Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elektronická petice za obnovení činnosti Kernu

2. 7. 2008

AŤ ŽIJE KERN!

ELEKTRONICKÁ PETICE ZA OBNOVENÍ ČINNOSTI KERNU

Pod názvem „Ať žije Kern!“ jsme se rozhodli na tomto místě spustit tzv. elektronickou petici za obnovení činnosti Kernu. Každý, komu je stejně jako nám líto, že skupina Kern dne 19. ledna 2008 ukončila svoji činnost, má možnost podpořit zde - formou odpovídajícího příspěvku v sekci Komentáře - myšlenku, že Kern by měl obnovit svoji činnost. To je základní teze projektu.

V příspěvku pak můžete vyjádřit i svůj názor, zda by se tak mělo stát výhradně s Jaroslavem Albertem Kronkem, anebo případně i s jiným zpěvákem, každý se může vyjádřit, zda by mu stačilo i třeba pár koncertů do roka, může napsat, zda by chtěl nové skladby nebo by postačovaly staré hity, můžete napsat cokoliv, co s obnovením činnosti Kernu souvisí.

Tento projekt má jediný cíl a věříme, že jej bude dosaženo – ukázat, že Kern nám všem strašně moc chybí, a vrátit jej na koncertní pódia, kam vždycky patřil. Čím více bude v Komentářích příspěvků, tím větší bude naděje, že se Kernu naživo opět dočkáme. Elektronická petice není časově omezená – poběží, dokud nesplní svůj účel.

Těm z Vás, kteří se rozhodnou svým příspěvkem projekt podpořit, předem velice děkujeme.

S příznačným pozdravem „Ať žije Kern!“ Vaši tvůrci webu

Mitas a Dědek.

_____________________________________________________________________

aktualizováno: 22.5. 2012

KERN ŽIJE!

Jelikož od 14. 5. 2011 skupina KERN pravidelně vystupuje, je načase naši petici, v níž již slovo „ať“ jest nadbytečným, definitivně uzavřít. Děkujeme, děkujeme, děkujeme Vám všem, totiž jinými slovy řečeno, děkujeme Vašim takřka pěti stovkám příspěvků (konkrétně 483), jimiž jste skupinu KERN poslali zpět na koncertní pódia. Ano, s jiným zpěvákem, a s jiným basákem, ale to už je osud dějin. Aktuální info ohledně legendy českého melody metalu můžete nadále sledovat zde: kern-remember.com.

Vážení metaloví přátelé, ano! Komentáře tedy ukončeny. ...ale pouze zde, čili v tomto článku. Rubrika KERN jako taková valí dál.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Hrajte

(Hana, 22. 7. 2010 14:10)

Jsem ročník 71, musím souhlasit s již zde napsaným příspěvkem: "dejte to zase dohromady a zaplntě tu díru co tu po váz zbyla a nikdo jiný na ní nemá......"

Poděkování

(Dědek, 20. 7. 2010 21:52)

Jo a ještě jsem zapomněl na jedno:

DĚKUJEME MOC CHOBOTOVI A VŠEM OSTATNÍM ZA UNIKÁTNÍ PŘEKONÁNÍ HRANICE 400 PŘÍSPĚVKů PETICE KERN.
Toto je jen malé poděkování - až se vrátí webmaster, rozjedeme to ještě více :-). Ještě jednou, Kerňáci, obrovské díky. Jenom díky tomuto ještě zbývá naděje, že KERN OPRAVDU BUDE!!! A TO JIŽ BRZY!!!
Za web Metal-Line děkuje zatím osamocený Dědek.

Reakce

(Dědek, 20. 7. 2010 21:43)

Chobote, upřímně se přiznám, že o tomhle internetovém odkaze vím. Mám však jisté pochybnosti o tom, zda je skutečně správný. Jarda Kronek výslovně v jistém rozhovoru (tuším že to bylo regionální vydání MF) po skončení Kernu říká, že František Janeček byl producentem desky ...od narození. Svého času psal o FJ i Petr Janda, když popisoval nahrávání Kernu v rámci edice Rockmapa. Ano, Pavel Bauer a Peter Tomčány jsou pravděpodobně smyšlené pseudonymy, ale přiznám se Ti, že mne to je docela jedno, kdo se za nimi skutečně skrývá (zdali Janeček a Barták - á propos, z formálně-právního hlediska to není nikde veřejně potvrzené). Já se snažím řídit tím, jak se mi muzika líbí, anebo jak se mi nelíbí. Deska ...od narození je podle mne SKVĚLÁ, bez ohledu na autorská práva, jedna z nejlepších, jaká tady ve svém žánru vznikla. Toť vše, co k tomu mohu říci.
Každopádně, díky moc za perfektní zájem.
Zdraví Dědek.

Kern Od narození...

(chobot, 19. 7. 2010 8:21)

Ještě k diskusi nad debutovým albem Od narození....
Našel jsem zajímavý odkaz http://www.popmuseum.cz/exhibit/data/2009/katalog_devetaosm.pdf?PHPSESSID=7c0bdc53ed9e56077c99264eb6881bff
Strana 18 - možné vysvětlení.

CD 1985

(chobot, 18. 7. 2010 22:41)

Zdar Dědku, předně musím smeknout před Tvými příspěvky a recenzemi. Tvoje slovní obraty a popis atmosféry koncertů, i písní různých interpretů jsou super. O CD se určitě přihlásím.
Víš co mě zaráží? Stále častěji se většina z nás vrací ke starší tvorbě mnohdy už zapomenutých kapel. A stejně tak mnoho kapel obnovuje svoji činnost. Někdy jen proto, aby oprášila svoje staré hity, někdy i přicházejí s novými věcmi. Viz Titanic, i Tebou zmíněná ExArgema, Kreyson,Citron a další a další. Jakoby s koncem socialismu, kdy je možné se svobodně projevovat došly nápady a chuť hrát a tvořit. Zajímal by mě Tvůj názor na tento současný fenomén. Měj se.

Vzkaz pro Kern

(sviha2, 18. 7. 2010 19:10)

Jsem ročník 64. Nikdy jsem nebyl na jejich koncertu, nikdy jsem je neviděl naživo. Marně hledám dostupnost jejich CD. Přesto se mi jejich písničky vryly hluboko do srdce. Kern bez Kronka by bylo, jako Queen bez Mercuryho. Umírám - a snad jen jejich songy mě můžou vrátit do života. I kdyby se nevrátili, tak díky za ty krásný roky s vaší muzikou.

Muzikant

(Mandel, 16. 7. 2010 8:24)

Hele chlapi z Kernu,tím,že odešel Kronek svět nekončí a točí se dál. Jasný,je to frontman a citelná ztráta,ale každý je nahraditelný a muzikantem se člověk narodí proto,aby hrál,tak prosím hrajte.

Zdar, Chobote!

(Dědek, 15. 7. 2010 21:16)

Ahoj, Chobote,
za tenhle příspěvek Ti opět moc díky. Naprostej souhlas s tím, že první deska Kernu měla být úplně jiná! Ano, sestavená ze starých hitů, měla vycházet z původního dema. To se bohužel nepodařilo. Svým způsobem to výrazným způsobem ovlivnilo celou historii Kernu, to je pravda. Bohužel tam ovšem byly i další faktory, které nemohl ovlivnit nikdo.
Dál nevím, co psát, snad jenom to, že DEMO KERN 1985 zůstává otázkou, na niž dosud nebyla vyřčena odpověď. Ale brzy bude, protože to nemůže být jinak. Zdraví Dědek.
P.S.: Za těch 15 km, co jsi ušel (trumfl jsi nás, my jsme to v 1988 měli z Tuřan do centra nějakých pouhých 7-8), se pak u nás přihlas právě o to CD Kernu Demo (pokud to skutečně vyjde, ale já věřím, že ano).

Zdar Dědku

(chobot, 15. 7. 2010 7:41)

Ahoj Dědku,
Ne, samozřejmě že k mým oblíbencům nepatřila jen Ex, i když mě dost zklamal styl komunikace na jejich webu, Kern byl samozřejmě velkou legendou, byl to parádní bigbít a je pravdou, že na již zmíněných deskách byly i dobré věci, jen (podle mého názoru) je škoda, že jako první LP deska nevyšla sestavena ze satrých osvědčených hitů - Avantýry atd. Potom kdyby následovalo od narození, Lovci žen atd. tak už by to bzl přirozený vývoj. Jinak s Kernem jsem zažil spoustu zážitků. Nezapomenutelný byl koncert 1988 v Hustopečích u Brna, kam jsem zamířil, jenomže jsem se špatně podíval na odjezd autobusu (poslední jel okolo 23.00, ale pouze liché týdny a zrovna byl sudý...((-: Tak jsem si to krásně odšlapal domů po svých 15km. To byly zážitky.

Kerniii hrajtééééé!

(Ivana Kopecká, 14. 7. 2010 19:32)

Je mi 42, a Kerny mám dodnes moc ráda. Hrajtéééé, Kerni, ještě!!!

Ať žije KERN

(Šárka, 14. 7. 2010 14:42)

Blízko nás místo máš, jít domů teď-s tím se NEPOČÍTÁ!

Kern

(Pavel Šatánek, 13. 7. 2010 12:26)

Přál bych si aby toto jedinečné seskupeni,které Kern je se dalo opět dohromady:-)čauky.

Kerni neblbněte

(Aleš, 12. 7. 2010 12:40)

čau kluci tak tu máme sezónu rokáčů tak prosím za všechny aspoň jeden jedinej koncertík.Moc prosíme.

Když Albert trucuje

(Bony, 11. 7. 2010 12:52)

tak nezbývá, než se poohlédnout po jiném zpěvákovi.

Kluci,jedem!

(Sisinka, 11. 7. 2010 7:58)

Určitě bych uvítala staré i nové pecky od Kernu,zpěvák je dost důležitej,ale ne nenahraditelnej.Takže Kluci jedem

Návrat ?

(Kim, 8. 7. 2010 13:38)

Všichni,kteří přispěli určitě touží po návratu Kernu.Já samozřejmě taky.Ale nic už nebude jako dřív.Zdá se,že J.A.Kronek by se nevrátil,má svoji novou kapelu a jiné představy o muzice.Ikdyž Kern je spojený s Kronkem,tak si myslím,že každý se dá nahradit.Pár koncertů během roku by neuškodilo,ať už je tam Jarda nebo jiný zpěvák.Ideální by byla pro koncert kombinace - KERN,REGON,TITANIC. Co takhle sejít se chlapi někde u piva a probrat to?Třeba byste se domluvili aspoň kvůli nám-fanouškům!! :-)

Srdce

(Pedro, 7. 7. 2010 12:47)

Kern to je legenda v našem rockovém srdci, tak by mohly znovu obživnout a ty naše srdce pořádně rozpumpovat.

KERN = jádro

(Ladič, 28. 6. 2010 23:50)

KERN je přece jádro, pecka, podstata, podstatná část, trn, základ a i pro mně to byl základ v roce 1987 první živá rocková kapela na kterou jsem si tenkrát zahrozil. Borci rozjeďte to zaze jako před lety.

Hr, do práce

(Budějice, 28. 6. 2010 15:02)

ať už to zase duní , pokud možno ve staré sestavě.

Co dodat

(Martin, 26. 6. 2010 12:56)

Tahle skupina je v me hlave od mého ranného mladí.Ještě někde bych doma dokonce našel nahrávky z TV na Tak zvaný kotoučový magnetofon.Nedávno mi zazněli v mé makovici jejich tony.proto se připojuji.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »