Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report z koncertu v Olmbramovicích 26.7.

5. 8. 2008
NA KONCERTĚ I MIMO BRNO

aneb

TO NEJLEPŠÍ NA ZAČÁTEK


ObrazekSobotní vesnický večer zahájili všem dobře známí brněnští Eaglehearti. Zahráli pecky ze  svého nejnovějšího CD. Bohužel se nedostalo na hitovku jejich mini CD Black Sun se stejnojmenným názvem, kvůli časovému vymezení na hraní, které bylo podle mě velmi krátké. Podle mého názoru Eagleheartům uškodilo také to, že koncert zahajovali, protože v té době ještě nebylo moc diváků. Ovšem kluci to vzali sportovně a zahráli co mohli.

Když sem zjistil, kdo bude hrát jako druhý byl sem překvapen. Byla to Salamandra  a tím se také vyčerpala zásoba mých nejoblíbenějších kapel na tomto mini – festu. Salamandru není třeba mnoho představovat. Ostravská speed metalová kapela se dokonce nedávno objevila jako účinkující kapela na Masters Of  Rock a na podzim je čeká řada koncertů se švédským Sabatonem a bývalou zpěvačkou Nightwish Tarjou Torunen. Divácká kulisa ze výrazně zvětšila a zvláště při otvírací písni Orin nebo Legacy of the Heroes a War of Evils se dobře pařilo =). Zahráli si to svoje, ale dobrý svoje a už museli z pódia, na které už se hrnuli Poděbradští Rimortis.

Musím se přiznat, že tvorbu Rimortis neznám do detailů, ale vím, že otvíracím songem nebylo nic jiného než Zvony fantazie, zpracovaný také jako videoklip, který se dá stáhnou na stránkách Rimortis (rimortis.cz). Po mnoha skladbách přišli další mě známé skladby Černý kůň a Vesmírem plout. Titulní skladba z jejich nejnovějšího cédéčka. Na závěr ještě zahráli předělanou písničku od Karla Kryla. Po koncertě ochotně podepisovali plakáty, které jsme dostali u stolku s tričkama, cédama atd.

Obsazení prvních tří kapel se velmi nápadně podobalo obsazení na koncertě v Brně na Melodce, při Faces Of Live tour 2008, takže jsem je již dobře znal. Však také neviděl a neslyšel jsem je poprvé. Následující kapely byly pro mě vekou neznámou.

ObrazekNightwish revivel byly dobrou českou kopií těch findských. Zahráli spoustu spíše starších, ale za to dobře známých písní jako například píseň Nemo, Wishmaster apod. Na diváky si nemohli stěžovat spolu s Rimortis jich měli nejvíc.

Firezone mě svojí tvorbou moc nenadchly, ale reputaci si zpravili když zahráli songy jako Breaking The Law od Judas Priest nebo I Want Out od německých Helloween. Zahráli i skladby od Metallici, Megadeth, Ruining Wild nebo Iron Maiden. A taky mě mile překvapilo, že na žádost posledních cca 30 tančících metalistů přidávali písně jednu za druhou.Aasi by hráli klidně dál, kdyby je nezastavili počadatelé, kteří už chtěli akci ukončit.

Mitas
Jinak  fotky si můžete prohlídnout ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentář Petry

(Mitas, 6. 8. 2008 12:00)

Tak sem dohledal ten petřin komentář a mám ho. Našel sem ho v emailu. Petra psala:

Lehce zaujatý report s faktickými chybami, ale budíž. Rimortis je ženského rodu, takže na stránkách Rimortis, ne Rimortisu.

Omluva Petře

(Mitas, 6. 8. 2008 11:41)

Zdarec omlouvám se Petře za to vymazíná jejího článku ale buhužel když sem opravoval článek jak mi poradila, z technických důvodů serveru estranek kde sou i moje stránky byl vymazán její komentář a změnilo se datum vložení článku na tento web. Proto se Petře omlouvám a prosím jestli by článek mohla napsat ještě jednou. Díky + tu chybku sem už opravil...