Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové CD Citronu se jmenuje Bigbítový pánbů !

26. 4. 2010
Skupina Citron již na svém oficiálním webu citron-group.cz zveřejnila dlouho žádané bližší informace týkající se nové desky. Ta se bude jmenovat podle již delší dobu na koncertech úspěšně hrané skladby Bigbítový panbů, s podtitulem Gods of Rock. Současně formace představila titulní stranu obalu a kompletní tracklist, který čítá deset písní a dva bonusy:

Obrazek01.    Jen se hýbnout (dříve na koncertech hraná pod názvem Zkus se hýbnout)
02.    Kurtizány
03.    Bigbítový pánbů
04.    Rock’n’roll démon
05.    Bigbít
06.    Spěchej lásko má
07.    Zpověď
08.    Hroší kůže
09.    Zlodějka spánku
10.    Smíření
Bonusy:
11.    Moje noční filmy (k této skladbě poznámka níže)
12.    Bigbítový pánbů (piano verze)

Poznámka: Skladba Moje noční filmy vyšla doposud pouze jako součást CD kolekce Rockové balady firmy TOMMÜ Records v říjnu 2008 - jedná se o předělávku starší vlastní písně Citronu z oficiálně nikdy nevydaného alba Obratník raka; tato píseň svým původem z roku 1981 se tehdy jmenovala Život ve filmu. Hudbu složil kytarista Jiří Schmutz a text Pavel Vrba, ve své době ji nazpíval Vladimír Kubala, ale v aktuální nahrávce zpívá samozřejmě Standa Hranický.

Zajímavostí také určitě je, že dvě pecky Citronu (Rock’n’roll démon a Zpověď) otextovala bývalá zpěvačka skupiny Krleš Lucie Roubíčková.

Již dnes si můžete poslechnout skladbu Rock’n’roll démon z pilotního singlu na bandzone.cz/citron. Deska bude pokřtěna v pražském klubu Hard Rock Café dne 5. května 2010 a vzápětí by měla být k dispozici v běžné distribuční síti.

Navíc v příštím čísle časopisu HardRocker by měl vyjít rozhovor s kytaristou Citronu Jardou Bartoňem, týkající se právě nové desky, včetně fotografie Citronu na titulní straně.

Další informace k této mimořádné události českého hard rocku lze nalézt na shora uvedených stránkách, anebo i v našem dřívějším článku
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

citron

(olča, 14. 5. 2010 10:04)

no konečně regulérní cd a snad se i ustálí sestava