Jdi na obsah Jdi na menu
 


16.12. 2011 - Tristana, Arakain - Vyškov, B-29

HLAD PO ARAKAINU

Report / Arakain, Tristana / pátek 16. prosince 2011 / Vyškov, klub B-29

Dovolte, abych se s vámi podělila o zážitek z koncertu Arakainů, nejsem spisovatelka ani nemám takový dar slova jako Dědek, ale ten večer byl naprosto výjimečný a amtosféra neopakovatelná. Název reportu vymyslel Aleš Havránek, manžel Cethy, tak jsem si ho s jeho dovolením půjčila, nic lepšího totiž nejde vymyslet. Do Vyškova jsme se všichni nesmírně těšili, protože to měl být poslední koncert Arakainů na Moravě v tomto roce.

Klub B-29 nás překvapil svými stísněnými prostory co se hudební produkce týká a hodně "hustou" kouřovou atmosférou. Začínat měla TRISTANA, slovenská, pro mě zcela neznámá kapela.

Našli jsme si místečko v ústraní a smířili se s tím, že předkapelu "přežijeme" u půllitru pěnivého moku. Už první kousky oné kapely mě ale donutily vstát a jít je okouknout, zaslechla jsem totiž svého oblíbence Bon Joviho. Nejsem schopná popsat vám všechny kusy, které hráli, ani odborně zhodnotit, nejsem Dědek, ale za mě musím říct - Byl to nářez! Během chvilky se ke mně přidali i ostatní členové našeho čtyřlístku a křepčili jsme jako o život.

Tristana dohrála a my už se nemohli dočkat Áček. Všichni přítomní byli evidentně stejného názoru a už i ladění si užívali téměř slastně. Objevil se Doxa a řezal do bicích, pod podiem nebylo k hnutí, ale s Cethy se nám podařilo hezky usádlit přímo v druhé lajně. Vřava sílila a dav skandoval ono známé : "Co je, co je, co je!" V kotli to prostě vřelo. 

fotografie0285.jpgPopisovat výkon borců nebo písně, jak šly za sebou, nemá smysl. Skalní fanoušci znají a kdo nezná, ať si pustí. Zahráli jako vždy naprosto fantasticky, pecku za peckou a nikdo z nás nechtěl, aby to skončilo. V tom malém, přeplněném klubu se nedalo hnout, byli jsme všichni jedno tělo a jedna duše, duše ARAKAIN. Byli jsme tam kvůli nim a oni jen a jen pro nás. Paráda a nepopsatelná atmosféra.

Pořádně nám vyprahlo, takže po skončení koncertu byl jasný směr naší cesty, a to k baru. Bylo nám více než jasné, že ani kapela na tom nebude jinak, takže jsme trpělivě vyhlíželi a dočkali se! Ten výkon chtěl odměnu, panáček na sebe nedal dlouho čekat a už probíhaly diskuze na nejrůznější témata s ikonami českého metalu (Dědek by mě určitě opravil a napsal něco ve smyslu thrash metalu či něco podobného, já však opravdu nejsem znalec).

Závěrečný "večírek" u baru tu nechci líčit, jen mám potřebu zmínit se o tom, co mi došlo při rozhovoru s Jirkou Urbanem. On je vlastně takový "taťka Arakainu" a strašně ho štve, že když složí parádní hudbu, je potřeba to doplnit i parádním textem, aby měl song úspěch, poznamenal cosi o tom, že zahraniční kapely to mají mnohem jednodušší v tom, že nikdo nepřemýšlí o čem zpívají, ale vnímají spíš tu hudbu.

Jirko, ale proto vás lidi tak milujou, jsme Češi, zpíváte česky a máte naprosto úchvatnou hudbu i text. Zvládáte to všechno dohromady a na nějaké ušťourané kritiky se prostě vykašli!!! Jste dokonalí! Milujeme vás a chceme vás poslouchat, protože díky vám zapomínáme na naše trápení a vléváte nám život do žil. DÍKY!

Snad to není příliš sladké či nudné, jen jsem měla potřebu podělit se. :-)

Díky za trpělivost, Žába.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

(Žába, 23. 12. 2011 16:24)

Děcka díky, je vidět, že jste opravdu kámoši :-)

wow!

(MiRa, 22. 12. 2011 15:00)

Gábi, "na startu tvé spisovatelské kariéry" se zde čtenářům naskýtá již dílo hodné zdejších uznávaných mistrů! :-)

Pro ty z nás, co tam -ke své smůle- nebyly
(a klub znají), je to velmi podařené a jistě autentické vylíčení tamní atmosféry v duchu hud. produkce "A".

Hodnocení: 6 bodů z možých 5-ti !

Arakainu není nikdy dost :-)

(Cethy, 22. 12. 2011 8:15)

Gábi děkujeme za krásné zrekapitulování úžasného večera. Příště akorát už nebudeme pít zelenou :-)
Bylo to moc fajn. Krásně jsi to pojala jen tak dál :-)

Díky za report

(Shaumal, 21. 12. 2011 22:40)

Jo, Gabčo, skvělé.

Poděkování

(Dědek, 21. 12. 2011 20:56)

Ahoj, Žábo, myslím že na úplně první článek dooost dobrý! Velmi originálně pojato, dýchá z toho skvělá atmosféra, což je u každého článku vždycky to nejdůležitější - až je mi líto, že jsem tam nebyl... Ještě jednou díky moc! Tady Dědek.