel taktéž nový bubeník.

Luděk Adámek s Křížkem spolupracoval jednak v 2. pol. 80. let ve Vitacitu a dále na třetí desce Kreysonu Elixír života i na profilové desce Klíč k mé duši, konkurzu se účastnit nemusel.

Novodobou sestavu Kreysonu tvořil zpočátku ještě třetí kytarista Honza Kirk Běhunek ze skupiny Seven, ten se však po natočení DVD rozhodl Kreyson opustit.

Koncem roku 2008 skupinu opouští i kytarista Jaroslav Bartoň. Skupina údajně po svých členech chtěla, aby opustili všechny projekty, ve kterých kromě Kreyonu působí, a věnovali se pouze Křížkovu bandu, což se v případě Jardy týkalo Citronu a dvou dalších skupin. Jarda Bartoň to odmítl, proto z Kreysonu odešel a v současné době mimo jiné připravuje s Citronem novou desku.
 
Kreyson se zatím rozhodl hrát s jedinou, Krocovou kytarou. Během poměrně krátké doby tak počet kytar v Kreysonu klesl z unikátních tří na neméně překvapivou jednu jedinou.

Dědek.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zdeňa Pradlovský

(Ygnor, 8. 3. 2010 18:48)

Stran Zdenála.. Myslím, že by mohly být zmíněny alespoň některé z jeho předešlých kapel. Metalové scéně názvy Shaark a Urschullum rozhodně nejsou cizí. A blues-rockové Pokusy jsou neméně kvalitní perličkou.

XxX

(Karda999@seznam.cz, 15. 4. 2009 23:33)

Kreyson je moje nejoblíbenější skupina....Láďu obdivuju snad od doby kdy jsem se narodil....a jinak aktuálně hrajou v sestavě Křížek,Kroc,Adámek,Prádlovský...Jarda odešel...