Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník Blesk zmiňuje v roce 2009 skupinu KERN

7. 6. 2009
Ačkoli skupina KERN - i přes vytrvale vyjadřovanou přízeň fanoušků - stále naživo nevystupuje, mediálně je pořád zajímavá. Po dvou kompilacích z konce roku 2008, Rockové balady a Rockové hity, na nichž se Kern účastnil písněmi Zapomenutí muži, ObrazekChráněný žít a Silnější než já, se o této skupině zmiňuje deník Blesk v rámci aktuálního dílu svého seriálu "O tom, jak jsme žili" aneb "20 let od revoluce! (1989 - 2009)", v článku nazvaném Rock vyhnal Šmouly.

V čísle Blesku z 6. června 2009 se píše: "Šmoulí mánie u nás před dvaceti lety vrcholila", a pokračuje: "Tím, kdo konečně srazil Šmouly po půl roce k zemi, bylo duo Karel Černoch a Peter Dvorský s písničkou Láska prý. Desítku nejlepších květnových singlů roku 1989 ale jinak totálně obsadil pořádný big beat. Druhými nejprodávanějšími byli rockeři z Kernu, čtvrtí Arakain a do desítky nejlepších se vešel i Vitacit. Fanoušků big beatu bylo požehnaně, představovali totiž revoltu vůči režimu."

V tomto kontextu se jeví více než smutným, že skupina Kern stále nehraje. Zpráva o obnovení jeho činnosti by určitě v české veřejnosti zapůsobila jako blesk z čistého nebe, vždyť Kern měl (a pochopitelně stále má) hity jako hrom.

Kdo si chce přečíst celou internetovou verzi článku, z nějž jsme právě citovali (internetová a tištěná verze se liší), má možnost zde.

Ať žije Kern!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vraťte se !!!

(Jájina, 30. 12. 2009 2:12)

Kern mě vrací do dob mého mládí. Mám jejich desku Exploze snů - super !!!
Bylo by prima je zase slyšet.

To Bodie99

(Míťas, 27. 8. 2009 13:38)

Zdravím, jediná stránka která píše o Titanicích jsme my. :) Na jiných stránkách se nic pořádnýho o nich nedozvíš. Ale mylsím si, že mi těch informací nemáme zrovna málo. Jinak na začátku září má vyjít remasterované 2CD Metal Celebration více zde: http://www.metalmitas.estranky.cz/clanky/titanic

Kerni

(Bodie99, 27. 8. 2009 12:30)

JJ, tak tahle kapelka byla kultovní a jsem moc rád, že jsem byl na jejich koncertu. Je to prostě klasika, která nyní chybí. Marně se pokouším na netu dohledat i další kapelu ze zmiňované doby a to Titanik. Tuhle kapelu jsem měl svého času nahranou na kazetě, která bohužel už dosloužila. Nevíte o nějakém zdroji, kde bych mohl získat víc informací?