Jdi na obsah Jdi na menu
 


Unikátní 2CD Arakainu Black Jack a jeho živák History Live v Brně

1. 6. 2011

Hysterie? Hazard? Asi ano. Historie? Určitě ano. 

V případě skupiny Arakain nebyly nikdy problémy ani s prvními alby, které kdysi vydal Supraphon (Thrash The Trash / Schizofrenie), ani s pozdějšími deskami vydanými u Popronu (počínaje Saltem Mortale). Ta všechna se bez problémů dočkala důstojných reedicí, jenom jedno řadové a jedno živé album chybělo. Proč? Společným jmenovatelem byl možná Monitor Records, u něhož tyto placky vyšly.  

Pamatuji se, že se svého času snad uvažovalo o vydání 4CD – prvních čtyř LP Arakainu, tj. Thrash The Trash, Schizofrenie, Black Jack a Salto Mortale. To by podle mne však nebyl nejlepší počin, protože kromě jediného byla zbývající tři studiová alba běžně dostupná, a je tudíž otázka, kolik fandů by si koupilo čtyřkompilaci kvůli jediné placce. 

Nyní je na světě konečně geniální 2CD projekt právě těch desek, které tady chyběly: třetí studiovka Arakainu Black Jack a jeho živák History Live. A je bez problémů už i v Brně! 

Kdo má na této skvělé záležitosti zásluhu největší, je zřejmě Aleš Brichta, neboť  práva výkonných umělců jsou na bookletu přiznána společnosti TTT Aleš Brichta s.r.o., a na základě exkluzivní licence vydal Popron music & publishing s.r.o., Czech Republic. 

Unikátní, strašně dlouhou dobu nedostupná dvě elpíčka Arakainu můžete zakoupit v podobě 2CD za cenu 299 Kč (čili 150 korun za jedno album) například v prodejně Bontonland na brněnském náměstí Svobody. Obě CD mají navíc líbeznou podobu retro-LP (cédéčka vypadají jako malé černé desky).  

Kdo si chce poslechnout šlágry typu Black Jack, Zapomeň, Kolonie termitů, anebo Ztráty a nálezy, Jáma a kyvadlo, Půlnoční Hollywood, Ďáblovi soustružníci či Dotyky, má nyní opět jedinečnou originální možnost. Nechybějí ani písně Ruce zla, Symfonie pro elektrický křeslo, Motýl noci...no však víte! 

Tracklist: 

HISTORY LIVE (nahráno živě duben 1992 Lucerna Praha)

01. Metalománie
02. Ruce zla
03. Jáma a kyvadlo
04. Ztráty a nálezy
05. Symfonie pro elektrický křeslo
06. Myšlenky
07. Půlnoční Hollywood
08. Motýl noci
09. Snaž se
10. Ďáblovi soustružníci
11. Gladiátor
12. Dotyky 

BLACK JACK (nahráno srpen 1992 v Propasti)

01. Black Jack
02. Harlekýn
03. Labyrint
04. Zapomeň
05. High Attack
06. Ty se nezdáš
07. Kolonie termitů
08. Ukolébavka
09. Don Quijote

arakain.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

(Žaba, 5. 6. 2011 16:40)

Též mažu na nákup, díky za upozornění :-)

Tak jo

(MiRa, 5. 6. 2011 14:15)

... jsem chtěl odolat a nekoupit si tenhle double - namlouvat si i nadále, že se bez něj obejdu :-), ale tenhle komentář je posledním těžítkem na misky vah a hned zítra razím po známé cestě směr Bontonland!!
Zdravím Brňáky a Tišnováky ;-)

Super

(Cethy, 1. 6. 2011 18:58)

Super tip, díky moc :-)