Jdi na obsah Jdi na menu
 


Situace kolem ABbandu

11. 9. 2011

Jak už asi víte, v těchto dnech bylo na FB profilu Libora Máči Matejčika zveřejněno prohlášení čtveřice Kryšpín, Matejčik, Adam, Haase k situaci kolem ABBandu a jejich rozchodu s Alešem Brichtou. Poněvadž Facebook všichni metaloví fanoušci nepoužívají, tak aby si každý mohl učinit svůj názor, máte možnost přečíst si citované prohlášení i prostřednictvím našeho webu.

Současně za účelem zachování rovnosti obou stran sdělujeme, že průběžná vyjádření zejména Aleše Brichty lze nalézt na jeho webových stránkách brichta.cz, v sekci Forum. Diskuse je tam v současné době velmi bouřlivá, Alešovy příspěvky (resp. příspěvky členů kapely obecně) jsou odlišeny zvýrazňující oranžovou barvou.  

Současně pro úplnost uvádíme, že v návaznosti na náš již dříve zveřejněný rozhovor s Liborem Máčou Matejčikem nyní připravujeme i rozhovor s Alešem Brichtou

Prohlášení bývalých členů ABbandu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

všem

(bazuka, 12. 9. 2011 19:00)

Pročtl jsem si vše co o tom kde bylo napsáno, vše jsém uložil do hlavy, zatřepal a vytahuji, jako králiky z klobouka. Matejčík to sepsal, ale pomotal a upravil tak, aby to jako bylo ve stylu - oni kluci a já také teda. Když to vyjde a lidi odsoudí Brichtu, tak to bude on, kdo to sepsal. Když to nevyjde a lid dá za pravdu Brichtovi, tak on to holt jen sepsal, protože ty ostatní jsou negramotný a někdo to musel napsat. Brichta na to zareagoval a napsal i pár výtek, na který Matejčík nějak zapomněl odpovědět. Zkrátka a dobře to je pamflet Matejčíka versus Brichty a jde jen a jen o prachy. Matejčík je jako krkoun známej a má odmala vyvrtaný obě kolena. Mámu by prodal za pár euro. Brichta udělal chybu, že si takovou krknu vypráskanou hřál na svý hrudi, ale to už dnes dobře ví a jen doufám, že až bude vybírat nový členy, tak na tohle dá bacha. Brichta do lidí vrazil už mnoho korun i ze svýho a vždy se mu hovno vrátí. Dokud budou paraziti jako je Matejčík kolem něj tak bude mít furt hovno a ještě bude furt za vola. Můj názor, kdo má jinej, může ho sesmolit.

Re: všem

(TUDOR, 12. 9. 2011 19:24)

Nepsal toto náhodou jelito Whisky ?

Re: Re: všem

(bazuka, 12. 9. 2011 21:00)

Ne, to psal jelito Tudor, znáš ho?

Re: Re: Re: všem

(Tudor, 22. 9. 2011 14:36)

Jo znám jelito Bazuku

máčovi i bazukovi

(Jiří, 15. 9. 2011 20:38)

Bazuko já máčovi i dalším klukům rozumím. On byznys kolem muziky funguje trošku jinak než běžné podnikání a některé dokladování je těžké ... je tady prostě potřeba větší důvěra než v jiných oborech. Bohužel lidi a vliv a moc peněz je tu stejný, jako jinde. Chtít někde na webu teď důkazy a doklady je plácnutí do vody a nikdo je neukáže. Navíc to v podstatě nic už neřeší. Výsledek je hotov a aktéři se s tím musí poprat, každý jak umí. Živit se tady muzikou, vydělávat si ní na důchod je hodně tvrdej chlebíček a jsem rád, že to nedělám. Osobně si dělím manažery kapel na profíky, zlatokopy a pohodáře (no ... zapomněl jsem na pinďu - to je samostatná kategorie :-)... kam řadím mitvu? Hádejte, můžete jednou :-). Mám za sebou desítky jednání s managery - přes to se samozřejmě mohu mýlit - z některých to je cítit na dálku. ... Bazuko hlavně mi v tuto chvíli tahle hypotéza (klidně i s máčovým doplněním) dává smysl. To, co bylo dosud napsáno mi ho prostě nedávalo, nebo to bylo příliš děravé.
Ještě jeden osobní pocit tu napíšu ... teď pro vás pánové, co jste byli "odejiti". Ten pocit je o tom, že odcházíte v pravou chvíli a jistou dávkou drzosti se dá říct i na vrcholu ABB (docela rád bych se v tom mýlil, neb mám Alešovy desky rád). Díval jsem se na Aleše několikrát hodně zbízka (ať už při karbanu v zákulisí nebo třeba v Přívratě při jeho neskutečným alkoholovým extempore) a vždycky jsem měl pocit, že se dívám na "dávno mrtvou legendu" ... promiňte ten bonmot, ale nemám lepší přirovnání. Když k tomu přidám to, co mele mezi písničkama (to jsem se fakt styděl), nekonečné problémy s odposlechy ... po tolika letech nepochopil, že odposlech má nějaký vyzařovací úhel a když si stoupneš nad něj, slyšet ho nemůžeš (to je o principu, ne o zvukaři který to všude odprdne). K tomu poslední "hity", které napsal. ATD ... prostě mi to z toho vychází a rád bych se mýlil, protože zvlášť některé Alešovy sólovky jsou parádní!!! ... Ať žije král!

ABCDEF ....

(Jiří, 13. 9. 2011 19:21)

Bazuka asi odhadl i kousek pravdy, mě se to jeví trochu složitější. Musím přiznat, že mě prohlášení odejdutých muzikantů včele s Matejčíkem moc nepřesvědčilo. V mnohém souhlasím s názory Doda a dalších. Nemyslím si, že v případě ABBAndu jde u prodeje CD-ček o zásadní peníze (pro lidi z branže není těžké si spočítat studio, obal, lis a hlavně náklady na distribuci). Věřím tomu, že za to pánové opravdu nedostali zaplaceno, ale nevěřím tomu, že to je hlavní důvod k jejich vyhazovu. Nikdo zatím nikde moc nemluví o úloze managera v této věci a já jsem přesvědčen o tom, že je velice důležitá. Jednal jsem s ním o akci vícekrát a dovolím si vyslovit vlastní spekulativní domněnku, že tzv. zlatokopů je ve staré partě více (nejen jmenovaný Matějčík ... Libora já ale vůbec neznám). Jak jsem už jednou psal, bylo velice podivné, jak manager na mnoha akcích (nejen těch našich) až nechutně tlačil na vystoupení předkapely Reach a ceně o cca. desítku vyšší, než samotný ABB ... a to se jednalo o festivaly, nikoli o samostatné koncerty ABB. Nemám přesnou informaci od Radmila (managera Reach), jen přímo od kluků ... hodně zajímavé "provize". Tady se mi nabízí dokonce jedno možné vysvětlení rozchodu ABB - jen spekulace - pokud došlo k nechtěnému rozkrytí finančního pozadí koncertů (to je určitě hlavní příjem ABB), vyměnění muzikanti zjistili, že podle svého názoru by mohli chtít víc .. jenže smlouva nebo dohoda při nástupu byla asi na pevné částky (i když třeba s "upravenými" vstupními daty ... tak se to rádo dělá, známe víc případů). Mohl přijít požadavek na vyšší gáže se sázkou na to, že když potáhnou všichni za jedno, vyjde to ... nevyšlo, páč neodhadli toho "zlatokopa" na druhé straně. Teď samozřejmě nenapíšou, že chtěli víc za koncerty - byli by označeni za nenažrance a porušovače smluv .. a druhá strana to taky neřekne - musela by rozkrývat finanční pozadí a skončila by v našich očích stejně. No, možná si řeknete, že tady plácám nesmysly a možná máte pravdu, ale to, co jsem zatím z různých stran četl rozhodně celá pravda není!!! Na obranu ABB bych rád řekl, že hrát s partou profíků tohoto kalibru přináší výbornou muziku nám fanoušům, ale kupu managerských starostí na straně druhé. Přesně, jak někdo psal ... když příjde Alešova akce, na které on provaří, nikdo z party neřekne: "jasný kámo, já teď nic nechci a z příští akce ti dám ještě dvojku". Všichni buď mlčky natáhnou ruku a nebo říkají: "já s tím počítám, platím splátky, musím z něčeho žít ... ". Pak snadno vzniká podobnej bordel-prostor o kterým se píše u Máči.

Re: ABCDEF ....

(máča, 14. 9. 2011 22:03)

ABCDF- Nejsi ve svých úvahách daleko od pravdy. Poopravím jen jednu věc.Když byl nepovedený koncert, dostali jsme třeba poloviční honorář. V žádném případě nás manažer nedotoval!V tom by nebyl problém, ale na několika místech víme, že výše smlouvy se podstatně lišila, než nám manažer uváděl a pak evidoval v jakési kapelní knize. Naše dohady vznikaly při schůzích, a aby se dohady smázly, stačilo by, kdyby manažer smlouvy na inkriminované koncerty ukázal.Každému musí být jasné, že by jsme v tu chvíli zavřeli huby. Nebylo by o čem diskutovat.Místo doložení těchto smluv následovalo, to co následovalo. Proč asi?

Re: Re: ABCDEF ....

(bazuka, 15. 9. 2011 8:58)

Tak potom Libore nechápu, proč jste netrvali na vyúčtování, nadrželi jako teď v tom prohlášení při sobě tak, že všichni 4 proti těm 2, nepohrozili tím, že nezahrajete a podobný věci, které se dnes dělají a smí dělat. Proč Brichta uvádí některá prohlášení na tvé nařčení a ty se k nim nevyjadřuješ? Proč Brichta otevřeně na svém fóru před lidmi, kterým jste vy zaslali ono prohlášení tě osloví a podá dotaz a ty k tomu nemáš co napsat? To jsou ty nepřímé důkazy, které dávají tušit, že chyba je jinde a věc se má trochu jinak, než jste uvedli. Víš, napsat prohlášení, někam ho strčit, je jen část řešení problému, ne celé. Pak musí přijít odpověď protistrany, jako druhá část a pak další doplňění na různá obvinění, atd. Ne mlčet, neodpovídat a přesunout to celé z diskusního fóra na facebook, nebo na jiná fóra. nezlob se na mne, ale jak může lid věřit těm, kteří tvrdí, že to bylo tak a nevyvracejí nařčení? Když o někom napíši, že mne ubližoval a on napíše, že to mám za to, že jsem si začal a já už dál se nebráním, tak kdo mi uvěří? Ty?

Re: Re: Re: ABCDEF ....

(máča, 15. 9. 2011 9:37)

Ano měli jsme být radikálnější.Proč jsem nebyli? To jsme se snažili v prohlášení vysvětlit. Na další AB nařčení jsem nereagoval, protože nechci klesnout, a nic bych tim nedokázal.Vše koordinujeme.