Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend s Arakainem

23. 7. 2008
Víkend s Arakainem


Obrazek4.7. jsme s přáteli vyrazili na koncert skupiny Arakain do vesničky Lhotky u Velkého Meziříčí. Areál působil příjemným, upraveným dojmem. Při vstupu se pořadatelé radovali z počasí; páteční dopoledne bylo deštivé, proto radost z modré oblohy a sluníčka v podvečer byla veliká.

Příjemný večer zahájila zábavová skupina Renons, která skvěle naladila všechny příznivce rockové muziky. Já bych vytkla pořadatelům snad jen chybějící stánek s vínkem, návštěvníci této akce měli možnost občerstvit se buď pivem, nebo tvrdým alkoholem. Pro některé vinaře to byla potom celkem rychlá smrt. :-)

ObrazekAle jak se říká jiný kraj, jiný mrav. Arakain rozpálil své fanoušky staršími fláky jako Amadeus, Gilotina, Strážci času, Magor, Trip, Ztráty a nálezy, Marilyn, novějšími Strom Života, ve kterém si druhý hlas při refrénu zazpíval jeden z fanoušků, Hříšný touhy, Vir, Bláznův labyrint a novinkou Zabiják. Koncert uzavřeli tradičně skladbou Apage Satanas. Kapela na podiu jen zářila a frontman Honza Toužimský nám dokázal, že je připravený dostat ze sebe úplně všechno. Kytarová sóla Mirka Macha a Jirky Urbana jsou neuvěřitelným zážitkem. S klidem a úsměvem jim prsty běhají po strunách jakoby o nic nešlo. Po koncertě nám bubeník Lukáš Doksanský ochotně na popelnici podepsal paličku. Prostě kluci pohodáři. Závěr večera opět patřil skupině Renons a každému z nás utkvělo z koncertu něco zásadního a odlišného. Shodli jsem se na tom, že jeden večer s Arakainem prostě nestačí.

Proto jsme se v sobotu 5.7. vypravili do Lomu Arnoštov u Blanska, kde se festival rockových kapel pořádal letos naposledy. Arakain začal hrát něco kolem 18:00 a bylo opravdu těžké vtěsnat do padesátiminutového časového rozmezí to nejlepší, na co všichni fanoušci čekali. Na balady už nezbyl čas, zapařili jsme na rychlejší skladby a první tóny písničky Apage Satanas nás rozesmutnily, protože nám bylo jasné, že koncert je u konce. Arakain přidal hymnu Proč a tím potěšil všechny fanoušky, jelikož času bylo málo a na scénu se již chystala kapela Doga, která stejně jako Arakain, odjížděla hrát na další fest. Padesát minut Arakainu je opravdu strašně málo, ale podtrženo sečteno víkend s touto kapelou neměl chybu. Tak se už teď těšíme, až kluci opět zavítají na Moravu, protože Arakainu prostě není nikdy dost.


Text: Cethy, foto (Lhotky): Jana Holčáková

Fotky si můžete prohlédnout ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář