Jdi na obsah Jdi na menu
 


Promo singl k nové desce Kreysonu!

25. 6. 2011

 

kreyson---promo-singl.jpg

Skupina Kreyson, hrající ve složení Láďa Křížek – zpěv, Radek Kroc – kytara, Peter Boška – kytara, Luděk Adámek – baskytara, Zdenek Pradlovský – bicí nástroje, představuje svoji novou desku – promo singl k novému albu, které vyjde v roce 2012. Singl, vycházející v roce 2011, tak nese poněkud originální název „Promo singl new CD 2012“.  

Kotouček obsahuje celkem tři zbrusu nové nahrávky – ploužák Ztrácím, vypalovačku Kde se

 touláš a rádiovou verzi Ztrácím. Tento počin, který bude oficiálně pokřtěn mj. během vystoupení kapely na prestižním festivalu Masters of Rock ve Vizovicích (16. 7. 2011), by měl být v brzké době k dispozici prostřednictvím oficiální distribuce (jakmile dorazí do Brna, budeme Vás samozřejmě informovat). Ještě před oficiálním prodejem byl singl zdarma rozeslán všem členům fanklubu Kreysonu, a to nejen v rámci České republiky, ale též na Slovensko. 

Poměrně dlouhé ukázky písní (cca polovina skladby), které podle mého názoru svou atmosférou velmi dobře navazují na duch tvorby, jíž se Kreyson, resp. Láďa Křízek proslavil, totiž na alba Anděl na útěku, Zlatej chlapec a Křižáci, lze vyslechnout na webu Kreysonu (viz odkazy níže; a propos, přátelé, proč to máte tak „schované“ v sekci Diskografie???).  

Zajímavý je rovněž obal, který evidentně vychází z designu nejúspěšnější kreysonovské placky, totiž právě Anděla na útěku (proslulé červenožluté logo, černý podklad). 

Nové CD jedné z nejúspěšnějších českých metalových kapel vyvolává již nyní spoustu reakcí. Umírněnější (a pochvalnější) diskusi si můžete přečíst na internetových stránkách kapely (do diskuze zde mají přístup pouze zaregistrovaní členové fanklubu), tu bouřlivější najdete na webu Citronu. A právě tady lze číst i příspěvek účastníka nickem „intin33“, pod který se rád podepíšu: 

„Nevím, proč tady pořád svádíte nějaký bitvy jestli Kreyson nebo Citron, já mám rád oboje. Buďte rádi, že v dnešní době něco vychází.“

Důležité odkazy: 

Ukázky z CD
Diskuse (Kniha návštěv) – Kreyson.
Diskuse – Citron
Video Rockové hradby 2011 (v čase 3:48 ukázka nové skladby Kde se touláš): 

Faktografické údaje o CD: 

Promo singl new CD 2012

01. Ztrácím (hudba: L. Křížek, R. Kroc / text: L. Křížek) 4:10
02. Kde se touláš (hudba a text: L. Křížek) 4:33
03. Ztrácím (rádiová verze) 3:07

Producent: L. Křížek / Zvuk: J. Pletánek / Hudební režie: L. Adámek / Nahráno ve studiu Kreyson, studiu Pavouk 2011. 

Referoval Dědek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář