Jdi na obsah Jdi na menu
 


Info: 27.11.2010 - Power Metal Blast vol.8 - Brno, Favál

10. 11. 2010

27.11.2010 - Brno, Favál
POWER METAL BLAST vol. 8
KREYSON, EAGLEHEART, SAMHAIN

blast8.jpgStává se již tradicí, že s příchodem podzimu si na brněnském Favále dávají dostaveníčko melodicko-metalové kapely v rámci Power Metal Blastu. Jeho letos již osmý ročník je nachystán na 27.11.2010 a pořadatelé opět lehce poupravili scénář. Tentokrát nedojde na zahraniční hosty, zato se však vedle již osvědčených mladých tváří objeví i legenda domácího metalu. Co nás tedy poslední listopadový víkend v Brně čeká?

Novopačtí SAMHAIN, kteří svoje nadějné působení na metalové scéně prozatím završili vloni vydaným debutovým CD „The Ark Of Eternity“. Skladby z precizně vymakaného koncepčního power speedového alba od té doby vytrvale prezentují na koncertech, při kterých se šestice v čele s půvabnou zpěvandulí Veronikou potkala na jednom pódiu třeba s italskými Elvenking, či legendární slovenskou Metalindou. A uvidíme, jestli na Power Metal Blastu dojde k zopakování famózního live duetu „Revelation Of The Question Of Why“ s výpomocí kolegů z Eagleheart, který zazněl před rokem (téměř na den přesně) na bouřlivém křtu zmíněného CD.

I stálý účastník Power Metal Blastu, již zmínění brněnští EAGLEHEART se mohou pochlubit bohatými koncertními zkušenostmi. Stát po boku takových veličin, jako jsou André Matos, Blaze Bayley, španělští Dark Moor, italští Elvenking či němečtí Lanfear, se jen tak někomu nepodaří. Eagleheart jsou momentálně jednou nohou už zalezlí ve studiu a finišují s přípravou následníka skvělého alba „Moment Of Life“. Díky tomu je nutno počítat s tím, že se orlíci na chvíli stahují z koncertních pódií a Power Metal Blast je na nějakou dobu poslední příležitostí spatřit jejich živou koncertní show, nabitou energií, vypjatými výkony i typickým humorem.
 

Představovat kapelu, která obstará finále osmého Power Metal Blastu je nošením dříví do lesa. Vždyť letos je to již dvacet let, kdy KREYSON natočili své debutové album. Kapela, která svoje nejlepší léta prožila v první polovině devadesátých let, v současnosti úspěšně navazuje na své tehdejší působení, a to zejména zásluhou nepřeslechnutelného Ládi Křížka, který i po tak dlouhé době je ve famózní hlasové formě a na současná vystoupení Kreysonu se ze všech stran hrnou superlativy. Co může být pro metalového fanouška příjemnější, než po mladé krvi zavzpomínat na zlatá metalová léta s Čarovnou nocí, Skalpem či Andělem na útěku?

A tak jste všichni srdečně zváni 27.11.2010 do Brna na Favál!

eagleheart.eu
samhaincz.cz
ladakrizek.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář