Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie Eagleheartů

29. 1. 2008
Počátek brněského Eagleheart sahá až do roku 2000, kdy se přes inzerát seznamují Michal "Mike" Kůs (g) s Tomášem Cafourkem (g) a začínají hledat spoluhráče pro založení metalové kapely. Ke konci roku 2002 se k nim připojuje basák Lukáš Jiříček, a tak vzniká Guardians – první a poslední předchůdce Eagleheart. V průběhu hledání bubeníka a zpěváka zatím trio zpracovává několik skladeb ze staršího repertoáru svého největšího vzoru - Helloween. Začátkem roku 2003 do kapely přichází Stanislav Navrátil (d), vznikají první dvě původní skladby (Life Goes Fast a instrumentální Out Of The Time) a dochází ke změně názvu na údernější Eagleheart. V létě stejného roku přichází na hledaný post vokalisty Karel Palát, který svého času působil například v Nemesis, kapela se ještě více soustředí na covery Helloween. Zanedlouho poté však dochází k první personální změně, když Jiříčka střídá Jiří "Wágner" Fiala.

Kapela pak absolvuje první dva minikoncerty na Domečkovském festiválku na podzim 2003. Začátkem roku 2004 odchází po osobních i hudebních neshodách se zbytkem kapely bubeník Stanislav Navrátil do nu-rockových WooDoo. Nabídku na uvolněný post bubeníka Eagleheart přijímá Zdeněk "Smrt" Vémola, známý z doom-metalové smečky Death Sentence. Eagleheart se pak na půl roku zavírají do zkušebny, upouštějí od skladeb Helloween, z jejichž repertoáru si ponechali pouze hitovky I Want Out a Dr. Stein, a soustředí se výhradně na vlastní tvorbu. Ke konci léta kapelu ze zdravotních důvodů opouští zpěvák Karel Palát, kterého u mikrofonu prozatím nahrazuje Mike. Až v únoru 2005 se po delším hledání vokalisty k Eagleheart definitivně připojuje zpěvák Vojta Šimoník.

S Vojtem u mikrofonu pak Eagleheart v průběhu roku 2005 nahrávají své první mini-CD Black Sun, které je pokřtěno na akci Power Metal Blast v brněnském klubu Favál. V létě 2006 sklízí Eagleheart úspěchy na festivalech v Lipnici a na Slovensku, kde hráli mj. také GammaRay, Primal Fear nebo Heed. Pak ale z kapelu opouští zpěvák Vojta Šimoník, aby se za půl roku vrátil. Tím ale eskapády v sestavě kapely nekončí, protože v březnu 2007 odchází i zakládající člen, kytarista Tomáš Cafourek, který se rozhodl upřednostnít svá studia. Na jeho místo téměř okamžitě nastupuje kamarád kapely, mladý talentovaný kytarista Martin "Metalika" Klekner ze zpřízněných Flowerwhile.

V nové sestavě Eagleheart dosáhli zatím svého největšího úspěchu, když v dubnu 2007 zvítězili v soutěži Demoparáda rádia Student a získali tak týdenní pobyt ve studiu WaveRecord. Tím byl odstartován proces vzniku první dlouhohrající desky Moment Of Life, která kromě studia WaveRecord, kde se nahrávaly kytary a basa pod dohledem Georgi „Džora“ Encheva, vznikala také ve studiích Sklep, kde se nahrály bicí, a Shaark kde proběhlo nahrávání zpěvů a finální mix a mastering desky. V lednu 2008 kapela podepisuje smlouvu s brněnským labelem Metal Swamp. 10.3.2008 pak vychází deska Moment Of Life, na jehož podporu jede Eagleheart společně s kapelou Salamandra turné po ČR.ZDROJ: eagleheart.eu
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář