Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konec Kernu

24. 1. 2008
16.1.2008
Vážení přátelé !
Kapela Kern ukončila k datu 31.12.2007 svoji činnost. Jak jistě většina fanoušků ví, soubor začal cca před 4-mi roky fungovat v původním složení, které není třeba nyní jakkoliv specifikovat, neboť je zřejmě všem notoricky znám. Kapela uspořádala tzv. „Remember Tour“- tzn.vzpomínkové tour na rané období kapely z let 1983-1990.

Muzikanti schválně volili tvorbu z tohoto období a možno říci, že program, byť s menšími obměnami hráli doposud. S jakým úspěchem a ohlasem u vás-fanoušků kapely se naše snažení realizovalo, necháme pouze na posluchačích. V původní verzi měl být návrat na pódia krátkodobějšího charakteru, v podstatě šlo o uspořádání několika koncertů v ČR. Naše snažení začalo velice úspěšným koncertem ve Šlapanicích u Brna, kterého se zúčastnilo cca 3 tisíce fanoušků. Poté kapela odehrála několik dalších vystoupení, vydala živé CD a DVD. Celá tato anabáze nakonec trvala déle, než jsme sami předpokládali. Když zhodnotíme s odstupem času činnost kapely, tak můžeme dokonce směle říci, že zmiňované „Remember Tour „ bylo záhodno ukončit již někdy na začátku loňského roku. Kapela několikrát pozměnila Play list, ovšem vždy šlo o změnu v rámci starších či novějších alb. Myslíme si, že současná doba patří jednoznačně k době, kdy se naprosto skvěle daří rockové muzice v našem státě. Fanoušci jsou velice vnímaví, chápající a také samozřejmě nároční. Je proto jasné, že těmito „vlastnostmi“ jsou vybaveni i fans Kernu.

Nám je tato situace jasná a museli jsme volit jednoznačné stanovisko co se týče další činnosti kapely. Možností v tomto případě není mnoho, v podstatě pouze dvě. Buďto činnost ukončit, neboť nejde donekonečna hrát dokola starý repertoár nebo udělat nové CD a hrát dál. Členové kapely se rozhodli, a to už v polovině loňského roku, pro ukončení činnosti.

Není třeba se nějak unášet v hodnocení tohoto kroku nějakými dohady, falešnými spekulacemi atd. Myslíme si, že už na stránkách tohoto webu proběhly desítky diskuzí ať plodných či neplodných na téma kapely jako takové, další tvorby atd. Bylo nám již dávno jasné, že nelze stavět na starém repertoáru. Kapela se několikrát pokoušela o novou tvorbu ale bezúspěšně. Materiálu bylo vždy dost, ovšem v současné době jsme prostě nenašli společnou řeč. Nemyslíme si, že by šlo o nějakou výjimečnou záležitost. Takovýchto kapel je u nás i ve světě desítky a myslíme si, že je lepší nevydávat raději nic, než desku špatnou a podprůměrnou.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem fanouškům za jejich přízeň a také i všem kritikům za někdy přínosné a někdy nepřínosné příspěvky na náš web. Nutno poznamenat, že ani skalní fans na straně jedné a ani nejtvrdší odpůrci kapely na straně druhé naprosto neovlivnili tento krok kapely.
S pozdravem „ROCKU ZDAR „ kapela Kern

ZDROJ: kern-remember.com
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář